Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

mamici cu copii de 4 - 5 ani


146 raspunsuri la acest subiect

#141
ticka

ticka

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 110 mesaje

Postat 10 septembrie 2004 - 15:10

Pentru parintii care cauta jocuri interesante pentru copiii lor!
Am gasit un joc dragut pentru copiii de la 3 la 5 ani. Am cumparat in una din librarii "Logico Rondo" - un joc de dezvoltare. E o carcasa de plastic cu buline colorate pe care trebuie sa le muti in anumite pozitii. In set pe langa carcasa de plastic e inclusa si o carte cu 16 pagini cu diverse exercitii logice. Cartile se pot cumpara si separat si sunt in functie de varsta si in functie de tema. De ex: Anotimpurile, Culori si forme, Numaram si comparam, La gradina zoologica etc. Copii trebuie sa recunoasca formele, puii de animale, cate creioane sunt in imagine, pe ce tort sunt mai multe lumanari.....
Nu as fi scris nimic despre aces joc, daca Sandica mea nu ar fi atat de incantata. Cum a primit joculetul nu s-a dezlipit de el pana nu a rezolvat toate paginile. Rezolva cate o carticica pe zi si ma ruga sa-i mai aduc. Cred ca e plictisita si ea de papusi, masini, bucatarie etc etc si stiu cat de greu e sa gasesti un joc sa fie si util si placut.


Cristina & Sandica

floricica cu pozici[flo] si pozici pe desprecopii.com La mare[surf] si
My best[9cer]

#142
claza

claza

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 50 mesaje

Postat 16 septembrie 2004 - 12:49

Ne primiti si pe noi aici: mamica Cristina si printesa Ilinca (3 ani si 10 luni, 1,10m,16kg), mergem la gradi direct la grupa mijlocie, stim sa numaram pana la 20, dar "citim" numerele pana la 100 (de fapt pana la 99) invatam la gradi engleza si franceza (ca sa nu mai poata mami si tati sa vorbeasca secrete!). Si noi am purta numai rochite de printesa si ne jucam numai cu Barbie si surorile ei (spre disperarea lui tati care si-ar fi dorit o baietoaica sa se joace cu tancurile si avioanele lui[poc]). Chiar daca suntem un pic sub "limita de varsta", ne uitam si noi cu interes la copii mai mari ca sa invatam sa fim ca ei...

#143
uka

uka
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 19 septembrie 2004 - 20:21

Buna.Ne inscriem si noi.Narcis are 6 ani,113 si doar 22kg.ma mir pt ca mananca f. bine.Bianca are 4 ani,95 cm si 16 kg.Mananca orice dar "nu carne"(e greu de mestecat).La gradi le place f. mult.ce nu vrea Bibi sa inteleaga ca e prea mica inca sa poata spala vasele

#144
uka

uka
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 19 septembrie 2004 - 20:24

Eu le-am dat vitamine o per.dar nu mai am.Le-am dat Cavit jun. am luat din Rom e f bun

#145
ticka

ticka

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 110 mesaje

Postat 21 septembrie 2004 - 13:31

Ieri am jucat pentru prima data cu Sandica mima. Am mimat eu, apoi ea ce facem dimineata, cum ne trezim, spalam, mancam, imbracam. A fost absolut incantata. A mai strecurat ea cate un comentariu cand mima dar a fost tare nostima [flo]. Mai greu a fost la animale - dar ne-am descurcat! [majoreta] Pupici! Si daca stiti voi si alte activitati interesante, please, nu le tineti numai pentru voi!!!!! ca vrem si noi[:p]

Cristina & Sandica
floricica cu pozici[flo] si pozici pe desprecopii.com La mare[surf] si
My best[9cer]

#146
Banti

Banti

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 69 mesaje

Postat 21 septembrie 2004 - 14:19

Si Irina mea e foarte incintata sa ne jucam de-a mima. Ea se bucura mult si cind ii cint cintecele din copilaria mea si o invat jocuri pe care le jucam noi cind eram copii...parca au trecut o suta de ani de-atunci, dar ceva, ceva tot mai tin minte :-) Ioana

#147
gen68

gen68

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 57 mesaje

Postat 21 septembrie 2004 - 16:48

intram si noi in clubul celor 4-5. marius, 4 ani si jumate, merge la gadanita cu macaceta dimineata, si ne place foarte mult acolo, n-am mai facut talente ca anul trecut. in rest, ne place foarte mult inghetata, vara asta ma facut o adevarata cura, nu prea mancam fructe: banane foarte rar, in schimb pepene, angro. si, spre rusinea noastra, dormim hatanati, cu mana... de mancat mancare, mama saraca il indoapa, eu il las in pace, daca ii e foame, bine, daca nu,vine el si cere 'ai ceva in figider'. fetelor, ma puneti pe ganduri cu activitatile. pai noi, in afara de plimbat cat mai mult pe afara, tv si joaca fizica, nu prea avem activitate, tre' sa va citesc mai mult sa punem si noi in practica jocurile (mima si ce ne-oti mai sfatui). ii plac puzzel-urile (na ca nu mai stiu cum se scrie)si cantecelul cu 'pu pu puu vreau sa stau si eu aici' noroc ca l-am gasit pe DC.


Panic Questions

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

  • inchidere cont

    Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 19:23

  • Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 18:13

  • demetererika554@gmail.com
    - mar 30 2024 22:38

Last Blogs

  • Frățiorul

    Denisa1996
    - Astăzi, 07:04

  • Cum a fost testul de toleranță la glucoză?

    Ddeenniissaaa
    - Astăzi, 00:45

  • Pregatiri

    Julix94
    - Ieri, 22:25

  • Burtica rotunda

    Roxana3001
    - Ieri, 18:47

  • Ecooo

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 17:38

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -