Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Rochia de mireasa (3)


41 raspunsuri la acest subiect

#41
Michelle_2004

Michelle_2004
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 11 august 2004 - 12:06

Intre timp am fost si eu la salonul Gabriela si am vazut preturile la rochite. Cele mai ieftine, colectia Rosmarie incep de la 200 de euro iar la colectia eddy k nu stiu pana la ce preturi ajunge, dar asa cum ziceai unele depasesc 1000 euro.
quote:
Originally posted by loredanaiascu
Michelle2004 la Salon Gabriela nu sunt rochii pana in 1000 de euro, sunt chiar mult peste unele. Eu am luat-o pe a mea de la Gabriela la 1110 euro dar sunt si mai scumpe... si bineanteles si mai ieftine. http://community.web...ser/lisa_mica28 http://community.web...loredanaiascu83


#42
Catalin

Catalin

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 439 mesaje

Postat 30 august 2004 - 22:32

Subiect initial "Rochia de mireasa" postat de Lorelai182003, 25/08/2004 : 12:00:49 In sfarsit m-am hotarat ce model de rochie sa-mi cumpar! Gen printesa, cu crinolina deoarece ma avantajeaza. Sunt mai subtirica in partea de sus iar crinolina imi acopera partea...dorsala care a cam luat proportii in timpul sarcinii. Asa ca poate sa fie cat casa ca oricum sub fusta aia imensa nu sa vede! Am gasit si un model care imi place f mult numai ca eu vroiam sa fie cu trena d-aia lunga, ca deh vreau sa fiu printesa la nunta mea! Ei fac orice fel de modificari la rochie daca ceva nu-mi convine(cum ar fi aplicatiile de pe corset, de pe fusta, decolteu, manecute etc) si pot sa-mi bage si o trena mica dar daca vreau una mai vizibila ma costa cam multicel(4.500.000 lei). Acum va intreb io pi vuoi, merita sa platesc acesti bani pentru trena mult dorita sau e cam exagerat? Ideea e ca pe mine m-au fascinat intotdeauna rochiile cu trena si nuntile regale dar parca e un pic cam multicel doar pt o trena? Nici nu stiu ce sa fac! Pe o parte ma gandesc ca doar o data ma casatoresc(sper!) si merit si io sa fiu speciala iar pe alta parte ma gandesc ca rochia o port doar o data si nici nu vreau sa o vand dupa aceea, vreau sa o pastrez ca amintire. Voi ce modele de rochii ati avut la nunta? A, si ar mai fi ceva. Sunt in dubii in leg. cu parul. Sa-mi fac coc sau sa-l las desprins? Imi sta mai bine cu el lasat dar parca la o rochie gen printesa nu prea merge lasat, nu? Va multumesc pentru rabdare! raspuns postat de andram, 25/08/2004 : 12:14:20 E foarte important ca stii ce vrei si deci stii ce vei cauta. Si eu mi-am luat rochie pe crinolina dar o s-o probez si cu un jupon din tul sa vad daca e mai bine mai ales cand merg, pt ca din cauza crinolieni se produce un oarecare balans cam nenatural. Trena: daca asta iti doresti si la asta ai visat, do it! depinde cat a fost si rochia dar daca asta iti doresti cu adevarat...nimic nu e prea scump pt un vis. Parul: daca este frumos, sanatos si se incadreaza bine cu croiala rochiei, de ce sa nu-l lasi desfacut? bineinteles ca va fi aranjat, pus pe bigudiuri mari (sau poate nu ai nevoie)...oricum, ce iti recomand calduros este sa mergi la coafor si sa auzi mai multe pareri. cauta pe cineva cu care sa poti comunica foarte bine, sa aiba rabdare sa-ti arate, asa in mare, cum ar fi cu parul liber si ce coafura iti propune daca il strangi. e bine sa auzi mai multe pareri. ti-o spun din proprie experienta. Ar fi bine sa stii si voalul cum va fi pt ca si el e un element important pe alegerea coafurii. succes in continuare si casa de piatra raspuns postat de bogdanai, 25/08/2004 : 14:43:30 Sfatul meu: cauta cit mai multe modele de rochii si coafuri de mireasa pe net, vezi ca sunt o puzderie de modele, si chiar pe forum a fost mai demult un subiect cu linkuri. Daca nu gasesti spune-mi, si-ti trimit pe PM (de fapt, trebuie sa-mi trimiti adresa ta, ca nu stiu sa trimit fisier atasat de-aici). Poate gasesti acolo si coafuri cu parul desfacut pt rochii pe crinolina. In principiu cred ca merge parul desfacut, doar ca trebuie sa te gindesti la voal, daca o sa fie scurt sau lung. Cit despre trena ... nu stiu cit a costat rochia, dar daca asta e ce ti-ai dorit tu de multa vreme ... ia-o, pt ca o data te mariti si alta ocazie n-o sa ai sa-ti indeplinesti visul. Si eu as fi vrut trena, dar din motive obiective a trebuit sa renunt si acum imi pare rau. Numai sa fii atenta sa aiba un sistem de prindere pe timpul dansului sau sa fie detasabila, ca altfel o sa te incurce teribil. Sa fii fericita ! Boghi raspuns postat de vmariejeane, 25/08/2004 : 15:42:59 E super frumos ca te-ai decis sa iti faci o rochie de printesa. Si eu vreau tot asa dar fara trena fiindca sunt mica de statura si sa mai car si trena.... Modele de rochii de mireasa gasesti cu miile. Eu am intrat pe GOOGLE si am dat SPOSA. Acolo mi-a gasit foarte multe site-uri italienesti in care apar modele de rochii de mireasa ale unor creatori din Italia. Sunt cele mai frumoase. Am incercat si la englezi si americani, dar nu se compara modelele de acolo cu cele de la italieni. Asa ca SPOR LA TREABA! Legat de par eu iti sugerez sa faci niste probe inainte de a te hotara la cum vrei sa ti-l faci. Ar trebui sa te consulti cu o coafeza. Depinde oricum si de modelul rochiei. Daca rochia e foarte decoltata atunci merge sa iti lasi parul mai mult despicat, iar daca nu, gandeste-te si tu ca ii iei din valoare. Poti sa acoperi chiar o parte din rochie, ceea ce cred ca nu iti doresti. Bafta!


Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Analizele au arătat o deteriorare a stării ficatului. Ce să fac?

    MaryJane999
    - mar 21 2024 12:16

  • Progesteron

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

Last Blogs

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Astăzi, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 13:30

  • Morfologie 2

    Erika91
    - Astăzi, 12:04

  • Locul de muncă È™i sarcina

    Ioone
    - Ieri, 23:41

  • Kinetoterapie

    Vasilescu Georgeta
    - Ieri, 23:32

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -