Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Doctori din Iasi


226 raspunsuri la acest subiect

#11
marrycalu

marrycalu

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 39 mesaje

Postat 16 iunie 2006 - 11:26

Eu o recomand cu caldura pe dr.Elena Mihalcianu,dupa ce am schimbat multi medici am considerat ca ea e altfel,doar ca e foarte aglomerata,si cel mai indicat e sa se mearga la cabinet,la maternitate are si nasteri si consultati.Eu am fost foarte multumita de ea,mia fost alaturi 9 luni de zile,am avut o sarcina cu mentinere,dupa cezariana mi-am revenit repede.
De dr.Onofriescu am auzit si eu ca fiind foarte ocupat se se mai prea ocupa de pacienti.
Marilena si Robert(2 mai 2006)

http://pg.photos.yah...ctn,del:s,1:f,o

#12
anymony

anymony

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 651 mesaje

Postat 16 iunie 2006 - 11:51

Buna fetele!

Exact cum spuneti si voi, dr. onofriescu e tare ocupat- mai ales ca a fost pina acu' 2 sapt director la spitalul Cuza-Voda. Cu siguranta nu are timp sa se ocupe de paciente asa cum ar trebui.

Laura Ioana, sa iti dea Dumnezeu putere sa treci mai departe...am citit povestea voastra trista...pentru ca erati 2. serios ca am fost surprinsa sa aflu ca asta s-a intimplat la noi in Iasi si nu imi pot da seama cum de a fost posibil o astfel de eroare.si Ioana mea a avut circulara de cordon din sapt 35 ca tare se agita acolo si a facut nazbitia... oricum eu mergeam din start pe cezariana.

Despre dr. Cucos nu stiu nimic.. chiar nu am auzit...



sanatate la bebici si la mamici!!



poze Ioana-Catalina

#13
tinatache

tinatache

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.717 mesaje

Postat 16 iunie 2006 - 12:47

De d-na Dr. Grigore nu zice nimeni nimic, mai e in Iasi?

Maternitatea de langa filarmonica e cea numita "Cuza-Voda". Acuma 4 ani cand nascut eu acolo tocmai fusese renovata si era f curata si frumoasa. pacat ca inca mai exista personal de pe vremea raposatului care strica tot... Veste buna e ca am dat si peste niste asistente bune de pus la rana. ca peste tot, de altfel, in orice meserie...

Cristina
-----------------------------------------------
Explica-mi, si am sa uit
Arata-mi, si am sa-mi aduc aminte
Lasa-ma sa fac singur, si am sa inteleg.
Confucius


#14
anymony

anymony

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 651 mesaje

Postat 16 iunie 2006 - 12:57

Cristina...poate ca acu 4 ani arata bine maternitatea...da eu am nascut acu 4 luni si crede-ma cind am intrat in sala de operatii am zis.."cum.. aici o sa nasc eu..? nu se poate.." dar a dat donul si n-am facut nici o infectie intraspitaliceasca nici eu nici bebe...

ca sa nu mai zic ca bb stateau in patuturile alea de dinainte de revolutie!! Noroc ca cei de la Pampers au mai facut ceva donatii...

acum de cind s-a schimbat directiunea au pus restrictii...nu mai intra oricine in saloanele de noi nascuti...e mult mai bine zic eu...

un lucru naspa in febr cind am nascut a fost caldura INSUPORTABILA din salon.. cred ca erau 30 grade...bb al meu a dormit non stop..ce sa manince...intr-o seara m-am chinuit juma de ora sa o trezesc...trasa de nas.. de urechi...gidilata...cum sa nu te toropeasca asa o caldura!

Noi am iesit din spital pe proprie raespundere ca bb nu lua in greutate de loc..am stat 4 zile da au fost de cosmar...din cauza caldurii

in rest totul a fost ok

si sincer v-o recomand pe doc. mea...



any si ioana-catalina



poze Ioana-Catalina

#15
saryta

saryta

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 875 mesaje

Postat 17 iunie 2006 - 18:00

Eu am nascut de 2 ori cu dr. Socolov Demetra si am recomandat-o la toate prietenele mele, a avut grija de mine ca o mama, vorbeste f. frumos si iti raspunde la toate intrebarile.A venit la 22,30 de acasa, a ajns in 5 min. max. si a fost totul ok(bebita avea cordonul de 2 ori in jurul gitului).Bani f. multi nu i-am dat dupa ce am nascut i-am cumparat un parfum la 1,5 mil si un buchet de flori.Acum astept iar o bebita si tot la ea merg.Eu o recomand cu toata inima.Asa s-a purtat cu mine, sper ca asa face cu toata lumea.Are cabinet si in centru linga cub AVICENA.
Pa.Mai vb.

#16
urzi_22

urzi_22
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 17 iunie 2006 - 19:29

Salut fetelor! Si eu voi naste la cuza-voda in decembrie cu dr. Holicov.Pot sa va spun ca e o dr. super de treaba si o gasesti tot timpul cand ai nevoie de ea. In ceea ce il priveste pe dr. Onofriescu nici eu nu as mai merge la el. Inainte de a ramane insarcinata am fost la el la cabinet pentru un control ca sa fiu sigura ca totul e ok. Si am iesit de la el oripilata. Consultatia a durat mai putin de 5 minute asta incluzand si o echo la san. Si nu era prima data cand mergeam la ginecolog, deci, aveam habar cat ar trebui sa dureze o consultatie. Si echo pelvin nu mi-a facut ca sa vada starea ovarelor. Deci,in concluzie eu ii dau o nota proasta dr. Onofiescu.

#17
oanaiasi

oanaiasi

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.965 mesaje

Postat 18 iunie 2006 - 15:37

Dr. Aursulesei de o doamna sau un domn??? Ca eu am probleme cu sexu la doctori[:D]! A nu se intelege gresit! Prefer sa fie femeie![:D]

Oana [:X]


#18
urzi_22

urzi_22
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 18 iunie 2006 - 22:24

Dr Aursulesei este barbat.Si din cate am auzit e destul de bun. Nu stiu prea multe despre el.Daca vrei sa mergi la o femeie ti-o recomand cu caldura pe dr. Holicov. E super de treaba,eu am fost multumita de ea pana acum. Si eu am o sarcina mai problematica,adica eu am rh- si sotul rh+, si trebuie monitorizata mai cu atentie.

#19
anymony

anymony

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 651 mesaje

Postat 19 iunie 2006 - 13:05

Si doctorita Dumitrascu e o femeie super...E tinara dar foarte priceputa. Eu am fost multumita si pe perioada sarcinii..cum aveam ceva probleme cum o sunam si era dispusa sa discutam. Si operatia e fost asa de usoara, si cicatricea e estetica si mica, fara probleme...fara antibiotice dupa - cum am vazut in salonul unde am stat.Eu m-am ridicat din pat la nici 12 ore de la operatie. regret ca n-am nascut natural ca ar fi fost bine dar cezariana a fost unica varianta(miopie si circulara de cordon).



poze Ioana-Catalina

#20
marrycalu

marrycalu

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 39 mesaje

Postat 19 iunie 2006 - 16:52

anymony,sa-ti traiasca fetita,e o dulceata de fetita.
Da in maternitate e jale,eu am ramas cu un gust foarte amar.
Dar cine e acum director la Cuza-Voda?nu stiam ca nu ma e Onofriescu.
Marilena si Robert(2 mai 2006)

http://pg.photos.yah...ctn,del:s,1:f,o


Panic Questions

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

  • inchidere cont

    Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 19:23

  • Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 18:13

  • demetererika554@gmail.com
    - mar 30 2024 22:38

Last Blogs

  • Frățiorul

    Denisa1996
    - Astăzi, 07:04

  • Cum a fost testul de toleranță la glucoză?

    Ddeenniissaaa
    - Astăzi, 00:45

  • Pregatiri

    Julix94
    - Ieri, 22:25

  • Burtica rotunda

    Roxana3001
    - Ieri, 18:47

  • Ecooo

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 17:38

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -