Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Cine a avut grija de bebe dupa concediul de matern


27 raspunsuri la acest subiect

#11
crism

crism

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 70 mesaje

Postat 20 noiembrie 2003 - 21:41

Baiatul are 3 ani si fetita aproape 9 luni si inca stau cu ei acasa... Cristina, sotia minunatului Sean, mamica la doi pitici frumosi, Connor Ryan 3 ani si[copil]Elena Maria 8 luni.

#12
AlexandruL

AlexandruL
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 21 noiembrie 2003 - 00:53

Hehe , Andreas a crescut si cu tata si cu mama , dupã o lunã Yasmine a mers la serviciu si eu am avut grijã de el si încã bine zice lumea , io zic cã fff. bine . Yasmine lucrând dupã program cu pauze la prânz si uneori dimineatza liberã alteori dupã amiaza ne dã o mânã de ajutor . în sensul cã fãrã ea nu m-as descurca. Chiar dacã e plecatã poate toatã ziua de dimineatza pânã seara mã descurc dar când vine ea acasã casa " zboarã " mai nou ! Sotzia mea nu a alãptat " nu a primit lapte " asa cã ne-am descurcat cu Hipp ! Acum pãpãm de toate ! avem aproape un an :) :P Si uite asa am fãcut ce nimenia , nici mãcare eu nu mã credeam înstare am crescut un bãietezel de la o lunã si acum are 12 ! Si îl iubesc ca o mamã ! Am scris poezia asta fiindcã nu era la sondaj numai mama +tata (mai exista un +) :)) [alcool][flo][disco] AlexandruL

#13
cl

cl

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.738 mesaje

Postat 24 noiembrie 2003 - 14:12

Pana la 2 ani am stat cu Alex acasa. De la 2 la 3 ani, am stat mai mult acasa (lucrarile le faceam acasa), apoi de la 3 ani la 4 ani, combinatia: tata, eu si bunica, iar de la 4 ani: gradinita, tata si eu. Claudia

#14
korinna

korinna

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 153 mesaje

Postat 24 noiembrie 2003 - 14:53

La primul cupil(care are acum 7 ani) am stat eu cu el pana la 1 an..apoi bunicamea care era pensionara.Apoi de la 3 ani la camin.Pana la 7 ani cand a intrat in clasa 1. Acum la cel de-am doilea stau eu cu el pana la 2 ani.Norocul meu e ca am asigurare suplimentara.Apoi..nu stiu..pana la 3 ani cand o intra la camin..sa vedem.Ca bunica-mea intre timp a murit:( KORINNA mamika x 2

#15
Bobita

Bobita

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 65 mesaje

Postat 28 noiembrie 2003 - 10:59

Eu am gresit la vot, trebuia sa votez: mama/tata+cresa Sorry, am votat numai cresa Sa fim fericite http://www.desprecop...id=224&cid=1083

#16
simiandrei

simiandrei
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 28 noiembrie 2003 - 15:21

ªi eu cred cã am votat greºit, asta pentru cã nu puteam alege mai multe variante , aºa cã am ales-o pe cea cu ponderea cea mai mare pînã acum . Altfel spus: pina la 1an si 8 luni am stat eu acasa cu el , dupa care a stat 3 luni cu o bona care ne-a parasit , apoi inca 3 luni cu o matusa , la 2 ani si 2 luni a mers la cresa un an , pe perioada vacantei a stat cu bunicii paterni iar din 15 septembrie este la camin grupa mica , si dupa serviciu ( dupa 16.30 ) cu mama si tata. Sanatate si sa fiti iubite [pup] Simi si [copil]Andrei ( 3 ani si 4 luni)

#17
tora97

tora97

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 461 mesaje

Postat 28 noiembrie 2003 - 18:06

pina la un an eu... de la 1 an eu si bunica (mama mea) de la 3 pina in prezent, gradinita + bunica + eu

#18
acs

acs

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 708 mesaje

Postat 28 noiembrie 2003 - 19:14

Pana la 6 luni am stat acasa. Apoi, timp de 2 luni, a stat mama cu Maria (si-a luat concediu). Dupa aceea am angajat o bona care, impreuna cu bunica sotului meu, are grija de comoara mea. Manuela

#19
Sabina

Sabina

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 11.695 mesaje

Postat 01 decembrie 2003 - 04:07

La noi sotul are grija cand sunt eu plecata.E cel mai tare tatic( scuze Alexandru...dar el a mai crescut un copil singur singurel, asa ca are avantaj...cantitativ![:D][:D] Sabina & Sofia Galagia

#20
darius

darius
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 01 decembrie 2003 - 04:59

[hippi]la noi e putin diferit,ma incadrez si nu in acest subiect[xx(].din anumite motive(nu va plictisesc acum cu ele),am hotarat sa ma intorc la sevici[cusca] cand bb avea 7 luni,mami ,super-incantata,l-a luat sub tutela ei-ca doar un nepot are![dual]dupa 4 luni am revenit in concediul de maternitate[cheers],era prea greu sa ne carambanim zilnic cu toata sandramaua 8 km.dus,8 km.intors(faceam naveta)[bonjovi],ca de lasat mai mult de 8 ore nu se punea problema ,cum sa mergem acasa fara bb?[bibe]casa era PUSTIE fara darius[blabla].acum stam frumusel acasa si il asteptam pe tati[cina2],cuminti nevoie mare,cu toate-n ordine si cu masa pusa[cool].speram ca dupa ce implineste 2 ani,tot la BUNI sa mearga![bonjovi] yo


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Ieri, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Ieri, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Ieri, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Ieri, 10:27

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -