Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Despre gradinarit (2)


141 raspunsuri la acest subiect

#21
mn

mn
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 10 martie 2004 - 02:37

stie cineva cum ii zice la leustean si unde se gaseste in US? multumesc

#22
Andreutza

Andreutza
  • Membri
  • 6 mesaje

Postat 10 martie 2004 - 15:52

Mn, tare frumoasa gradina voastra! Am admirat-o si eu. Leusteanul se numeste stiintific Levisticum officinale. Mult succes ca am inteles ca nu prea se gaseste. Poate iti dau fetele vreo idee. Cu drag, [pup] [mamica]Andreea & [copil] Octaveatza

#23
petra

petra

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 783 mesaje

Postat 11 martie 2004 - 02:56

MAi imi vine la propriu sa fac asa[bang], pentru ca am avut seminte de leusteam stranse de la cineva de aici din America, dar nu stiu ce am facut cu el, pe unde l-am pus sau chiar aruncat odata cu mutarea mea. Cand l-am strans. l-am luat cu gandul sa-l dau unei prietene cu gradina si sa ma mai duc din cand in cand pe la ea sa iau, pentru ca in toamna inca nu aveam luata casa. O sa mai caut poate dau peste pliculetul unde am pus semintele! La toti numai bine!

#24
babirusa

babirusa

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 10 mesaje

Postat 11 martie 2004 - 17:10

Buna fetelor, mai are cineva lacrima lui Cristos? Eu o am de 2 ani si nu mi-a inflorit niciodata, poate aveti ceva sfaturi....[pup]

#25
camelia-daniela

camelia-daniela

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 14 mesaje

Postat 11 martie 2004 - 19:55

Babirusa, te referi cumva la "Christusdorn"??? Este o plantä ca un copäcel cu tepi, cu frunze ovale si lucioase si face flori rosii ( sau albe am mai väzut )??? Eu am una de vreo 10 ani, are o grämadä de rämurele si de atunci infloreste incontinuu...pinä si cele mai firave rämurele au bobocei de floare!!!...minca-o-ar mama!!! mn, beyyy, da´ce grädinä aveti!!! A-ti putut sä mincati toate rosiile älea barosane??[:D]....si ardeii!!![pofta] Sä luati mereu seminte de la cele mai mari rosii, sau ardei, sau ce mai aveti voi acolo si sä le puneti pt. räsaduri la anul viitor...mama mea asa fäcea...avea de la an, la an rosii & co din ce in ce mai arätoase!!...se opreau celelalte grädinärese la gardul nostru si le curgeau balele [pofta], iar ochii le erau iesiti din orbite!!! [wow] Tra, la, la...la mine vine primävara!!![:D][:D][:D]....azi au fost 6 grade, iar de miine sint peste 7, iar noaptea...cel mai important, a ajuns la 0 grade, de la -8!!! Pupici de la Cami.

#26
SMART

SMART

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 16 mesaje

Postat 12 martie 2004 - 00:03

otilia, eu tocmai am comandat o glycine (wisteria) creste foarte mare 3 -4 m si s intinde o gramada in 2-3 ani iar alta planta cataratoare BIGNONES sau "trompetele" de care nu am auzit sa fie toxice. eu intru pe Willemse. Am primit si catalogul de unde ai ce alege si sunt superincintata de ce am luat de la ei. am ajuns la faza cind nu mai umblu pe internet dupa haine ci dupa plante. FELICIA

#27
petra

petra

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 783 mesaje

Postat 12 martie 2004 - 00:21

quote:
Originally posted by camelia-daniela
Tra, la, la...la mine vine primävara!!![:D][:D][:D]....azi au fost 6 grade, iar de miine sint peste 7, iar noaptea...cel mai important, a ajuns la 0 grade, de la -8!!! Pupici de la Cami.
Da,da iti vine a canta ca la tine vine primavara, dar mi-e imi vine a plange ca ala noi este un frig!!si azi a batut si vantul ducand in toata partiele niste fulgi razleti de nea! Plantutele mele deja vor afara si la soare si eu de unde sa le satisfac dorintele! La toti numai bine!

#28
khristin

khristin

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.575 mesaje

Postat 12 martie 2004 - 00:25

Si eu de-abia astept sa vina primavara si sa-mi infloreasca liliacul din gradina si sa vad daca imi ies lalele si narcisele pe care le-am pus in toamna asta. Voi ce flori mai aveti prin gradini? Cristina

#29
petra

petra

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 783 mesaje

Postat 12 martie 2004 - 00:27

Dar pe unde o fii Otilia??? CRed ca ori isi scrie numele in gradina,[:D] ori manaca ridichile care s-au facut mari[yami], sau Doamne fereste s-a suparat pe noi!?[V][iartama] La toti numai bine!

#30
khristin

khristin

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.575 mesaje

Postat 12 martie 2004 - 00:28

Ahhhh....si acum am vazut ca am si lonicera sau mana maicii domnului. Cristina


Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Ieri, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Ieri, 20:46

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Ieri, 19:29

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Ieri, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Ieri, 13:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -