Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Activitati timp liber


16 raspunsuri la acest subiect

#1
corianai

corianai

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 596 mesaje

Postat 27 februarie 2004 - 12:35

Buna! Ma tot straduiesc sa gasesc activitati interesante pt timpul liber pt fetita mea Mara de 6 ani. Desenele animate au acaparat-o complet si as vrea sa iesim cumva din impas. Ma gandesc la cursuri de dans, sport sau chiar diverse activitati pt acasa. problema mare e ca eu termin serviciul la 17.30 deci tb sa gasim ceva dupa ora 18.00. poate imi puteti da niste sugestii. Multumiri, Corina

#2
diana904

diana904

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 98 mesaje

Postat 27 februarie 2004 - 13:30

Si eu am aceeasi problema cu Ktink. Nu mai vrea sa iasa din casa ar sta cu okii numai in desene. Vreau sa o duc la inot cum se indreapta putin vremea. Sper sa se incalzeasca cit mai repede ca sa pot iesi cu ei in parc, vreau sa ii las desene numai seara jumatate de ora.

#3
corianai

corianai

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 596 mesaje

Postat 27 februarie 2004 - 13:34

Nu stiu cat de grav e la tine Diana, dar Mara mea nu mai vrea sa iasa din casa, nu o intereseaza nimic altceva decat desenele. nu mi-am imaginat ca pot da astfel de dependenta... mereu avem discutii pe tema asta. caut in continuare solutii. te rog sa ma tii la curent daca vei gasi un bazin cu conditii bune. Corina

#4
diana904

diana904

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 98 mesaje

Postat 27 februarie 2004 - 13:47

E la fel ca la Mara ta din pacate. Tot asa nu vrea sa iasa afara, cel mic mai iese cu bunicii dar ea refuza. Am gasit bazin de inot cu conditii bune, pina acum n-am dus-o fiindca mi-a fost teama de iesitul afara in frig cu parul umed (sigur n-o sa aiba rabdare sa o usuc ca lumea). Cred ca peste vreo 2-3 sap[tamini incep sa o duc.

#5
alma

alma

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 334 mesaje

Postat 27 februarie 2004 - 15:13

De ce nu incercati cu rolele sau bicicleta? Nu cred ca sunt copii care sa refuze asa ceva, numai ca una din probleme o reprezinta vremea. Diana merge la arta decorativa si design vestimentar in cursul saptamanii, iar sambata la dans, dar ea are 8 ani, e ceva mai marisoara. Si eu abia astept sa se deschida bazinul la noi in oras s-o duc la inot, desi am auzit ca e tare piperat! http://community.web.../user/freediaro

#6
corianai

corianai

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 596 mesaje

Postat 27 februarie 2004 - 16:03

Alma, e super ce face fata ta! asa ceva mi-as fi dorit si eu pt Mara. din pacate acele cluburi ale copiilor din bucuresti nu prea au activitati seara. dans sau gimnastica mi-ar placea cel mai mult dar nu am gasit nimic interesant. sunt in cautari. Corina

#7
angel_jp

angel_jp

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 16 mesaje

Postat 27 februarie 2004 - 22:26

Alma,mie tatal meu mi-a gasit activitate in sport,la 4 ani gimnastica,apoi tenis de camp ,la 6 ani.Am fost de doua ori cu el,cu metroul,apoi am invatat singura drumul,pana la "izvor"statia de metrou(asta din "dristor")Nu este greu sa inveti un copil sa se descurce singur,vreau sa-ti spun ca-i sunt recunoscatoare si in momentul de fata,am avut ce invata,mi-a priit in viitor,da-l la sport fara griji...ceva ce sa-i si placa ,o sa vezi ca o sa fie multumita,intreaba"ce sport iti place"?Apoi cu incredere incearca sa sa o inscrii...Bafta!Eu una chiar ca sunt multumita de ce mi-a oferit tatal meu,perspectiva de a fi eu insami pe un teren de sport si de a-mi face prieteni noi,asa mi-am epuizat si o parte din energie..[flo]

#8
angel_jp

angel_jp

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 16 mesaje

Postat 27 februarie 2004 - 22:27

A..sa nu uit ,se poate si seara!Incearca!

#9
Master Draciel

Master Draciel
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 28 februarie 2004 - 11:48

Desi nu mai stiu exact unde se pot practica ( ptr ca in afara de cluburi , au aparut si multe sali private!) iti sugerez sa discuti cu fetita ta despre posibilitatea inscrierii ei la un sport, eventual la o scoala de muzica, desen , ceva care sa o rupa de lumea strimta a desenelor animate.Nu o inscrie tu, din oficiu la ceva, ptr ca s-ar putea sa nu ii placa si atunci nu ai facut nimic;va continua dar nu va avea mare tragere de inima.Incercati sa discutati amindoua, ca doua prietene si sa vezi exact ceea ce ar interesa-o.Eventual, daca timpul ti-o permite,mergeti amindoua la piscina si incearca sa-i dai tu primele notiuni de inot.Distractie garantata, ti-o spun din experienta!Baietelul meu are tot 6 ani si face scrima si jiujitsu.Cind avea 4 ani a facut un minicurs de 30 minute, la un salon si s-a indragostit de sportul asta asa tare, incit a asteptat un an , pina a putut fi admis la un club ( avea 4 ani si jumatate si abia reusea sa tina minifloreta cu ambele miini!!), iar acum a devenit chiar pasiune.La jiujitsu l-am dus ptr ca isi dorea sa faca si un sport de " baieti" (Justin dixit!!!) .Si se distreaza bine, chiar daca nu este aceeasi pasiune!Acum mai nou, au inceput sa invete mult la scoala despre instrumentele muzicale si vrea sa faca si un instrument.Daca il tine tot asa, probabil ca il voi inscrie din toamna.Asta in conditiile in care este un copil normal, ca toti copii, fara nimic in plus sau in minus.Doar ca la virsta asta, ei sint capabili sa faca f multe lucruri;problema este sa le captam atentia si cursurile sa nu depaseasca un timp rezonabil. In cazul tau, avind fetita, s-ar putea sa va orientati catre lucruri mai delicate, gen balet, dans, gimnastica, etc Dar las-o pe ea sa aleaga!Si daca nu-i place si nu-i place nimic, poate reusesti sa rupi din timpul tau o ora si sa iesiti impreuna la plimbare!Asta ca sa o rupi putin de desene!

#10
Luizax

Luizax

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 42 mesaje

Postat 28 februarie 2004 - 13:35

tenis de camp. Luizax - karkotash shef!


Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Ieri, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Ieri, 20:46

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Ieri, 19:29

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Ieri, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Ieri, 13:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -