Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Summer job pentru adolescenti !!!


16 raspunsuri la acest subiect

#1
Natalis

Natalis

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 14 mesaje

Postat 15 iunie 2006 - 20:48

Am 17 ani si vreau sa ma angajez pe perioada verii. Problema este ca fiind inca minora, nu prea gasesc oferte :(. Ce ziceti ? Aveti idei? Unde ma pot angaja pentru 2 luni? Astept raspunsuri.

Orice sut in fund e un pas inainte.

#2
craciunitza

craciunitza

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.347 mesaje

Postat 15 iunie 2006 - 21:45

Fata unei amice impartea asta-vara fluturasi publicitari, in casutele postale.



Nu certati copiii cand viseaza!

Copiii

Noi doi

Mitele iubitele



#3
louisea

louisea

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.555 mesaje

Postat 15 iunie 2006 - 21:54

si aici adolescentii impart ziare si reclame [:)]



bafta



edit: fata unei cunostite mai are grija de copii seara cand parintii ies in oras





------------------------

Bandit si laleaua ;-)[pis]

#4
Natalis

Natalis

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 14 mesaje

Postat 16 iunie 2006 - 00:57

AS vrea sa stiu si unde si cum anume..pentru a putea contacta pe cineva. Mi-ar fi de un real folos :)

Orice sut in fund e un pas inainte.

#5
louisea

louisea

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.555 mesaje

Postat 16 iunie 2006 - 01:15

idee: aici in magazine sunt un fel de tablite unde iti poti agata un anunt si cu nr de tel :) pe care numai sa-l rupa (in partea de jos)





mai poti merge direct la magazine si sa intrebi daca nu au nevoie de personal peste vara :) cateva ore

poate au nevoie poate nu :)




------------------------

Bandit si laleaua ;-)[pis]

#6
lilach

lilach

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 233 mesaje

Postat 20 iunie 2006 - 23:13

Fiica mea a terminat clasa XII si lucreaza la Burger King si la un magazin de haine (nu vinde ci doar ajuta la marfa si la impachetat -acum sint sale si toata lumea asalta magazinele).
Luna trecuta a lucrat doar la Burger King si a cistigat destul de bine 9aici se plateste la ora.
Nici ea nu are inca 18 ani si totusi si-a gasit de lucru...asa cum spunea cineva a tot intrebat si pina la urma si-a gasit. Oricum peste 3 saptamini vom pleca in Romania si doar in septembrie daca isi va gasi de lucru...asta in caz ca nu merge la armata sau nu va incepe sa studieze la facultate (inca nu s-a hotarit)
Succes si tie.


"Un sfirsit e un inceput..."

ella&com.


#7
alinaxeni

alinaxeni

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 448 mesaje

Postat 21 iunie 2006 - 00:31

Activeaza-ti PM sau da-mi o adresa de mail sa-ti pot face o oferta.

In momentele grele trebuie sa gasesti ceva sa te motiveze sa mergi mai departe.

#8
deya

deya

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.443 mesaje

Postat 22 iunie 2006 - 20:02

daca gasesti ceva poate imi spui si mie ca tare mi-ar place.macar orientativ asa sa stiu incortro sa ma indrept
va pup pe toate

deya

#9
michaelle

michaelle
  • Membri
  • 9 mesaje

Postat 28 iunie 2006 - 17:57

Si pe mine m-ar interesa o slujba pentru fiica mea pe timpul verii, nu neaparat pentru castig ci pentru a se invata cu responsabilitatile. Poate daca ar vedea cat e de greu sa castigi un ban, ar pretui mai mult eforturile mele de a-i pune la dispozitie ceea ce are nevoie. Sunt din Iasi.

#10
Natalis

Natalis

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 14 mesaje

Postat 30 iunie 2006 - 01:23

Draga Michaelle, eu am invatat destule in numai 2 zile. M-am angajat la o firma care se ocupa cu monitorizarea investitiilor in constructii. Care ERA sarcina mea ? Sa ma duc la cel putin 8 adrese (firme de constructii) date de firma respectiva si sa cer completarea unui formular (nu dureaza mai mult de 5 minute ). Un adevarat infern : la 34-36 grade celsius am mers cate 5-6 ore perntru ca nu e lucru usor sa gasesti o adresa, fie ea cat de simpla, in Bucuresti. Cand cu greu gaseam adresa...ghici ?! Ori nu mai exista firma, ori nu dorea persoana de contact sa completeze formularul, ori nici nu imi deschideau usa. Si ca sa fie si mai si...plata se facea doar pe chestionarele completate ;). In 2 zile am renuntat pentru ca imi puneam prea mult sanatatea in pericol. Si asa m-am ales cu un herpes de la prea mult soare si cu niste picioare de zici ca am venit de la lagarele de concentrare din Germania ( Auschwitz )[bang] cu bataturi si basici...etc. Ce am invatat? Ca nu se merita, dar ce e mai important...am realizat ca sunt adolescenti care au o situatie financiara precara si chiar sunt nevoiti sa suporte astfel de conditii si ii compatimesc la modul cel mai sincer. Am invatat ca atunci cand ai un loc de munca, ai o responsabilitate mare pe umeri si ca indiferent de pregatire sau varsta esti tratat ca o persoana mai mult decat matura/capabila decat esti cu adevarat. Am invatat ca timpul petrecut cu cei dragi, zilele libere sau concediile (nu am avut asa ceva, timpul fiind scurt) sunt de 10 ori mai pretioase cand esti angajat si ca banii castigati reprezinta o munca ce trebuie apreciata intotdeauna in primul rand de propria-ti persoana si apoi de cei dragi. La concluzii de genul acesta am ajuns eu dupa numai 2 zile de munca. Am demisionat deja. Voi fi platita pentru efortul depus. Acum am primit o alta oferta de 10 ori mai convenabila, dar mai stricta in privinta programului si a sanatatii si aspectului fizic. Voi lucra poate intr-un supermarket ca promoter (food sampling)- job care este avantajos din punct de vedere financiar si al efortului de depus.[biz]

Orice sut in fund e un pas inainte.


Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Vouchere materna

    Deutzuk
    - Astăzi, 14:48

  • Curs prenatal: nastere naturala

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 13:35

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Ieri, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Ieri, 20:46

  • Incepem pregatirile

    madalinaiuliana27
    - Ieri, 20:10

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -