Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Durerea unei pierderi de sarcina (35)


285 raspunsuri la acest subiect

#21
L5845

L5845

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.729 mesaje

Postat 28 august 2007 - 23:43

Liano ca bine ai zis, ai nimerit-o, ca sotul meu e la fel de zurliu ca si mine [;)], dar bag sama' ca nu suntem singurii, sau ? [pup]



Poze nunta Timisoara



Va doresc si voua ce-mi doresc mie: sanatate si mult doritul BEBE!

Lau-Meli [8**] si [biz]

Trebuie sa renasti din cenusa, ca si pasarea Phoenix si niciodata sa nu spui "Niciodata"!

#22
c.myry

c.myry

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 240 mesaje

Postat 28 august 2007 - 23:43


[hopsieu]Buna seara dragele mele,
Imi cer scuze pt absenta, dar am fost asa ocupata. Cu [nunta]cumnatului, a venit si mama la noi si a stat 5 zile. Asa ca va inchipuiti. A fost o saptamina plina.
Si la serv. am ramas in birou singura, deee ………..perioada concediilor, dar munca la greu. Si vin acasa f obosita. Am mai intrat o data si am mai citit asa fugitiv, dar abia acum am avut timp sa va raspund.
Pepsi-– Multumim pt. capitolul nou.Ce mai faci? Imi pare asa rau ca Dominic nu a scapat de tot de alergie, dar sint sigura ca va fi bine. Ma bucur ca altfel sinteti sanatosi. Si ca iti faci timp sa zici o vorba buna pt fiecare, desi esti atat de ocupata. [pup][pup][pup] muuuulti!
catty -off lumea asta, asa insensibila la durerea celorlalti! Sint de acord cu tine, va veni si la noi bebelusul mult iubit. Si cind e vorba de persoane apropiate, cu atat mai mult nu inteleg insensibilitatea lor. Si rautatea gratuita din partea rudelor. Si nu te gindi ca esti batrina. Eu am 32 si ma gindesc sa fac doi copii. Chiar imi spunea sotul ca sotia unui coleg a nascut al doilea copil la 38. asa ca nu-ti fa griji in privinta varstei!
Michelle-ce dragut a fost sotul tau! Nu cred ca ai suparat pe nimeni, din contra eu m-am bucurat ca incercati sa treceti peste momentele grele si ca sotul iti este alaturi. Astept rezultatul tau. Poate spargi gheata si ne tragi dupa tine.
remaliss-– imi pare rau ca ai probleme, dar am mai auzit de astfel de sarcini care au fost duse la sfarsit si au copii sanatosi. Nu dispera si ai incredere. Si daca ai nevoie de noi sintem aici! Vad ca toate fetele sint alaturi si te incurajeaza, nu fi trista si incearca sa stai cat mai linistita! Ma[ruga]sa fie in regula cu sarcina si sa ne spui ca totul e bine.
blueeyes2003-imi pare rau ca nu a fost luna asta, dar mergem inainte, nu???
Alinushca, Musettepink -– eu citisem ca o cescuta de cafea in sarcina nu afecteaza sarcina. Eu am tensiunea f scazuta si daca nu beau cafea dimineata pina in 10-11 am niste dureri de cap igrozitoare toata ziua sin u mai scap chiar daca beau cafea dupa aceea. Cred ca in cantitate mare cafeaua afecteaza.[cafea]
Liana30 -[pup]imi place optimismul tau. Si multa bafta cu dintii! Sa scapi de durere si sa ne aduci vesti bune.
L5845 -pupici, asa sparge butoiul ala si scoate arsenalul sa se sperie toti uratii! De unde atata optimism? Da-ne si noua reteta, draga mea! Mesajele tale si ale Lianei sint asa pline de culoare![pup]
jojo_miha-– si cumnata mea a retinut apa. Saracuta acum tare rau e umflata. Acum abia asteapta sa nasca, e in sapt 38. dar cate sacrificii nu se fac pt bebe mult dorit? Iti doresc sarcina usoara in continuare si multa sanatate!
alyx-e bine ca incerci sa incui amintirile dureroase. Asa e cel mai bine. Ma bucur si ca va ginditi la adoptie. Tin pumnii la inseminare. Si nu cred ca ai vreo cruce de dus. Gandeste pozitiv, nu te gandi la prostii! Uneori trebuie sa asteptam mai mult pina la un rezultat dorit si pina atunci trebuie sa trecem peste momentele grele sis a nu ne lasam coplesite de ganduri negative. Imi pare rau ca suferi asa si ma rog sa-ti regasesti echilibrul si linistea!
ALINUSHCA-– tin pumnii sa fie bebe! Mie dr. zicea ca la BHCG si valoarea de 20 e mica. Sint de accord cu tine. Atmosfera de aici este nemaipomenita!
Mav -Articolele postate au fost foarte interesante!Ma bucur si eu ca si alte fete ca scrii aici si ne impartasesti gandurile tale.
Irda-ma gindesc ca poate nu a vrut sa te supere stiind ca tu incerci sa ramai insarcinata! Sau vorba ta cine stie ce motive a avut?
Stii eu m-am gindit ca la urmatoarea sarcina nu voi spune rudelor si prietenilor de ea pina nu trec de perioada critica. Nu as suporta privirile lor si vorbele spuse uneori asa ca sa fie spuse. Si desi nu prea sint superstitioasa ma gindesc san u atrag invidia unora sis a se intimple ceva rau.
Doar aici cu voi ma voi bucura de ea. Iti tin pumnii sa vina cat mai curind vestea cea mare!
Si cu cumnatele nu stiu daca e chiar asa cu toate. Una din cumnate m-a sustinut mult in perioada asta, ea fiind insarcinata acum in 387 sapt. Dar alta nici macar nu ne-a felicitat cind a fost sa fie, nici vorba buna cind am pierdut sarcina. Parca nici nu s-ar fi intimplat ceva: bine sau rau.
Danangie-concediu placut si spor la[sex]. Si vino cu vesti bune!
monysorescu -– imi pare rau ca ai trecut prin asa ceva. Stiu ce inseamna asta, eram suspecta de asta cind am pierdut sarcina. Pot sa te intreb la cat timp ti-a dat tie unda verde? Multa sanatate si iti tin pumnii!
danaflor03 -– imi pare sincer rau ca ai trecut prin atatea! Sincer cred ca orice as spune e putin si … Oricum e bine ca ai trecut peste momentele grele si ca esti din nou optimista si ca te gindesti la bebe. Binenteles ca nu trebuie sa ne dam batute! Tin pumnii si ma rog ca rezultatul analizelor sa fie bun. Multa sanatate!
cristy74-si eu tot cu nunta am fost ocupata, dar a cumnatului meu. Si mi-am revenit greu dupa o sapt de alergat. Mai ales ca a venit si mama la mine si a stat 5 zile. Dar recuperam, nu-i asa?
Oana_Oana26 -imi pare rau de problemele tale cu sanii. Si eu ma gindesc sa sfintesc apartamentul. Spre rusinea mea, de aproape 1 an de cind ne-am mutat nu am apucat. Mai intai cu mutatul si aranjatul, apoi cu durerea mea, dar luna asta sigur chem preotul.
baby_r7, irinabobe, cristina_ana, cristina_26, laura, teo, chantal, andreea, mcrissa, musette, danny, idaira, Roxana, irenecamsi restul fetelor - multi [pup].
Va doresc tuturor o saptamina frumoasa, linistita si plina de vesti bune![flo]

myry

#23
jojo_miha

jojo_miha

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 990 mesaje

Postat 28 august 2007 - 23:46

Lau-Meli pai ia pune-te pe cusut ,cine stie poate te molipsesti cu o burtica ori de la mine ori de la Flavia.

Mihaela [gravi]33+[fetita]Theodora Natalya

#24
L5845

L5845

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.729 mesaje

Postat 28 august 2007 - 23:48

c.myry drago, a spart Liana butoiul, hat demult, degeaba il cautati careva, nu poti gasi ceva ce nu mai exista. Secretul optimismului? Cred ca faptul ca ma gandesc mereu ca avem doar o viata fiecare si ca trebuie sa stim s-o traiam si s-o coloram si cu bune si cu rele si sa nu ne lasam doborate, asta e secretul. Sper ca nimic si nimeni sa nu ma faca vreodata sa-mi schimb modul asta de a fi, sa pot sa dau si in continuare, macar o picatura la ceilalti, ca sa se simta bine.[pup]



Poze nunta Timisoara



Va doresc si voua ce-mi doresc mie: sanatate si mult doritul BEBE!

Lau-Meli [8**] si [biz]

Trebuie sa renasti din cenusa, ca si pasarea Phoenix si niciodata sa nu spui "Niciodata"!

#25
Ale2009

Ale2009

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 297 mesaje

Postat 28 august 2007 - 23:49

Jojo, cine crezi tu ce te invidiaza, respectiv uraste? Eu, cumva? Nu trebuie sa-mi raspunzi... Eu am observat la mine ca intr-adevar, ma feresc cit pot de gravide si nu am puterea sa ma bucur pentru ele. Cu citeva exceptii. Ma bucur sincer pentru fiecare dintre voi si pt cele pentru care un copil e o realizare mai mare decit ar fi a mea...



De exemplu, am o colega de birou care are tot soiu de probleme de sanatate, s-a maritat anul trecut si tare nu mi-as fi dorit sa intre in caruselul infertilitatii. Si uite ca a reusit sa ramina insarcinata destul de repede, iar acu ii sunt un soi de enciclopedie.

Din cind in cind ma intreaba daca nu ma deranjeaza ca are nevoie sa vorbeasca cu mine si io ii spun ca atunci cind imi va fi greu, o sa-i spun si ea nu se va supara...

Apoi mai am o amica a carei viata a fost mereu incurcata si orecum nefericita si stiam ca isi doreste sa aiba un copil dar fie nu s-a putut, fie n-a avut cu cine... Acum e si ea graviduta si stiu ca va fi fericita. Din anturajul meu numai pt ele am reusit sa ma bucur si sa le si arat asta.



Cu voi... e alta poveste. Pentru ca la subiectul asta sint fete care au pierdut sarcini mari, io pina nu va aud ca ati nascut si sinteti bine sanatoase si voi si puii vostri, nu ma pot manifesta. Nu ma pricep sa explic prea bine ce simt, dar cam asta e... Astept sa treaca sapatamanile una cite una si ma gindesc ca sinteti din ce in ce mai aproape si-mi doresc sa nu se intimple neprevazute pina atunci. Mai ales cind pomeniti ca nu l-ati simtit miscand, m-apuca tremuriciu...

alinushca, io am cedat nervos! fa-ti test, bhcg, fa ceva, ca prea te chinui cu simptome, uite simptomu' nu-i simptomu'. Pt linistea ta, fa ceva si apoi linisteste-te. sper sa te ajute sa-ti spun ca acum esti fix in perioada de implantare si ca stresul impiedica aceats implantare. Asa ca daca iti iese testul negativ, o sa plingi fro doo zile, da' macar daca e sa fie, se cuibareste si el linistit. Si apoi, vineri simbata mai faci un test si hopa surpriza!



Michelle, ma bucur ca ai scris, ma gindema ca s-a intimplat ceva ... rosu. Fa si tu un test cu alinushca, sa vadem cum stam si ce-o fi, o fi, aia e... Pe bune, io am ajuns a nu ma mai stresez. Desigur, ma intristez, dar ce pot sa fac mai mult decit fac? Cind o vrea Dumnezeu din nou...



Creca dau baieram daca sinteti gravide amindoo [:-)))]





Cu kilogramele mele, dragelor, nu se vad in poza, ca sint sub masa, pe scaun [:D]. din tot ce-a fost au mai ramas vreo 4 care s-au priponit bine pe fund si pe coapse. P'alea le vinez acum cu Pilates. Ca altfel, m-am ascutit de tot. Bratele mi s-au subtiat, mi se vad coastele, sanii vai de mama lor, pe burta mai am doar o galmita insignifianta. Dar celulita si grasimea din zona x ma ucide incet, dar sigur. E, incet, incet, le dovedesc eu.



Mi s-a spus ca am ajuns la un "plafon" de la care numai cu eforturi pot sa mai cobor. Asa ca,,,,,, cristina, iio cred ca pina le dai tu jos p'alea 12 le dau si io jos p'astea 4.




Toate lucrurile se intampla cu un scop | Alé |


#26
jojo_miha

jojo_miha

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 990 mesaje

Postat 28 august 2007 - 23:53

Ale in nici un caz nu ma refeream la tine,si las-o balta cu kg ca esti slabuta,eu cu 89 kg ce sa mai zic?

Mihaela [gravi]33+[fetita]Theodora Natalya

#27
cristina26

cristina26

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.017 mesaje

Postat 28 august 2007 - 23:57

Acum se vad albumele mai bine (ultimul e ala cu biserica).

No, pe unde ramasesem???

Am intrat sa va scriu si la restul fetelor minunate[:D].

Cristina_Ana[pup] ce mai faci? ce iti mai face printisorul?

Andreea16[pup] cum a fost la doctor? Cum te simti?

monysorescu[pup]bine ai venit la noi, desi imi pare rau ca a trebuit sa faci parte din cercul nostru. Noi suntem aici pentru tine. Sper ca in curand sa ne dai vesti bune.

danaflor03[pup] lasa, ca numarul trei e cu noroc. Abea astept sa aud ca ai pruncul in brate. Imi pare rau pentru exeprientele prin care ai trecut, multa putere si incredere in sine. Iti dau o floricica[flo] pentru faptul ca nu te lasi invinsa.

Oana_Oana26 [pup] cum mai esti?

Teo2rina[pup] cum merge treaba cu gradinuta?

Irinabobe[pup] imi pare tare rau ca au venit uratii astea si luna asta. Dar sa speram ca ii speriem noi luna viitoare asa de rau ca nu mai vin 9 luni.

cristy74[pup] cum a fost la nunta?

Jojo_miha[pup] nimeni nu te uraste draga. Noi te iubim mullllllllllttttttttttttt. Eu nu cred ca ma uraste nimeni ca am fetita, pentru ca mi-a fost greu si mie pana am ajuns aici. Noi toate am trecut prin multe sunt sigura ca fiecare dintre noi se bucura pentru reusita la ori si cine din acest grup. Ajunga atata suferinta pentru noi toate... ajunga...

No, iar va pup pe toate si mai revin.





Ingrid Ecaterina si mami



ingerasul meu Paul





#28
Ale2009

Ale2009

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 297 mesaje

Postat 28 august 2007 - 23:59

Bai frate, pina scrie omu un mesaj, scrieti o juma de pagina!!!



Io cumnate n-am, asa ca de grija asta ma scapat. A, ba nu, am si io una! Hait, poate ramine grasuta gravida ca lesin instant.



Cat despre soti, nu vreau sa ma dau mare (ca pina la urma io nu fac nimic), dar al meu e foarte implicat. El singur ma intreaba cind e perioada fertila sa nu stea prea mult pe scaun in zilele respective (nu rideti) plus ca e foarte incintat de citeva zile de sex constant - cam cum ar vrea el tot timpu de fapt [:D].



La Buftea are el un coleg care are si el pb asta cu nevasta proprie si e singurul cu care isi poate face confidente. Iar baiatul asta i-a spus ca el se panicheaza total cind il anunta nevasta-sa ca e ziua x si ca nu poa' sa faca nimic. Il intreba pe al meu el cum reactioneaza si daca nu-i e frica, iar bietu meu sot nu stia ce sa-i zica, pt ca el nu s-a simtit niciodata asa, nu s-a simtit folosit sau speriat sau obligat, etc... Deci n-am nici un pont pe care sa pot sa vi-l dau, imi pare rau...




Toate lucrurile se intampla cu un scop | Alé |


#29
L5845

L5845

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.729 mesaje

Postat 29 august 2007 - 00:01

jojo eee, ar fi ideal sa ma molipsesc, si nu doar eu, toate de aici, dar pana ajung pe acasa sa-l iau, mai dureaza ceva...sau poate ma apuc de altul, sa nu stau degeaba, ca poate se prinde mai repede si scap de plimbari prin vecini.Cu kg, stai ca si mine, macar tu ai bebe la bord, dar eu? [bang][:p].[pup]



Poze noi nunta



Va doresc si voua ce-mi doresc mie: sanatate si mult doritul BEBE!

Lau-Meli [8**] si [biz]

Trebuie sa renasti din cenusa, ca si pasarea Phoenix si niciodata sa nu spui "Niciodata"!

#30
Ale2009

Ale2009

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 297 mesaje

Postat 29 august 2007 - 00:02

quote:
Originally posted by jojo_miha
Ale in nici un caz nu ma refeream la tine,si las-o balta cu kg ca esti slabuta,eu cu 89 kg ce sa mai zic?Mihaela [gravi]33+[fetita]Theodora Natalya
Bre, ma lesi??? Matale ai cupilu la bord, nu se pune! Io cind eram gravida si rotunda nu-mi pasa ca stiam ca e bine pt bebeloi.
Toate lucrurile se intampla cu un scop | Alé |



Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Ziua naÈ™terii

    Roxanesss
    - Astăzi, 17:30

  • Eco

    Anamaria1706
    - Astăzi, 16:12

  • Usor usor..

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 15:42

  • 28 de saptamani

    kiki_2024
    - Astăzi, 15:27

  • Control lunar

    Vasilescu Georgeta
    - Astăzi, 12:38

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -