Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Amniocenteza - heeeeelp !


34 raspunsuri la acest subiect

#31
aime

aime

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 776 mesaje

Postat 02 aprilie 2004 - 16:30

Blue Angel, ti-am urmarit povestea cu sufletul la gura (desi n-am indrazit sa postez)si astazi cand am vazut rezultatul, mi-am zis ca trebuie sa te felicit si iti doresc sa ai parte de nastere usoara si de un baietel frumos, ca sanatos tocmai ai aflat ca o sa fie. de ce nu indrazneam sa postez? Ptr. ca si eu am 35 de ani (obtinuta f greu, dupa aproape 7 ani) si sunt la prima sarcina si temerile sunt cat China. Eu sunt abia in luna a 2a, dar ma gandesc deja daca e absolut necesar acest test, avand in vedere ca nu sunt antecedente...dar varsta...cred ca ai fost f curajoasa...si acum esti mult mai linistita...Inca dinainte de a ramane insarcinata, am citit despre acest test si atunci eram hotarata ca trebuie sa-l fac, insa preturile despre care vorbiti voi mi se par exorbitante. Eu sunt din Iasi si din cate am inteles, femeilor de peste 30 ani, testul se face ptr 400.000 lei in cadrul maternitatii (este o informatie veche de 1 an si ceva, cand o cunostinta l-a facut). Oricum voi vorbi cu dr, ptr ca pana atunci mai este. Felicitari inca o data, sarcina usoara in continuare si BB-ica sanatos, voios si frumos. aime

#32
maaria

maaria

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 33 mesaje

Postat 02 aprilie 2004 - 16:35

Blue FELICITAAAAAAAAAAAAAARI!!!!! sa fiti sanatosi in continuare..si sa nu mai auzim de belele, ok? pupici Maria [gravi] DPN 29 august.

#33
BLUE ANGEL

BLUE ANGEL

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 677 mesaje

Postat 02 aprilie 2004 - 18:04

va multumesc taaaare mult ... conteaza foarte mult pentru mine .. si cred ca pentru oricine trece prin asa ceva !!!! va multumesc pentru sfaturi si sustinere , incurajari si ganduri bune ... sunteti nemaipomenite ! m-ati ajutat mult ! va doresc multa sanatate si voua si bb-ilor vostri ... [pup][pup][pup][pup][pup] va multumesc ca existati

#34
Marox

Marox

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.621 mesaje

Postat 04 aprilie 2004 - 19:12

Blue Angel, felicitari! Sa fii sanatoasa in continuare si sa ai parte de o sarcina cit mai usoara! Cum am trecut si eu prin asa ceva, inteleg perfect emotiile prin care ai trecut in asteptarea rezultatului! Dar si fericirea pe care o resimti cind auzi ca e OK e imensa!

#35
night_elm

night_elm
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 06 aprilie 2004 - 13:03

aime, sper sa nu fie cazul sa ajungi la amnio ca daca iti iese triplul test bine nu o sa fie cazul. oricum, asa cum spuneam cele care am trecut prin asta, procedura nu este traumatizanta deloc. Tin pumnii pentru triplu test night_elm viata-i scurta... daca nu putem s-o facem lunga, macar s-o facem lata


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - Ieri, 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - Ieri, 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Dulce amintire

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:10

  • Alaptarea

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 11:20

  • Top 10 lucruri inutile de la prima sarcina

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:24

  • Prima morfologie

    MamaRadului
    - Ieri, 23:19

  • Album de sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:21

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -