Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Euthanasie pentru Cristi - pe calea cea buna


399 raspunsuri la acest subiect

#11
aba

aba
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 12 februarie 2004 - 18:18

Doamne, adelina, te admir asa de mult!!! Eu cred ca daca Dumnezeu ia dat zile lui Cristi el va trai! Fii puternica si lupta pentru acest copilas! Gindeste-te ca TU insemni pentru el un intreg univers. Mergi mai departe si Dumnezeu o sa te rasplateasca prin surisul lui Cristi, prin dragostea lui pura. Camelia.

#12
mina

mina

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.609 mesaje

Postat 12 februarie 2004 - 18:19

Bunica mea ar spune "copilul asta are zile sa traiasca". Medicii ar trebui sa invete de la el sa u mai dea niciodata pronosticuri. Adelina, am in burtica o minune de 10 saptamani, iarta-ma dar eu nu ma pot ruga pentru oamenii aia despre care, in milostenia ta, spui ca nu stiu ce fac. Nu ma pot ruga nici pentru mama care l-a abandonat. Pentru ca nu-i inteleg pe nici unul dintre ei. Eu am sa ma rog pentru tine si pentru Cristi! [q] In clipa asta, citind ce-ai scris, m-a luat plansul si sunt plina de furie pentru ei si de compatimire pentru voi. Nu-ti pierde speranta! Suntem cu totii alaturi de voi ! Sa ne tii la curent. Oare vom putea face, vreodata ceva sa nu mai existe copii abandonati? Cum se poate sa-ti lasi puiul acolo? [q] Nu inteleg si nu voi intelege niciodata..... Mina

#13
lily

lily

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 64 mesaje

Postat 12 februarie 2004 - 18:30

Medicii se pot insela, ca nu sint ei Dumnezeu !!! Daca acest copil traieste este prin puterea Lui si ne putem ruga pt vindecarea lui. Exista fundatii, biserici care string fonduri pt actiuni de caritate, doar sa afle cazul micutului. Mi-am amintit de o fundatie numita << Salvati copiii >> , poate merita incercat acolo. Am gasit adresa lor: SALVATI COPIII : Intrarea Stefan Furtuna 3, 77116, Bucuresti. Tel: +40 1 637 57 17; +40 1 637 56 05; + 40 1 311 13 43 Fax: +40 1 312 44 86 E-mail: rosc@mb.roknet.ro Si exista desigur si altfel de medici in tara noastra, f. bine pregatiti profesional, doar ca nu au intodeauna la dispozitie aparatura si medicamentele necesare. Adelina NU iti pierde speranta !!! "Daca dragoste nu e, nimic nu e" Lili

#14
Eleni

Eleni

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 861 mesaje

Postat 12 februarie 2004 - 18:30

Adelina, ai incredere ca Dumnezeu v-a adus impreuna pentru ca veti reusi impreuna. Ma rog pentru voi si sper din tot sufletul ca acest copil iti va lumina fiecare clipa din viata ta pentru multa, multa, multa vreme de aici inainte! Cu multa speranta, Elena & Maria Bucuria

#15
iileana

iileana

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.024 mesaje

Postat 12 februarie 2004 - 18:31

Adelina, Cristi,[flo][flo][flo] si toata dragostea noastra. Cum putem ajuta?

#16
mihuletu

mihuletu

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 14 mesaje

Postat 12 februarie 2004 - 18:34

Ne rugam pentru ei sa nu-si primeasca pedeapsa de la tine ci de la cine o merita, ca ar fi mult mai usoara si poate ar supravietui. Ne rugam pentru tine sa nu-ti faci un pacat cu cei care nici macar n-ar trebui sa aiba un loc pe pamant. Ne rugam pentru Cristi sa ramana acelasi vesnic luptator si sa-si cumpere, la vremea lui, un telefon mic, cu camera video, cu care sa trimita zilnic zambete blonde catre soare. Ne rugam... sara daniela si mami www.sara.haihui.ro

#17
emoison

emoison

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 23 mesaje

Postat 12 februarie 2004 - 18:34

Dumnezeu sa te intareasca sa poti avea grija de el, iar lui sa-i dea sanatate... Stiu ca exista in Franta o organizatie care se ocupa de copiii cu maladii cardiace, am sa "sap"dupa coordonatele lor si la nevoie traduc corespondenta in franceza! Cu bine, Elena

#18
petruta

petruta

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 98 mesaje

Postat 12 februarie 2004 - 18:37

quote:
Originally posted by mina
Adelina, am in burtica o minune de 10 saptamani, iarta-ma dar eu nu ma pot ruga pentru oamenii aia despre care, in milostenia ta, spui ca nu stiu ce fac. Nu ma pot ruga nici pentru mama care l-a abandonat. Pentru ca nu-i inteleg pe nici unul dintre ei. Eu am sa ma rog pentru tine si pentru Cristi! [q] Mina
Ba da Mina, te poti ruga pentru ei, sa le fie inmuiat sufletul, si sa aiba gindurile bune pentru Cristi, sa-i ofere o sansa. Sper ca acest copil sa primeasca o sansa si de la cei care o pot face, Dumnezeu pina acum i-a dat-o. Petruta & bb Mihai [copil] http://community.web...user/gabrielmil

#19
emoison

emoison

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 23 mesaje

Postat 12 februarie 2004 - 18:42

http://www.mecenat-c...formations.html asta e adresa siteului lor, ei opereaza copii cu malformatii cardiace,Din ce am inceput sa citesc,ei pun conditia ca patologia copilului sa nu poata fi rezolvata in tara de bastina a copilului, iar familia sa nu-si permita sa suporte costul operatiei. La ei pe site am vazut ca au operat 4 copii romani si 108 copii din Republica Moldova...Adelina, da-mi un semn daca te intereseaza chestia asta... Cu bine, Elena

#20
saphir

saphir

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 239 mesaje

Postat 12 februarie 2004 - 18:53

Adelina, multa multa putere iti doresc... si copilasului, sanatate maxima. Doamne, ajuta acest sufletel !


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - Ieri, 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - Ieri, 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Alaptarea

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 11:20

  • Top 10 lucruri inutile de la prima sarcina

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:24

  • Prima morfologie

    MamaRadului
    - Ieri, 23:19

  • Album de sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:21

  • MărÈ›iÈ™or

    Ioanachea
    - Ieri, 21:14

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -