Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Nu stiu sa intarc copilul!!!


10 raspunsuri la acest subiect

#11
Adina

Adina

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 39 mesaje

Postat 18 decembrie 2003 - 11:01

tudor al meu va implini un an si doua luni pe 31 decembrie.l-am intarcat la un an si 3 saptamini,cind a trebuit sa plec de acasa pentru 5 zile.a fost foarte usor,mult mai usor decit ma asteptam.sa-ti spun cum a fost la noi:tudor a fost un fan al tzitzicii din prima lui zi de viata.....credeam ca nu am sa fiu in stare sa il privez vreodata de placerea vietii lui:))...am inceput de pe la 8 luni sa incerc sa nu i-o mau dau deloc ziua ,dar nu reusea deloc sa adoarma peste zi altfel...deci de doua ori pe zi....ca sa doarma cite jumatate de ora,maxim o ora:))uffffajunsesem totusi la un an sa ii dau numai seara la culcare.....si incepuse sa ceara foarte des noaptea.problema era ca nu ma mai puteam odihni deloc,trebuia sa il tin linga mine,pentru ca se foia si singura lui calmare era tzitzi.... am plecat de acasa,l-a luat mama in primire si din prima zi a acceptat biberonul (pe care il scuipa dezgustat vreme de un an de zile!!!!!)la culcare...a plins ceva,dar eu nu stiu adevarul gol golut,mama mi-a povestit varianta infrumusetata:))).in orice caz cind am revenit acasa dupa 5 zile,NU A MAI CERUT SINUL!!!!!:))))nu l-a mai interesat si gata.acum la culcare e super!!!!ziua adoarme cu bibe la prinz,doarme cam 3 ORE neintrerupt!!! si seara sting lumina,ii spun hai la nani pe pernuta ta si cu bibe al tau,il tine singurel si adoarme in 2 minute.ce fericire!!!doarme toata noaptea!!!!daca se foieste citeodata ,am linga mine in termos apa pregatita,ii prepar imediat lapticul si adoarme iar profund:)))sint o fericita!sper sa tina tot asa....si urez si altora la fel")) aaaaa,cit despre sini:i-am lasat in pace,am simtit o tensiune in ei cam o saptamina ,nu am luat pastile,nu i-am muls,am asteptata si intr-o saptamina eram ca noua:))bine,nu cu aceeasi fermitate in sini,dar cui ii mai pasa??:))) sa auzim numai de bine!


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Astăzi, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Astăzi, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -