Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Doctori din Iasi


226 raspunsuri la acest subiect

#61
nushulica

nushulica

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.139 mesaje

Postat 06 iulie 2006 - 11:11

quote:
Originally posted by lorex

Fetelor, ati auzit de clinica particulara din Bacau care se ocupa si de nasteri?
A fost cineva pe acolo? Stiti ceva despre ea, despre preturi, despre medicii de acolo, ca pe mine ma ingrozesc conditiile din spitalele noastre vechi si nu pentru mine cat pentru bebelusii lipsiti de aparare imi fac griji...



ma intereseaza si pe mine daca stie cineva ...eu doar am auzit ca este...si sincer m-am intrebat cum de este in bacau si in iasi nu[bang]

#62
Laura Ioana

Laura Ioana

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.843 mesaje

Postat 06 iulie 2006 - 13:08

Fetelor, despre clinica din Bacau am auzit multe si nu foarte bune[xx(] In primul rand e foarte scump (>1000E) si nici nu sunt extraordinari doctorii - am auzit de cazuri in care au ciupit vezica pacientelor cu bisturiul si au acum bietele femei o multime de probleme (la clinica se face doar cezariana).
In afara de nasteri ei fac cica tot felul de operatii, dar daca merg 10 femei, toate au acelasi diagnostic (cele care cer parerea unui alt dr au surpriza sa afle ca nici vorba sa aiba ce le-au spus la clinica) si aproape toate trebuie operate[xx(]



http://pg.photos.yah...lomon/my_photos

#63
msemcu

msemcu

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 142 mesaje

Postat 07 iulie 2006 - 00:54

Any si eu cred ca nodul de cordon l-a facut copilasul, dar ma intreb daca intr=adevar nu putea fi vazut la ecograf, sau a fost vorba doar de superficialitatea doctoritei Schaas. [q]
Mari


#64
Darria

Darria

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.695 mesaje

Postat 10 iulie 2006 - 13:11

Fiindca sunt mamicutze care doresc informatii despre dr. Grigore o sa raspund pe scurt si aici iar daca doriti alte informatii -> trimiteti-mi pm(nu intru tot timpul la acest subiect si exista posibilitatea sa nu vad) si o sa raspund cu draga inima unde vreti: pe pm sau aici, ca sa fie si altor mamici util.

Sunt ft. ft. ft. multumita de cum s-a comportat cu noi d-na doctor Grigore, atat pe parcursul sarcinii cat si in spital. Datorita ei si restul personalului s-a comportat frumos si ocupat de noi. Voi ramane pacienta ei de acum incolo.
E un bun profesionist si Om. O recomand cu draga inima mamicutelor.

#65
bamboletta

bamboletta

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.050 mesaje

Postat 10 iulie 2006 - 16:55

Buna burtici [hia],am 22 sapt si merg la DR.Mihalceanu Elena de la inceputul sarcinii [gravi],sunt f.multumita de cum se comporta cu mine si burtica [cool] dar as dori sa stiu si alte pareri de la alte mamici si cum a decurs nasterea cu d-na doctor. Nastere usoara si bebei sanatosi!!! [bibe] un ecograf unde da poze si inregistrare pe cd cu bebe ?[:D] va pup [pup]

bamboletta[gravi] 22 sapt



#66
lullabay

lullabay

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 200 mesaje

Postat 10 iulie 2006 - 18:04

Bamboletta eu merg la aceeasi dr si sunt foarte multumita de ea,la nastere vine de acasa pt.tine si nasti cu ea,nu cu o asistenta sau cu o moasa..e foarte metodica si constiincioasa si te urmareste si dupa ce ai nascut.
Echo cu poze dar discheta nu cd da Dr.Iliev (tb sa vii tu cu discheta si sa il rogi sa iti puna cateva poze).
Am auzit de un echograf mai performant, posibil cu filmulet la dr.Carauleanu..dar repet am auzit nu stiu mai multe..poti sa suni la cabinet si sa te interesezi.
Sarcina usoara in continuare!!!!

[gravi] 31+ [baietel]

#67
MamiLili

MamiLili

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 170 mesaje

Postat 10 iulie 2006 - 19:52

Bamboletta, la dr Carauleanu poti sa faci eco 3D si-ti da inregistrarea pe CD. Eco te costa 2 milioane, se face intre sapt 26 - 28 (atunci se vede cel mai bine), dar poti s-o faci si-acum daca vrei. Tel de la cabinet: 0232 257474

Sanatate la mamici si bebici!
Lili [gravi] 26 sapt cu [baietel]

#68
msemcu

msemcu

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 142 mesaje

Postat 11 iulie 2006 - 12:32

Cabinetul doctoritei Carauleanu este pe undeva prin Pacurari?

Despre ecograful de la Avicena stiti mai multe? Ce fel e si cat costa?

Mari

#69
bamboletta

bamboletta

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.050 mesaje

Postat 11 iulie 2006 - 15:56

[cool]Multumesc pt informatii o sa ma interesez,eu merg la d-na dr.dinainte de sarcina si sunt multumita dar acum ca stiu mai multe pareri bune si de la alte mamici ma simt mai bine [:p]

[gravi]22+
va pup [:X]


#70
anymony

anymony

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 651 mesaje

Postat 11 iulie 2006 - 16:30

Cam scump eco la dr. carauleanu..tinind cont ca la Iliev e 1 mil cea de morfo. La doc mea-Dumitrascu eco e 400.000 si cea de mofologie...

Miha,Dr carauleanu are cab in Pacurari intr-o vila in spatele blocurilor turn...pe strada din spatele scolii P.Poni. despre eco de la avicena nu stiu prea multe.a...si vorbind de nodul de cordon-desi stiu ca nu-ti face placere sa iti amintesti.e posibil sa nu se fi vazut si stii de ce..? prin cordon se face schimbyul intre mama si fat-oxigen,singe...si daca e facut bb moare instantaneu...ramine fara suportul matern.asa ca...[q]din pacate...nu cred ca se putea face mare lucru.



PUPICI LA MAMICI SI BURTICI!!!!



Any si Ioana-Catalina (12.02.2006)



poze Ioana-Catalina






Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Astăzi, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Astăzi, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -