Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Sa ne rugam pt Maria lui Irinel!


299 raspunsuri la acest subiect

#1
Carmenbr

Carmenbr

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.070 mesaje

Postat 01 iunie 2006 - 22:07

Va rog din tot sufletul si cu lacrimi in ochi sa va opriti doua minute si sa spuneti o rugaciune pt fetita unei bune prietene. Irinel e membra pe forum, multe mamici din mai-iunie 2004, mamici aspirante si mamici de mai-iunie 2006 o cunosc. Irinel a nascut acum 1 luna un ingeras de fetita. Se pare ca Maria are probleme destul de serioase de sanatate si are nevoie de rugaciunile noastre. Stiu ca Dumnezeu si Maica Domnului nu o vor parasi pe Maria, dar rugaciunile ajuta, asa ca va rog inca o data sa nu o uitati si pe Maria.



Iata ce a scris George, sotul Irinei ieri la mamicile de mai-iunie 2006:



Buna fetelor,

Sunt George, sotul Irinei, si nu am vesti prea bune.



Astazi au continuat cu investigatziile si se pare ca au inteles ce are Maria: de fapt sunt 2 mari probleme. Inima nu a fost formata corest si in loc de 4 camere si 2 valve are 2 camere si o valva mare (ii lipsesc peretii interiori) si a doua, legatura cu plamanul nu s-a format corect. In mod normal sunt 4 artere ca intra si ies din inima, ea are numai doua. Au mai spus ca mai sunt si alte organe ca nu sunt pozitionate exact la locul lor dar asta nu ar fi o problema. Splina de altfel nu este sau nu functioneaza, ei au zis ca nu ar fi o problema.



De dimineatza am si botezat-o in spital.



Momentan doctorii inca discuta si stabilesc ce va fi de facut nu sa luat inca o decizie, vor continua monitorizarea si in urmatoarele zile asa ca o sa va mai spun mai incolo ce va fi.



Asta seara in timp ce ma intorceam cu Danutz acasa, Irina m-a sunat si mi-a spus ca Maria nu se simte foarte bine si ca vror sa o mute la ICU pentru o mai buna monitorizare.



Va scriu defapt ce au zis doctorii:



- atrio ventricular septal disfunction (AVSD)

- pulmonar atresia

- aorto pullmonary collaterale

- asplenia




Fetita este internata la Hospital for Sick Kids in Toronto. Aici este un colectiv minunat de doctori si noi avem sperante ca va fi bine. Se spune ca aici este locul unde se fac zilnic minuni.



Papadie scria acolo o rugaciune pt Maria si pt inca un baietel bolnav. Sper sa nu se supere, dar am sa o scriu si eu aici inca o data.



Inger, ingerasul meu,

Ce mi te-a dat Dumnezeu,

Totdeauna fii cu mine

Si ma-nvata sa fac bine.



Eu sunt mic

Tu fa-ma mare.

Eu sunt slab

Tu fa-ma tare.

Si-n tot locul ma-nsoteste

Si de rele ma pazeste.

Amin.



Sfanta Fecioara si tu Isuse, te rog ajut-o si poart-o pe bratele tale pe Maria sa depaseasca hopul asta!

[ruga][ruga][ruga][ruga]





Carmen & Ericutz (15.06.2004)



Povestea nasterii!



Am un anisor deja!



2 anisori...aproape!

#2
Jocelyn

Jocelyn

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 876 mesaje

Postat 01 iunie 2006 - 22:12

Sigur ca ne vom ruga pentru Maria [pup]

Sa le dea Dumnezeu putere sa treaca peste aceste probleme si sa se poata face ceva pentru micuta lor.

*****************************************************
I plan on living forever. So far, so good
[:D]

#3
Alina

Alina

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.461 mesaje

Postat 01 iunie 2006 - 22:18

Doamne ajut-o pe micuta Maria sa se faca sanatoasa![flo]

Multa putere parintilor!

Alina


#4
osna

osna

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.072 mesaje

Postat 01 iunie 2006 - 23:04

dumnezeu sa o ajute pe micuta maria sa treaca peste toate greutatile si sa se faca sanatoasa!






#5
ana_maria222

ana_maria222

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.803 mesaje

Postat 01 iunie 2006 - 23:10

[ruga]



Doamne, Atotiitorule, Dumnezeul parintilor nostrii, al lui Avraam, al lui Isaac si al lui Iacov, si al semintiei celei drepte a lor, Cel care ai facut cerul si pamantul cu toata podoaba lor, Care ai legat marea cu cuvantul poruncii tale, Care ai incuiat adancul si l-ai pecetluit cu numele Tau cel infricosator si slavit, Inaintea Caruia toate se tem si tremura din pricina atotputerniciei Tale, pentru ca nimeni nu poate sa stea inaintea stralucirii slavei Tale si nesuferita este mania urgiei Tale asupra celor pacatosi! Insa nemasurata si neajunsa este si mila fagaduintei Tale, caci Tu esti Domnul cel Preainalt, bun, indelung-rabdator si mult-milostiv, Caruia ii pare rau de rautatile oamenilor! Tu, Doamne, dupa multimea bunatatii Tale, ai fagaduit pocainta si iertare celor care Ti-au gresit si dupa multimea indurarilor Tale ai hotarat pocainta pacatosilor spre mantuire. asadar, Tu, Doamne, Dumnezeul celor drepti, n-ai pus pocainta pentru cei drepti: pentru Avraam si Isaac si Iacov, care nu Ti-au gresit Tie, ci ai pus pocainta mie pacatosului, pentru ca am pacatuit mai mult decat nisipul marii. Multe sunt faraderegile mele si nu sunt vrednic a cauta si a privi inaltimea cerului din pricina multimii nedreptatilor mele. strans sunt eu cu multe catuse de fier, incat nu pot sa-mi ridic capul meu si nu am nici loc de odihna, pentru ca Te-am maniat si am facut rau inaintea Ta; n-am implinit voia ta, nici n-am pazit poruncile Tale, ci am pus uraciuni si am inmultit smintelile. Dar acum imi plec genunchii inimii mele, rugand bunatatea Ta. am pacatuit, Doamne, am pacatuit si faradelegile mele eu le cunosc. insa cer, rugandu-Te : Iarta-ma Doamne, iarta-ma si nu ma pierde in faradelegile mele si nici nu ma osandi la intuneric sub pamant, caci Tu esti, Dumnezeule, Dumnezeul celor care se pocaiesc. arata-Ti peste mine bunatatea Ta, mantuindu-ma pe mine nevrednicul dupa mare mila Ta. si Te voi preaslavi in toate zilele vietii mele. caci pe Tine Te slavesc toate puterile ceresti si a Ta este slava vecii vecilor! !!AMIN







multe poze

HAI DINAMO!!!!



Asta e viata mea..este si buna si rea dar e mai buna fara tine in ea!!!!



#6
laureta

laureta

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.910 mesaje

Postat 01 iunie 2006 - 23:12

I tinem pumni lui Mariuca sa treaca cat mai usor momentul acesta.



Irinelu sa va traisca crestina mica si sa fie sanatoasa[pup]







Laureta si galusca Inisa[iepu](10 iunie 2004)





#7
bertha

bertha

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.621 mesaje

Postat 01 iunie 2006 - 23:19

Irinel, chiar daca nu citesti acum, tu stii ca noi suntem langa tine. Gandurile noastre sunt mereu cu voi. Maria va fi bine, Dumnezeu va avea grija de ea. Multa putere, trebuie sa fie bine![flo]



Va imbratisez strans pe toti patru!



Bertha si Darius - frumusete rara (DN 08-06-2004)





poze

#8
rodicaosoian

rodicaosoian

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 307 mesaje

Postat 01 iunie 2006 - 23:25

Doamne Isuse ,ajuta TU ca Maria sa treaca cu bine peste toate aceste obstacolo
Doamne Ajuta



rodicaosoian

#9
sim

sim

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 104 mesaje

Postat 01 iunie 2006 - 23:27

Mami Irinel este unul dintre cei mai alesi oameni pe care i-am cunoscut si pentru care ii multumesc lui Dumnezeu ca am aflat acest forum. Este un om care are intotdeauna un cuvant bun, un gand de liniste si o incurajare pentru cei care o intalnesc. Si-a dorit din tot sufletul minunea de Mariuca si a purtat cu bucurie sarcina.

Acum trece prin incercari pe care nici macar nu si le-a imaginat, iar greutatea este cu atat mai mare cu cat minunea mica are doar o luna si un pic. Sa ne rugam pentru Maria sa o ajute Bunul Dumnezeu sa treaca peste incercarea atat de grea pe care ii este dat sa o infrunte. Iar pe draga noastra Mami Irinel sa o intareasca si sa-i dea putere, ca sa revina printre noi asa cum o stim, cu zambetul de invingatoare si cu pilda ca nici cele mai grele incercari nu pot sta in calea sperantei si a iubirii.

Dumnezeu sa le ajute!

Simona [gravi] 6+ si Ruxi [zana]

#10
cristina1974

cristina1974

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 442 mesaje

Postat 01 iunie 2006 - 23:28

Sa dea Dumnezeu ca Maria sa treaca bine peste hopul asta!Multa sanatate ei, si multa putere parintilor!
Doamne ajuta!



cristina


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

  • Burtica 35

    Roxana3001
    - Astăzi, 09:02

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -