Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Copilasi din 2002 (25)


289 raspunsuri la acest subiect

#11
sinzi_ana

sinzi_ana

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.198 mesaje

Postat 06 iunie 2006 - 23:35

Noi am inceput summer camp...cam cu stangul...ca nu imi place ce mancare le dau acolo...junk la greu si azi am avut reclamatii ca a batut 2 copii mai mari...

Educatoarele l-au pedepsit, in time out, el a aruncat cu scaunul...si l-au certat rau...



Apoi atata l-au criticat cand l-am luat, ca m-am enervat...mai ales ca DAvid mi-a spus ca baietii aia 2 l-au batut si el a ripostat....



Aici reduc riscul de obezitate (asa spun ei) micsorand portiile...nu inlocuindu-le cu mancare sanatoasa!!!



Gabb...bine ati venit!!! Asteptam poze si impresi!!! Cum e J??? Si-a revenit cu papa?



Fiecare dimineata e un nou inceput



Sinzi, Radu[avion]si David[marinar]







David[cool]









#12
sinzi_ana

sinzi_ana

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.198 mesaje

Postat 07 iunie 2006 - 05:30

Gabb...mobilul a fost la Radu azi [V]



Fiecare dimineata e un nou inceput



Sinzi, Radu[avion]si David[marinar]







David[cool]









#13
Gabbriela

Gabbriela

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.385 mesaje

Postat 07 iunie 2006 - 07:03

sinzi, suna-ma tu cand ai timp, pe mine nu ma tine mintea sa tastez inca. Am dormit de la 2 la 7 PM, tare mi team aca la noapte iara stau de veghe.

Julian a inceput sa pape super bine, de cum am ajuns acasa, ic de jun ou cu sunca si paine si o cana de lapte, dupaia supa de pui dupaia carnaciori cu painita, cred ca diseara ii fac ceva macaroane cu branza.



Imi pare rau de cele intamplate cu David, trebe sa vb cu ele si sa le zici ca David e nou in US, nu vb asa bine, nu intelege tot si trebe o atentie mai speciala, nu accepta sa fie tratat rau de alti si riposteaza. Iar de mancare vezi d enu te lasa sa duci tu de acasa 99 % din scoli iti dau voie, ce menoi aveti voi e oribil.

Supa aceea de branza e la cute, se incalzeste si se adauga apa (o gasesti la orice magazin cu mancare la raionul unde sunt supe la cutie), e oribila [:(].

ma duc sa ud gradina.... sper ca maine sa ma pot mobiliza sa sc ceva si sa pun poze....

bye la toata lumea





Nicole mami lui Julian

[foto]1, 2, 3, 4, 5, 6


I am not a vegetarian because I love Animals; I am a vegetarian because I hate plants.



#14
light

light

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.465 mesaje

Postat 07 iunie 2006 - 12:05

Gabbriela cand ai timp mai povesteste-ne din calatoriile tale.



Sinzi, chiar urat din partea educatoarelor, imi imaginez ca ti s-a urcat sangele la cap. Poate gasesti totusi alt loc mai bun.



Nicoleta, am vazut pozele cu STefan. Mai da ce printz frumos ai!




mama Lucia si Liviu minunea (24.05.2002) Povestea-nasterii



Haideti sa militam PENTRU APLICAREA LEGII IMPOTRIVA FUMATULUI IN SPATIILE PUBLICE, sa facem ceva pentru copiii nostri!!!



Liviu - desene si picturi noi





#15
Anina_n

Anina_n

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.842 mesaje

Postat 07 iunie 2006 - 13:07

[majoreta] La multi ani, Francesca ! [majoreta]

Sa cresti sanatoasa si voioasa, alaturi de fratiorul tau si mandrii vostri parinti si de Muni, bunicuta ta cea scumpa ! [:)]

Petrecere frumoasa si daruri pe masura ! [am] [am] [am]

Felicitari, GabiG ! [flo]

Sa va traiasca si sa va incante mereu sufletele, [zana] voastra !




Nicole, ce ma bucur ca Julian si-a revenit cu mancarea ! [disco] Tare repede slabesc micutii si tare greu pun pe ei ceea ce pierd. [V]

Cand incepe gradinita, Julian ? Asteapta ?

Va imbratisez si va pup cu mult, mult drag ! [pup][pup]

Lucia, bravo, nu-l lasa ! [;)] Asa fac si eu cu Cristinuca, cand nu vrea sa spele mainile, dintisorii, cand se matzaie...tot cu gura pe ea sunt, desi nu imi place.

Unde ai vazut pozele cu Stefan al Nicoletei ?

Nicoleta, te asteptam cu poze si povesti de la carnaval ! [:)]

Sinzi, daca a fost pe nedrept certat si pedepsit, David, cred si eu ca s-a enervat. Nedreptatea doare la orice varsta.

Cred ca stiti ca in America din cauza obezitatii sunt cei mai multi diabetici. Ba, au inceput sa faca diabet tip II(diabetul adultului), chiar si copiii, tot din cauza obezitatii. Obezitate datorata mancarii nesanatoase. [V]

Va doresc o zi cat mai frumoasa, senina, plina de zambete si bucurii ! [pup][pup]







Nina, mami de [zana] Nina-Cristina (10.01.2002), Povestea nasterii



Diabet zaharat la copii, Copii din 2002, Copii capricorn


#16
Nicoleta

Nicoleta

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.073 mesaje

Postat 07 iunie 2006 - 16:01

A fost foarte bine la carnaval. A spus frumos ce avea de spus... Sunt foarte incantata. Mai vreau... Poze, ce sa zic...Nu avem cum momentan, dar v-as arata! Ca sunt incantata de cum i-a stat imbracat in print! Eventaul sa incerc sa schimb poza de la profil cu una de la serbare. Mai vad. Sotul meu inca e plecat.
Si asa ne-am distrat la serbare!
Erau dulci cu totii! Frumosi si costumati! Asta ma face sa imi mai doresc inca un copil, emotii de genul asta fac sa merite sa ai mai multi! Uite, imi dau lacrimile...mama emotionata ce sunt!
Nicoleta

#17
katty

katty

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.321 mesaje

Postat 07 iunie 2006 - 16:32

Buna mamicutelor!

Ieri a fost serbarea la gradi! A fost frumos... dar...

Andrei si-a lalait repede poezia dupa care a fost cam absent (mai ales la pasajele unde trebuiau sa se ridice toti in picioare si sa cante). Va pun si cateva poze...

poze serbare

Sanzi_ana, am citit si la subiectul deschis de tine despre ce a patit David la gradinita, mi se pare revoltator modul in care sunt supravegheati copii si faptul ca unul este scos vinovat doar din ce spun ceilalti. Trebuie sa luati atitudine. Cat despre meniu, nu mai e cazul de comentat!

Cum zicea si Nina, am vazut si eu emisiunea lui Jamie Oliver, de pe TVR2 referitor la meniurile din scolile englezesti si m-am ingrozit, cred ca ceva similar e si la voi.

Noi sambata plecam in concediu, la Olanesti, timp de 12 zile, asa ca voi fi pauza pe forum!

La multi ani, Francesca, sa fii sanatoasa si sa te faci mare, sa aduci multe bucurii parintilor!









Catalina & Robert-Andrei (3ani si ceva)

[cheers]

#18
tinatache

tinatache

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.717 mesaje

Postat 07 iunie 2006 - 16:56

salutare! am intrat sa va salut, ca sunt mai libera azi.
am citit despre mancarea la gradi, aici e mai bine, le da numai mancare gatita (comandata sau pregatita acolo) si doar de 2 ori pe sapt. carne. In rest legume. eu ma bucur ca acasa noi mancam cam zilnic ceva cu carne asa ca legumele ii prind bine. De cresa nu mai zic ca m-as duce si eu la masa la ce bunataturi pregatesc. si intre mese fructe, s.a.m.d. De ex dupa-amiaza: 11.30: pranz, 12 - nani, 14.00: fructe, 16:00: o gustarica (cozonac, covrigi, etc.) Nici nu e de mirare ca acasa nu mai mananca nimic, la cina ia o gura si pleaca ca e plin.
De pe 24 merge Andra la balet (cam mult spus, e ceva pregatitor ca de la 5 ani se face balet), e super incantata si abia asteapta. Sa va mai spun cat sunt eu de emotionata??
va pupic pe toti, felictari si sanatate!



Cristina
-----------------------------------------------
Explica-mi, si am sa uit
Arata-mi, si am sa-mi aduc aminte
Lasa-ma sa fac singur, si am sa inteleg.
Confucius


#19
light

light

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.465 mesaje

Postat 07 iunie 2006 - 17:04

Salutare!

Nina, pozele le-am primit pe mail.



Katty superba scufita rosie, zici ca e veritabila, e asa dulce, dar nici cu vanatorul nu mi-e rusine, ii sta tare bine in costum.

Va doresc vacanta placuta.



Tina bafta mare cu baletul, sper sa ii placa.



Noi azi ne-am plimbat in parc, a fost superb. Am venit acasa, am scapat o punga cu capsuni pe jos, ne-am trezit fara apa acasa, si in plus un zgomot infernal ca se taiau copaci in fata blocului. Apoi ploaia care am crezut ca nu ne va lasa sa mergem la desen, dar in final s-a potolit si ploaia, s-au potolit si taietorii, iar Liviu a fost mutat cu tot cu perna, in somn, in camera unde era mai liniste.




mama Lucia si Liviu minunea (24.05.2002) Povestea-nasterii



Haideti sa militam PENTRU APLICAREA LEGII IMPOTRIVA FUMATULUI IN SPATIILE PUBLICE, sa facem ceva pentru copiii nostri!!!



Liviu - desene si picturi noi





#20
criss1902

criss1902

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 143 mesaje

Postat 07 iunie 2006 - 20:07

[hia]
Sanzi - imi pare tare rau pentru ce a patit David la gradinita
Katty - ce vanator mandru!!
Nicoleta - sper sa reusesti sa pui totusi pozele...

Ana mai merge inca la camin, din pacate grupa a fost decimata de varsat de vant...Cred ca Ana va scapa cu toate ca ar fi fost mai bine sa-l faca acum cu toti colegii ei..

Am pus 2 albume cu fotografii: poze de la spectacolul de 1 iunie si poze din weekend.

http://photos.yahoo.com/cribuzatu

Criss


Panic Questions

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

  • inchidere cont

    Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 19:23

  • Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 18:13

  • demetererika554@gmail.com
    - mar 30 2024 22:38

Last Blogs

  • Vitaminele în sarcină 💊

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:38

  • Frățiorul

    Denisa1996
    - Astăzi, 07:04

  • Cum a fost testul de toleranță la glucoză?

    Ddeenniissaaa
    - Astăzi, 00:45

  • Pregatiri

    Julix94
    - Ieri, 22:25

  • Burtica rotunda

    Roxana3001
    - Ieri, 18:47

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -