Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

haine cu burta


16 raspunsuri la acest subiect

#1
Doamna Bibi

Doamna Bibi

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 23 mesaje

Postat 01 martie 2004 - 12:37

Mamicilor, nu ma mai incap hainele!!!! si nu m-am ingrasat decat 1 kg de la inceputul sarcinii (sunt in 14 sapt).Trebuie sa ma imbrac cu "burta", stiti vreun loc mai ca lumea in tot Bucurestiul? Ma felicit totusi ca nu am luat nimic in kg, dar totusi, camasile dau pe dinafara, pantalonii ii tin descheiati, cred ca bebele asta al meu e un gras... Monica

#2
vrabiuta

vrabiuta

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 401 mesaje

Postat 01 martie 2004 - 12:58

monica, mergi la united colours of benetton pe calea victoriei (vis-a-vis de palatul telefoanelor) - au hainute pt gravidute, iar preturile sunt foarte bune (cred ca e deja a 4-a reducere). mai scria cineva pe forum de un magazin in cocor, la parter, pentru viitoarele mamici. bafta sa gasesti ce iti doresti!! marcela [gravi] si margeluta din burtica - DPN 5 septembrie

#3
bibi

bibi

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 35 mesaje

Postat 01 martie 2004 - 14:41

eu am imprumutat haine in timpul sarcinii. Sarcina usoara iti ureaya Bibi, si ea o doamna[:D]

#4
voinea

voinea

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 42 mesaje

Postat 01 martie 2004 - 15:00

magazinele rococo de pe calea victoriei, intre magazinul cocor si intercontinental, ar mai fi si in prisma, dar nu sunt sigura daca mai sunt acolo desi aveau lucruri cu adevarat deosebite dar scumpe (pentru buzunarul meu) atentie: salopeta din reiat de la magazinul rococo intra foarte mult la apa, mai ales in lungime. Adina si dragalasii ei

#5
voinea

voinea

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 42 mesaje

Postat 01 martie 2004 - 15:17

magazinele rococo de pe calea victoriei, intre magazinul cocor si intercontinental, ar mai fi si in prisma, dar nu sunt sigura daca mai sunt acolo desi aveau lucruri cu adevarat deosebite dar scumpe (pentru buzunarul meu) atentie: salopeta din reiat de la magazinul rococo intra foarte mult la apa, mai ales in lungime asa ca daca iti iei si ti se pare prea lunga sa nu o tai ca se rezolva problema la spalat. Adina si dragalasii ei

#6
Catusha

Catusha

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 59 mesaje

Postat 01 martie 2004 - 16:07

Magazinul din Prisma il gasesti acum si la Cora. Nu sunt multe sortimente, dar dragute. Cu preturi cam mari (ex. o pereche de pantaloni 2,5 mil.) Oricum Vrabiuta multumesc si eu pentru sugestia cu Benetton. Catusha

#7
Andreutza

Andreutza
  • Membri
  • 6 mesaje

Postat 01 martie 2004 - 17:37

Hainute cu burtica dragute se gasesc si la Carrefour Chiajna la raionul de bb-i. Pupici [pup] Andreea & [copil] Octaveatza

#8
roxanacaz

roxanacaz
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 01 martie 2004 - 18:18

Buna; eu sunt o viitoare mamica la 32 saptamani si m-am confruntat cu aceeasi problema de la inceput. Si mi-am luat, dupa cautari indelungi o salopeta de blugi care nici macar tare aratoasa nu e si am facut...aproape toata sarcina in ea. Am gasit-o in Carrefour. Insa daca tot vine caldura eu iti recomand sa nu te chinui sa umbli prin magazine, pt ca eu tare m-am enervat cand am facut asta. Hainele nu au nici o forma, pe cuvant. Sunt destul de uratele si asta poate n-ar fi nimic, dar pt cum arata au preturile prea umflate. Eu am preferat acum sa-mi iau material si sa-mi fac un sarafan, mai bine zis o rochita si am iesit si f ieftin si e excat cum am vrut sa fie. Uite o poza daca vrei: http://f2.pg.photos....9&.dnm=f506.jpg Nu stiu daca se vede tare bine, dar poti sa gasesti pe internet o gramada de modele de haine super misto, evident, de prin strainatate. Bine, asta e doar o parere, poate iti e totusi mai simplu sa cumperi ceva gata facut. In orice caz, succes si sa ai sarcina usoara si frumoasa! Kiftelutza Kinder & Ardeiu'

#9
anapharm

anapharm
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 01 martie 2004 - 18:44

Buna mami Bibi, Eu tin toti pantalonii descheiati la nasturi sau fermuar incepand din saptamana a 9-a. Norocul meu e ca mai toti sunt larguti un pic in rest si i-am putut purta. Ma plang insa de bluzite si tricouri ca imi sunt stramte pe burta si piept. Am un bebe grasan cred si neastamparat, abia reusesc sa adorm, atat de mult se agita si simt miscari in toata burta, parca danseaza. Eu imi amintesc ca am vazut haine speciale pt mamici insarcinate in magazinul Unirea-incearca si varianta mea. Sarcina usoara in continuare si sanatate multa. Ana[gravi]17 saptamani. Ana Burtch

#10
anemona

anemona

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 598 mesaje

Postat 01 martie 2004 - 19:05

Eu mi-am cumparat de la magaziunul firmei Roccoco de pe Dorobanti (de la Perla putin mai departe, e un magazin micut la un colt de strada) doua perechi de pantaloni, 790 000 lei fiecare pereche. Unii reiati si ceilalti din stofa neagra, cu dunga si care par ceva mai eleganti. Au elastic in spate si se pot regla in circumferinta, pe masura ce creste burtica. Eu una, desi imi luasem si salopeta de blugi, numai pantalonii astia ii port. Cu salopeta e mai greu, mai ales cand mergi la toaleta. Si mi se pare mai grea. Tot acolo are si bluze si multe altele. Merita vizitat.


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Top 10 lucruri utile consumabile pentru bebeluÈ™i

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 11:05

  • bucurie dublata

    Andrevvv
    - Astăzi, 10:53

  • Diabet gestational

    ClaudiaRamona24
    - Astăzi, 09:07

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Ieri, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Ieri, 17:26

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -