Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

haine cu burta


16 raspunsuri la acest subiect

#11
ellys

ellys
  • Membri
  • 8 mesaje

Postat 01 martie 2004 - 19:14

Haine cu burtica mai gasesti in Bucur Obor la parter. Magazinul se numeste Sylviana sau cam asa ceva. Au salopete din raiat culoare bleumarin (subtirele) 480.000 lei, salopete din blug elastic (subtiri) 580.000 lei si sarafane din stofa (mai grosute) 485.000 lei. Acestea le-am vazut acum 2 saptamani si le gasesti langa raionul de rochii de seara. Ellys

#12
maaria

maaria

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 33 mesaje

Postat 01 martie 2004 - 19:47

Siliana se numeste magazinul din Obor! au sarafane dragutze..merita vazute. in plus eu mi-am luat niste pantaloni negri cu elastic, pe care ii port cu sacou...putin largutzi dar mi-am facut calcule ca vom creste, hehehe pantalonii de gravide ii gasesti in dreapta cum intri. intreaba vanzatoarele daca nu te descurci:) Buna ideea Roxanei, dar unde gasim croitor bun? si inca ceva ... doamna:)) avem acelasi DPN si dupa cum povestesti nu esti cu mult mai grasa ca mine. eu mi-am facut socoteala sa trec de aprilie cu hainele din dotare(cu mici completari) si mai incolo sa incep sa caut haine de vara. ce zici? succes! Maria [gravi] DPN 1 septembrie.

#13
crisia

crisia

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 45 mesaje

Postat 01 martie 2004 - 20:08

Haine pt gravide se mai gasesc in piata Sf. Gheorghe, la capatul tramvaielor 21,14,40, si in Cocor la et.3 parca si in magazinul Titan la et. 3. Eu din Cocor mi-am luat o rochita de ocazie care mi-a placut tare mult si cateva bluzitze cu burta. Nu sunt foarte ieftine, dar in nici un caz 2,5 mil pt pantaloni... Si, desigur, salopeta de blugi pe care am purtat-o din luna a 6-a pana la sfarsitul sarcinii, noroc ca era toamna/iarna... Poze cu bebitza mea: http://community.web...user/littleelda

#14
roxanacaz

roxanacaz
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 02 martie 2004 - 00:45

Mai, ce sa zic, eu am aici o vecina care croieste super si nu ia mult. Asa ca ... v-o pot recomanda, daca nu va e peste mana sa va deplasati in Crangasi. Sau poate stiu celelalte fete croitorii prin oras. Eu nu stiu, ca am fost prea multumita de cum mi-a lucrat doamna asta si n-am cautat altceva. Kiftelutza Kinder & Ardeiu'

#15
Catusha

Catusha

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 59 mesaje

Postat 02 martie 2004 - 12:28

Am fost ieri la Benetton-ul aflat vis-a-vis de Palatul Tlefoanelor dupa cum sugerase Vrabiuta. Le recomand viitoarelor mamici care vor naste mai in vara sa mearga caci au spre ex. pantaloni pescaresti, subtirei, diverse culori, si fuste. Preturi foarte bune. Din pacate pina vine vremea lor eu o sa nasc deja, asa ca nu mi-am cumparat. Pentru vremea asta aveau doar o fusta din jeans cu burta din bumbac pe care mi-am achizitionat-o foarte bucuroasa. Catusha

#16
georgiana.david

georgiana.david

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 127 mesaje

Postat 18 aprilie 2004 - 15:29

In magazinul Titan mai puteti incerca, au lucruri foarte faine si cele din magazinul din Piata Sf. Gheorghe la fel, sunt faine tare de tot, au fustite si rochite colorate, moderne. Geo DPN 06 oct.

#17
Lauraa

Lauraa

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 427 mesaje

Postat 18 aprilie 2004 - 16:01

Si eu am cautat toata sarcina sa ma imbrac altfel decat in sacii cae ne sunt bagati pe gat cu nume de "haine de gravida". Uite ca mai am doua saptamani pana la nastere si ma imbrac inca cu multe din hainele dinainte de sarcina,putin adaptate. Blugii ii imbrac pana peste fund dar nu pot sa-i inchei asa ca am un fel de "brâu" (mai multe de fapt) din material elastic (ca de trening) pe care-l iau peste blugi si nu se vede ca-s cu pravalia deschisa :))) deasupra imi iau un tricou sau o bluza mai lunga si e super ok. La album am niste poze unde se paote cvedea ca nu trebuie sa dam banii pe oribilitati cnd putem sa ne imbracam fain chair gravide fiind. (na ce ma laud) http://community.web.../user/laurall25

Laura si papusica din burtik (37 saptamani) Imagine postata


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Astăzi, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Astăzi, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -