Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Recomandari despre restaurante


24 raspunsuri la acest subiect

#21
delsim

delsim

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.202 mesaje

Postat 10 iunie 2004 - 23:58

Eu si sotul meu am facut nunta la rest. Club Elite si a fost extraordinar: - meniu 25 euro ,totul proaspat si bun, portii suficiente cantitativ -servire ireprosabila, personalul este bine instruit, atent, politicos; fiecare masa are chelnerul ei, care cum observa ca ti s-a golit un pic paharul, vine si il umple; la venire musafirii sunt intampinati de cate un chelner si dusi la masa unde sunt asezati (le dai tu listele ) -nu se percepe nici taxa de sala , nici pentru personal (le dai tu la sfarsit cat poti si cat vrei, la fiecare in parte) -pe afara este destul de urat, dar are o gradinita foarte frumoasa unde oamenii pot iesi la o plimbare, la o tigara; poti opta pentru un moment afara: pot face berbecut la frigare, mici, pulpa de vita ;noi asa am facut :dupa friptura din interior, am rugat invitatii sa pofteasca afara, s-au asezat la mese, am facut poze, am ciocnit cu vin rosu in ulcele si au servit gratar . Tot acum se poate da si cu artificii, dar noi nu ne-am mai permis . -inauntru in schimb este superb,foarte modern si elegant, au mese rotunde, au propriile decoruri de mese si scaune asa incat numai trebuie sa aranjezi tu astea. Noi am pus doar baloane , pe ring, am facut arcada si inimi si am pus cate 5 baloane la fiecare masa -poti sa stai pana la ce ora vrei -duci tu bautura (tarie, sucuri, vin , sampanie, chiar si apa minerala) -daca vrei in plus fata de ce ofera ei in meniu poti duce fara probleme (alune,prajituri etc)

#22
Angela T.

Angela T.

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 51 mesaje

Postat 11 iunie 2004 - 00:54

Restaurant Burebista Bucatarie Romaneasca Traditionala Calea Mosilor 195. Tel.: 210-97-04. Open: 12 pm - 12 am Noi am fost 7 persoane, am platit la final 3 milioane lei (bacsisul ospatarului inclus) si am comandat: -un platou mare (de fapt enorm, de ne saturasem cu totii inca de dupa platou) cu diverse aperitive amestecate: muschi tiganesc, sunculita, 10 mititei marisori, cas, telemea, sorici, salata vinete, zacusca, ceapa verde, ridichii, masline, rosii -felul doi, fiecare dupa preferinte -o sticla cu vin alb -sucuri si campari orange -deserturi (adevarat nu toata lumea, ca nu mai era loc in stomac) -plus atmosfera autentica romaneasca, zaraf de lautari si diverse servicii neincluse in meniu (ca de exemplu facut poze:-)) Resaurantul e fantastic mai pt cei care locuiesc in strainatate, atunci cand vin in vizita in Romania si doresc sa-si reaminteasca ce inseamna o mancare romaneasca adevarata. Eu una am fost placut impresionata si la viitoarea vizita in Ro nu il voi ocoli.

#23
stanciu.d

stanciu.d
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 24 septembrie 2004 - 20:14

Restaurant LAGUNA BLU pe malul Herastraului, pe partea Baneasa. Servire impecabila, spatiu 150-200 persoane. Meniu 30 euro fara bauturi, dar cu serviciile incluse. Am fost acolo la o nunta anul trecut si acum in octombrie, pe 16, voi avea nunta in acelasi loc. Sunt foarte deschisi discutiilor si va asigur ca locul arata grozav decorat.

#24
Misi

Misi
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 19 noiembrie 2004 - 12:09

Restaurantul Picadilly, este rustic...meniul este 22Euro(aperitiv,friptura,sarmale,peste).Nu au taxa de sala,au comision pt. ospatari 10%,se poate sta pana dimineata,mai trebuie sa iei de la ei contra cost cafeaua si daca ai 50 de invitati o sticla de wishy,daca ai peste 50 2 sticle. Aduci de acasa bautura:si cea pt aperitiv si vinul si apa si sucurile(ceea ce este foarte bine).Tortul,fructele si alunele le aduci tot tu. Aranjamentele florale ...daca le duci flori ti le fac ei gratuit. Fiind pe rustic nu ai nevoie de baloane si huse la scaune.Pun ei fete de masa albe si naproane colorate(se vede foarte bine). ...mai completez prin a spune ca avansul este de 5-6 milioane, ai dreptul la o marja de maxim 10 invitati diferenta (in plus sau in minus) fata de numarul de tacamuri declarate la semnarea contractului dar care diferenta trebuie declarata cu cel putin 5 zile inaintea evenimentului. In rest, subscriu la cele scrise mai sus! (Catalin)

#25
blanca000

blanca000

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.942 mesaje

Postat 19 noiembrie 2004 - 16:28

"Vreau sa va spun doua vorbe despre localul unde am facut noi nunta. Yda Club (sau Fosta baza a sindicatelor)localizat pe malul lacului Floreasca cu ponton, parculet cu aleii si bancute, felinare. Salonul este destul de mare , noi am avut 130 de locuri aranjate la mese si a fost un spatiu de dans foarte mare, dar se poate aranja pana la 160-170 de persoane. Este un salon cu geamuri foarte mari si lemn, cu aer conditionat si usi de se deschid spre terasa. Este salon dreptunghiular cu spatiul de dans la mijloc si toti invitatii stau in aceeasi sala (noi asa ceva am vrut ca toata lumea sa fie in acelasi loc sa nu fie separeuri, toata lumea sa ma vada mireasa, si sa se bucure toti de dans, de servire, de tot). Meniul la ei a fost 30 de euro si cuprindea (aperitiv: salata de creveti super buna, rostbeaf pe pat de portocala, spuma de ton cu ciuperci, rosie cu branzica, rulada de pui, si alte bunatati deosebite, peste: salau meuniere cu legume asortate (super ca aspect si gust) si lamaie imbracata in tull, sarmalule 4 buc si mamaliguta cu ardei, fel principal: muschi de porc impanata la gratar cu bucatele de usturoi si kaiser , piept de pui umplut cu mozzarela la gratar, cartofi taranesti; tort de mascota si diplomat (a fost mancat tot pana la ultima bucatica), alune, covricei, fructe(banane,struguri, prune, mere,pere, etc), cafea nelimitat, apa plata si minerala nelimitat, suc un litru de persoana, vin un litru de persoana, martini, votca si sampania de la tort. Noi am adus whisky Teacher's (14 sticle), Campari si suc natural de portocale, gin si apa tonica si sampania de primire." Am mai scris eu undeva descrierea restaurantului dar nu o mai gaseam si am zis ca nu strica daca o mai trec odata aici. http://community.web...user/blanca_000


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Ieri, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Ieri, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Ieri, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Ieri, 10:27

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -