Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Durerea unei pierderi de sarcina (35)


285 raspunsuri la acest subiect

#41
mav

mav

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.482 mesaje

Postat 29 august 2007 - 01:47

Cristina26, am vazut si eu noile poze, impreuna cu Sebi: "Inghi-Caterina" (cum a botezat-o Sebi[:D]) este absolut superba!!! Ne-au placut tare mult si camera ei si lucrusoarele ei si tot! Nici nu stii cat de mult mi-ar fi placut s-o pot tine putinel si eu in brate pe micuta ta!

In seara asta am vizitat o bebelusa nou-nascuta si am fost atat de emotionata s-o tin in brate, sa-i simt trupusorul mic si caldut langa inima mea, ca abia mi-am stapanit lacrimile. Mi-am dat seama ca am uitat de tot cum era Sebi cand era bebelus... si ca inca nu m-am "lecuit" de dorinta de-a mai avea inca un bebelus!



Imi pare rau ca au aparut fete noi.... si inca nu anunta niciuna dintre voi II (probabil ca de duminica, luni incolo....?! sper sa vina avalansa de vesti bune!)...

Monysorescu si Danaflor, puteti sa va deschideti sufletele... noi toate am trecut prin momente grele... am avut multe suisuri si cobarasuri... dar e atat de bine ca ne avem unele pe altele!



....Sunt atat de nervoasa, dragelor, ca-mi vine s-o strang de gat pe tipa care s-a ocupat de materialele publicitare ale firmei noastre, cu care ne vom prezenta vineri si sambata la un targ specializat... Efectiv si-a batut joc de noi... si e atat de tarziu, ca nu mai putem face nimic acum... Si eu si asa eram agitata de cateva zile (nu mi-a trecut, din pacate), acum imi vine efectiv sa explodez de nervi....

... Nu stiu cum pot fi altii atat de nesimtiti... eu cand ma ocup de un proiect, dau ce-am mai bun in mine, ca asa sunt eu...ca si cum "proiectul" ar fi copilutul meu.... Sunt atat de suparata... de dezamagita... si pe deasupra... eu am fost cea care am recomandat-o sa se ocupe de problema respectiva..... intr-un fel ma simt responsabila pt incident... imi vine sa-mi dau palme...

...In halul asta merg eu acum la culcare.....[:(]







Mami de Sebi (04.02.2004)

________________________

"Iubirea ne face sa plonjam in necunoscut si apoi ne da curajul de a rezista!" (Pam Brown)

#42
L5845

L5845

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.729 mesaje

Postat 29 august 2007 - 02:04

c.myry am spus exact ceea ce gandesc si simt si ma [ruga] la DD sa gandesc mereu asa.[pup]

irlandeza bine ai revenit din concediu, cred ca a fost bine acasa, cu siguranta.Durerile probabil ca sunt de la sarcina, ma gandesc. Macar ai scapat de chestiile casei, daca tot a venit mami tau la voi. Nr. de saptamani de pe listuta, le va schimba Flavia, ca ea a deschis capitolul asta.[pup] si sarcina usoara in continuare.



Poze noi nunta



Va doresc si voua ce-mi doresc mie: sanatate si mult doritul BEBE!

Lau-Meli [8**] si [biz]

Trebuie sa renasti din cenusa, ca si pasarea Phoenix si niciodata sa nu spui "Niciodata"!

#43
L5845

L5845

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.729 mesaje

Postat 29 august 2007 - 02:54

Liana draga, mesaj de la baby_r7: "transmite-i ca o sa o trag de maneca maine si ca o [pup] si un [pup] mare la toate fetele".

mav draga mea, nu te mai invinovati, ca daca ai facut tu recomandarea, nu inseamna neaparat ca ai facut ceva rau, tu ai avut incredere in ea, dar se pare ca nu toata lumea trateaza lucrurile cu seriozitate. Te cred ca esti dezamagita, e normal sa te simti asa, si eu gandesc tot ca si tine, cand ma apuc ceva, fac cum trebuie, nu-mi bat joc, pun suflet sa iasa cat mai aproape de perfect, asa ca te inteleg. Dar nu exista metode sa fie cumva penalizata sau ceva? Linisteste-te, ca poate se rezolva, nu te mai stresa si pe viitor, sa fii mai atenta, ca e pacat sa platesti borcanele sparte de altii.[pup] si sper sa iasa totul bine pana la urma.



Poze noi nunta



Va doresc si voua ce-mi doresc mie: sanatate si mult doritul BEBE!

Lau-Meli [8**] si [biz]

Trebuie sa renasti din cenusa, ca si pasarea Phoenix si niciodata sa nu spui "Niciodata"!

#44
catty

catty

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 423 mesaje

Postat 29 august 2007 - 10:33

Buna dimineata dragele mele,
ALYX, ti-am dat PM in dimineata asta. A trebuit “sa gandesc” problema.
L5845, nu stiu ce sa mai zic. Soacra imi mananca zilele constant. Aseara de ex a sunat destul de tarziu, cam atunci cand stie ca fi-su doarme, mai mult ca sigur ca sa ma enerveze iarasi. Dar de data asta am scapat pt ca i-am spus de nasa ca e bolnava si are acum de ce sa se planga la toata lumea si de altceva in afara de faptul ca are o nora “stearpa”.
CRISTINA, crede-ma ca am incercat de toate. Cu vorba buna, am gasit pe net un film cu procedura de la HSG, i-am explicat ce si cum, degeaba. Tot pe a ei o tine.
ALE, cu munca eram si eu la fel inainte. Plecam de acasa si nu stiam cand ajung seara acasa. Acum e relativ mai bine. Ce bine ca sotul tau este asa cooperant. Nu vrei sa il aduc si pe al meu sa il instruiasca putin? Poate asa se mai da pe brazda.
JOJO, cum de ai rabdare sa cosi goblen? Eu nici dupa operatia de acum 5 ani cand am stat 1 luna jumatate in pat, nici cand am avut piciorul rupt nu am putut sa cos. Mi se pare plictisitor.
C.MYRY, stiu cum e cu perioada concediilor. Eu am stat “chipurile” 10 zile in concediu, dar in primele 5 zile am dat telefoane in tara ca aveam probleme la banci si suna mobilul in draci. Prima saptamana dupa ce m-am intors m-a luat toata lumea de odihnita si am stat mult la birou.
LAURA_IOANA, ce mai faci? Sper ca sunteti bine.
MICHELLE, cum a fost ziua de ieri?
DAN_NY poate ca e de bine intarzierea asta si peste cateva zile ne dai o veste buna.
IRLANDEZA, imi pare rau ca nu ai reusit sa te linistesti in concediu si ca ai dureri. Dr tau ce parere are?
MAV, nu ai cum sa mai gasesti o solutie sa rezolvi incurcatura facuta de tipa aia? De ex sa ii spui ca a facut o treaba mizerabila si ca nut e intereseaza cum repara problema pana la targ?
BABY_R vesti bune iubita luna asta?
Pupici tuturor si o zi linistita va doresc


catalina

"Uneori ai suferit prea mult ca sa ai dreptul sa nu spui niciodata SUNT PREA FERICIT"



#45
musettepink

musettepink

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.928 mesaje

Postat 29 august 2007 - 11:15

Buna dimineata fetelor!Ati fost foarte active in lipsa mea!
Am vazut ca ni s-au alaturat 2 fete noi carora le spun si eu ca imi pare rau ca au trecut prin asa ceva!Cate o [flo] pt fiecare din ele!
Catty of doamne dupa ce ca traim cu cosmarul ca nu ramanem insarcinate sau cand ramanem pierdem sarcina mai trebuie sa o suporti si pe soacra ta!Imi pare rau iubita,nu prea stiu ce sfat sa-ti dau pt ca nu m-am confruntat ca asa ceva pana acum...poate ar fii bine sa o ignori.....[pup]
Mav te inteleg cum e cand recomanzi pe cineva si nu face treaba buna...de cate ori nu mi s-a intamplat...pana m-am invatat minte si numai recomand pe nimeni.Poate totusi o sa o scoateti la capat.Eu itit tin pumnii la targ![pup]
Michelle ceva vesti?[pup]
Alinushca ce ai mai facut?Ma gandesc la voi si in fiecare zi astept sa ne anuntati ca sunteti gravi!!!!!![pup]
Irlandeza bine ca a venit mama ta ,stai cumintica ca bebe sa se dezvolte ok in burtica da?[pup]
Andreea 26 am vazut pozele cu printesa ta care e o dulce![pup]
L5845 [pup]
Cristy74 [pup]
Blueeyes [pup]
Pepsi multumim pt noul capitol?[pup]

Eu sunt asa cum stiti,nici o schimbare.Mai astept saptaman asta dupa care o sa merg la dr daca nu se schimba ceva!Sunt tare necajita.Asta mai imi lipsea sa mi se deregleze cm-ul ca in rest le aveam pe toate![q][q][q]Si eram atat de plina de speranta luna asta,speram sa fie cu noroc si pt mine dar vad ca speram in van....

Va pup pe toate fara exceptie!!!!!!!!!!![pup][pup][pup]

#46
mav

mav

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.482 mesaje

Postat 29 august 2007 - 11:30

Buna dimineata!

...Bine-nteles ca m-am perpelit toata noaptea... nu m-am odihnit... mi-am dat si fierea peste cap si m-am trezit cu o greataaa...[bang]

Lau-Meli, nu stiu cum ar putea fi penalizata tipa si nici nu era acesta interesul nostru... Ceea ce e grav, este faptul ca felul in care arata materialele pregatite de ea, ne afecteaza imaginea... in rau, nu in mai bine, asa cum ar fi trebuit.[:(] ...Parca a facut-o intentionat... caz in care e de-a dreptul proasta.... ca la cate contacte avem noi... puteam s-o fi recomandat la sute de firme, daca si-ar fi facut treaba corespunzator... Nu stiu cum am putut sa ma insel atat de tare...[:(][bang]

...Ti-am vazut pozele: cat de mult semeni cu mama ta![pup]

catty[pup], ma oripileaza soacra ta.[starwars] ...Imi dau seama ca tu astepti sustinere si sugestii din partea noastra, dar eu nu stiu sa-ti spun cum sa te porti cu ea... A mea este cumsecade... Am avut si noi cateva "defazaje" la inceput, la un moment dat si eu m-am purtat urat (cand n-am mai rezistat.... si nu aveam prea multa minte; iar diplomata n-am fost niciodata), si ea mi-a trantit niste replici [soc]... dar impreuna am trecut peste toate astea si acum e chiar bine si o iubesc asa cum e ea (cu tot ce s-a intamplat in trecut) si ea e o femeie inteleapta, stie ca de mine depinde fericirea baiatului ei.[;)]



O zi usoara fetelor![grup]







Mami de Sebi (04.02.2004)

________________________

"Iubirea ne face sa plonjam in necunoscut si apoi ne da curajul de a rezista!" (Pam Brown)

#47
Michelle81

Michelle81

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.590 mesaje

Postat 29 august 2007 - 12:36

Monysorescu si Danaflor-imi pare rau ca ati trecut prin aceasta groaznica tragedie...va doresc din suflet putere sa mergeti mai departe,sa treceti peste zilele cand simtiti ca nu mai puteti...a pierde o sarcina e cel mai ingrozitor si dureros lucru care se poate intampla unei femei...mi-as dori sa nu mai treaca nimeni prin asa ceva...Multa putere fetelor,multa putere!!!







#48
mav

mav

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.482 mesaje

Postat 29 august 2007 - 12:39

michelle, iti tin pumnii stransi-stransi, asa-i ca inca nu ti-au venit uratii?[bis]



danny, sa fie cu ochisori!!!!!!



musette, scuza-ma ca nu am retinut... tie ti-a venit primul ciclu? ca au trecut 10 saptamani de la necaz... si nici nu mai stiu... tu ce astepti acum, primul, al doilea cm? [pup] sa nu mai fii necajita, se va rezolva cumva problema, in timp...



irlandeza, bine ai revenit! [pup] burticuta! ai trecut deja de jumatate!





Mami de Sebi (04.02.2004)

________________________

"Iubirea ne face sa plonjam in necunoscut si apoi ne da curajul de a rezista!" (Pam Brown)

#49
Michelle81

Michelle81

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.590 mesaje

Postat 29 august 2007 - 12:42

Eu sunt ziua 30 insa nu ma grabesc deloc sa fac un test,parca nici nu mai sunt tentata ca alta data...poate pentru ca nu vreau sa mai vad un test negativ ca sunt satula.ieri am avut tentativa de niste pete maronii fff vagi pe care nu le puteam observa decat eu,pentru ca analizez TOT...numai daca te uitai cu lupa erau vizibile dar cunosteti sentimentul in care urmarim tot.Va pup dulce pe toate.Azi vad ca nimik,insa abia a inceput ziua deci...
Alinushca-ai facut testul???ai spus ca azi il faci,hai nu ne tine in suspans,hai mai invioreaza admosfera te rog eu!
Dan-ny-cate zile are cm-ul tau?eu cred ca e cu ochisori,abia astept sa imi confirmi...eu nu pot spera pt ca eu am avut cm si de 33 de zile deci mai am de asteptat..
Ma bucur sa vad ca scrieti mai des...se pare ca mesajul meu de ieri a ajutat la ceva!
Va pup dulce pe toate fara sa dau nume ca sa nu uit pe nimeni!








#50
catty

catty

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 423 mesaje

Postat 29 august 2007 - 12:42

MUSSETTE, cred ca e cazul sa iti iei inima in dinti si sa mergi la dr. POate niste dozari hormonale te-ar ajuta sa descoperi problema.
MAV nu stiu ce sa mai fac cu soacra asta a mea. Om vedea ce idei imi mai vin. Treaba este ca saptamana viitoare de ziua mea sigur va vrea sa vina ca sa dea bine la rudele mele, ca asa face mereu si tre sa gasesc motiv sa plec de acasa ca altfel cred ca o sa plece facuta permanent de la mine. Cu DD inainte si poate se rezolva si problema asta.
Pupici tuturor.


catalina

"Uneori ai suferit prea mult ca sa ai dreptul sa nu spui niciodata SUNT PREA FERICIT"




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Astăzi, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:13

  • Control

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 21:41

  • Ce am învățat până acum în sarcină?

    Ana1298
    - Ieri, 20:26

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -