Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Doctori din Iasi


226 raspunsuri la acest subiect

#1
oana_buru

oana_buru
  • Membri
  • 5 mesaje

Postat 15 iunie 2006 - 00:05

Buna ....am vazut ca majoritatea fetelor care se implica in discutii de pe acest site sunt din bucuresti si am zis sa deschid o discutie despre dr din Iasi care le asista sau le-au asistat pe gravide.[gravi]Eu merg la dr Tirnovanu Mihaela de la inceputul sarcinii-5sapt-acum am 34 sapt sunt pe ultima suta de metri dar va pot spune ca sa comportat f frumos cu mine.Daca sunt gravide din iasi astept sa-si exprime parerile aici.nastere usoara [cheers]

#2
irlandeza

irlandeza

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.866 mesaje

Postat 15 iunie 2006 - 00:33

Pe mine ma intereseaza un medic bun la Iasi.Vreau sa-mi fac niste analize inainte de a ramane insarcinata , am o sarcina pierduta.Stiti pe cineva ? Peste 1 luna merg in Ro. si nu cunosc un medic bun in Iasi.



Noi 2 singurei

#3
oana_buru

oana_buru
  • Membri
  • 5 mesaje

Postat 15 iunie 2006 - 14:08

buna irlandeza cu doctorita mea mai lucreaza si directorul adjunt al spitalului cuza voda care este un medic f competent.Am o prietena care a pierdut 4 sarcini la sapt f mari si a mers la el si in cateva luni a ramas gravida din nou si acum are o fetita de 3 ani sanatoasa si frumoasa foc.Dr Onofriescu Mircea asa il cheama are cabinetul in fata la bila uite iti dau si nr de tel in caz ca vrei sa te programezi 0232/276566. sper ca ti-am fost de ajutor.bafta multa[gravi]

#4
kit

kit

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 10 mesaje

Postat 15 iunie 2006 - 15:53

Sa-mi fie iertat dar as fugi de ambii ca dracu' de tamaie...
Sa va spun si de ce. Eram la aspirante de ceva timp si am hotarat sa merg la un medic. S-a intamplat sa fie dr. Tirnovanu. Mi-a spus, dupa un control scurt ca problema e un chist de 5 cm diametru si mi-a dat sa iau contraceptive, desi eu speram la un bebe. Dupa 4 zile de la control am avut o hemoragie si am mers iar la dansa; acum vine surpriza: formatiunea disparuse ca prin minune!!! Nu a putut sa-si explice ce si cum...Dar m-a repezit si cu asta a rezolvat treaba.
Dupa asta am zis sa merg la cel mai bun. Se zvonise ca ar fi Onofriescu. Am asteptat o programare de 1 luna si cand in sfarsit a venit momentul consultatia a durat maximum 5 min timp in care a vorbit la telefon cu un amic. Nu era urgenta convorbirea ca radea de numa-numa. Mi-a dat sa iau medroxiprogesteron; la farmacie mi-au zis ca nu se mai fabrica de juma' de an...[bang]
Drept care m-am secat amarnic si am sunat inapoi la cabinet; asistenta a fost destul de in masura sa-mi prescrie progesteron injectabil cu doze ghicite prin telefon. Aaa! Si cica totul era in regula la mine; dar bebe ioc!
Asadar am urmat un tratament naturist care macar era ghicit de mine
Acum am o bebelusha superba insa nu as merge la dr astia nici sa ma tai! In schimb, il recomand cu caldura pe dr. Aursulesei care mi-a inspirat incredere de la bun inceput si care m-a ajutat de cate ori am avut nevoie.Are cabinet in Tatarasi in spatele postei; nr de tel este 218181 sau mobil 0744865487.
Multi pupici si multa bafta!
[mamica] de Alice-Miruna care face acusica 3 luni

KIT

#5
anymony

anymony

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 651 mesaje

Postat 15 iunie 2006 - 18:14

Buna fetele!!

Eu sunt o mamica de februarie 2006, am nascut in Iasi la Cuza-Voda, cu d-ta Dumitrascu Irina. O draguta si tare buna profesionista. Cezariana din cauza unei miopii forte cu anestezie rahi. Am chemat-o de acasa duminca seara .. totul a durat 2 ore.. internare si nastere...Si dupa totul a fost ok.Operatia abia daca se mai vede.ea are cabinet tot acolo unde are si onofriescu vis a vis de billa, numarul il aveti mai sus, iar programul ei e luni de la 13 la 17 , marti si joi de la 16 la 20..pina termina consultatiile. O sa rideti, da ea mi-a fost recomandata de asist lui onofriescu, care lucreaza acolo la cabinet.. suntem cunostinte vechi- adica ea m-a adus pe lume si acum si pe fetita mea...

Despre dr Aursulesei am auzit tot de mine- cumnata mea a nascut cu el...si o prietena...La fel si de dr . Ilev cu care a nascut o vara de-a mea...

acum depinde daca preferati doctor sau doctorita...



Pupici viitoarelor mamici!!!

any si ioana-catalina







poze Ioana-Catalina

#6
oana_buru

oana_buru
  • Membri
  • 5 mesaje

Postat 15 iunie 2006 - 18:53

nu stiu ce sa zic Kit dar cu mine Dr Tirnovanu sa comportat exemplar cat despre Onofriescu mi-a fost recomandat de o prietena dar cum el nu era la cabinet am mers la Tirnovanu.Cu Onofriescu cum am mai zis am o prietena care pierdea sarcinile la varste f mari si cu ajutorul lui acum are o fetita superba.Poate o fi cum zici tu dar in legatura cu dr la care merg am numai cuvinte de lauda.sanatate la toate fetele si toti[bibe]

#7
Laura Ioana

Laura Ioana

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.843 mesaje

Postat 15 iunie 2006 - 19:20

Voi repeta pe scurt povestea mea:
Pe 30 martie 2006 copilasul meu a murit in burtica mea, la 41 de saptamani, pentru ca marele Onofriescu nu a fost in stare sa vada la ecograf ca are tripla circulara de cordon (in decursul a 3 saptamani cat am stat internata la Iasi pt a naste in conditii mai bune decat la Piatra[bang], nu mi-a facut decat doua eco, desi eram pacienta lui). Nu i-a pasat de sarcinile mele oprite in evolutie si extrauterina din trecut, nu a contat ca era un fat pretios si dus la termen cu tratamente...M-a lasat pe mana rezidentei lui, Iftimie Irina, o proasta care nu era in stare sa ma consulte, doar ma intreba in fiecare zi daca misca bebe...

NU II RECOMAND NIMANUI, II CONSIDER NISTE CRIMINALI!!!!!!!!!


http://pg.photos.yah...lomon/my_photos

#8
mephala30

mephala30

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.583 mesaje

Postat 15 iunie 2006 - 20:25

Si eu am auzit numai vorbe urate la adresa dr. Onofriescu.



Un medic bun: dr. Aursulesei, cu el am nascut prima oara si acum tot cu el voi naste.



Carmen[gravi](25+) si[copil]Iustin (5.06.2004)

Album Iustin

#9
oana_buru

oana_buru
  • Membri
  • 5 mesaje

Postat 15 iunie 2006 - 22:16

Buna fetelor nu ma faceti sa ma simt prost ca iam recomandat irlandezei sa mearga la Onofriescu,eu doar am auzit de el la f multe prietene care una dintre ele mi la recomandat pe ea ajutando f mult sa aiba un copil deci ma repet nu l-am vazut pe acest dr in viata mea ci doar din auzite,si sincer imi pare rau de ce aud si de ce sa intamplat cu copilul tau Laura Ioana.Si eu la randul meu am piedut o sarcina si stiu cum te-ai simtit in momentul acela.

#10
irlandeza

irlandeza

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.866 mesaje

Postat 16 iunie 2006 - 01:11

[hia]Multumesc tuturor fetelor pt. raspuns.

Oana_buru , nu trebuie sa te simti prost , eu ascult mai multe pareri si apoi o aleg pe cea care mi se pare mie mai buna.

Laura_Ioana , te citesc de mult , peste tot unde te gasesc (si sotul meu e din Piatra), mi se pare incredibil ce ti s-a intamplat , stiu ca suferi mult , dar Dumnezeu o sa-ti dea puterea sa mergi mai departe.

Dar de spitalul de obstretica -ginecologie (de langa filarmonica), nu stiu daca are alt nume, ce zice-ti? Cineva mi-a spus de un medic bun , Cocos Mihai? Il cunoaste cineva ?[pup]



Noi 2 singurei


Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Ieri, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Ieri, 20:46

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Ieri, 19:29

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Ieri, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Ieri, 13:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -