Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Recomandari despre restaurante


24 raspunsuri la acest subiect

#11
ariel_7000

ariel_7000

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.517 mesaje

Postat 13 noiembrie 2003 - 22:00

RESTAURANTUL CASA RUSTIC: BLVD. C-TIN BRANCUSI NR. 8, in parcul IOR. Restaurantul are o sala inauntru, terasa cu separeu pt ocazii afara. la intrarea din parc au amenajat o mini cascada, care are un efect extraordinar. la intrarea dinspre strada este o carutza, care...e foarte rustica! inauntru este din lemn si este decorat cu obiecte artizanale:ulcele, farfurii, cani de lut, tablouri rustice. au o orchestra, insa noi am preferat un dj. servirea excelenta! 5 ospatari si un sef de sala. tacamul ne-a costat in final 650000 lei, doar mancarea, deoarece bautura, dulciurile, fructele si cafeaua le-am adus noi. tacamul a continut: aperitiv (foarte consistent):salam de sibiu, pastrama de porc, pate de ficat, pasta de branza, icre, casacval, rosii, ardei gras, castraveti, ornament de sfecla rosie si salata verde; gustare calda: carnati cabanos 100 g si 3 mititei, cu garnitura de piure de cartofi; sarmalutze (5 buc.) cu mamaligutza si ardei iute; friptura (file de porc) cu cartofi prajitzi si salata de castravetzi muratzi. persoana de contact este Joe, seful de sala, tel.:0722137786. ariel http://community.web...r/alinapaveliuc http://community.web.../alinapaveliuc1 http://community.web.../alinapaveliuc2 http://community.web...user/alinanunta

#12
alinkav

alinkav

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.142 mesaje

Postat 14 noiembrie 2003 - 07:28

RESTAURANTUL "IRISA" Str. Banu Manta nr.24/sect.1/Bucuresti tel. 021/3143917 www.irisa.ro Noi am facut nunta la restaurantul "Irisa" si a fost cea mai buna alegere. Restaurantul are doua nivele, unul jos(crama) ptr mai putini invitati(50-60) si, sus aranjat mai modern ptr mult mai multe persoane. Nunta am facut acum aproape 1 an,dar am fost acolo din nou acum o saptamana si va spun ca s-a facut super frumos. In legatura cu mancare, e super gustoasa. Totul e foarte proaspat, adus la timp. Au un meniu special ptr nunti, botezuri- care costa 22 de euro. Meniu: Gustare rece, peste, sarmale, gratar. Itre doua serviri se aducea cafea/ceai cine ce poftea(si mereu la timp). In meniu mai intra si apa minerala, 0,5 l de vin alb de casa. Tortul l-am comandat de la ei(Diplomat). Servire extraordinara. Ne-a placut enorm, chelnerii erau foarte atenti cu toata lumea. Ce sa mai zic, am facut cea mai buna alegere. alina raspuns postat de Madi, 25/11/2003, 12:10:34 In completare la ce a scris Alina, acum meniul, la Irisa, este de 26 de euro, iar bautura trebuie consumata, obligatoriu, de la ei.

#13
Madi

Madi

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 607 mesaje

Postat 25 noiembrie 2003 - 14:00

Vogue Str. George Enescu nr. 25, sector 1 120 de locuri Pentru nunti, simbata nu accepta sub 80 de persoane, duminica, nu conteaza numarul persoanelor. Anul acesta meniul a fost in jur de 800.000, cu mincarea la alegerea clientului, si cu posibilitatea de a aduce bautura. Se mai percepe o taxa de 10 la suta, din suma totala, pentru chelneri. Avansul este de aproximativ 30 la suta.

#14
Madi

Madi

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 607 mesaje

Postat 25 noiembrie 2003 - 14:01

Casa taraneasca - Triumf Bd. Maresal Averescu 52, sector: 1 Spatios, elegant in stil rustic, destul de pretentios. Meniul este de 1.100.000, la care se mai adauga 10 la suta pentru chelneri si 15 la suta, in cazul in care vrei sa iti aduci propria bautura. Avansul se poate da si in rate.

#15
Catalin

Catalin

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 439 mesaje

Postat 10 decembrie 2003 - 03:01

CASA OAMENILOR DE STIINTA Piata Lahovari, Bucuresti Exista 3 sali de protocol, fiecare avand capacitatea de 120 de locuri si mai sunt doua saloane unite printr-un hol comun, totul asigurand locuri pentru 80 de invitati. Pretul mediu al unui meniu este de 1.300.000 lei iar in acest pret intra aperitivele, sarmalele, pestele si friptura, sampania de la primire, tortul, cafelele, apa minerala, vinul si 50 ml tarie. Se poate aduce o parte din bautura, nimic altceva, iar pretul tacamului va scadea putin (functie de cantitatea adusa si de numarul de persoane). Trebuie sa mergeti aici sa stabiliti data exacta cu cel putin 4-6 luni inainte si sa va incadrati in numarul de invitati conveniti initial cu o marja de +/- 5 persoane. Se asigura doar aranjamentul meselor, restul fiind in responsabilitatea exclusiva a organizatorului. ________________________ Think pink![flo]

#16
Elly1977

Elly1977

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 35 mesaje

Postat 17 ianuarie 2004 - 09:56

COCOSUL ROSU str. Margelelor, Bucuresti EXTRAORDINAR! E situat in Militari, str. Margelelor. Noi am facut nunta acolo pe 25.10.2003. Pret meniu 17euro, include sampanie si piscoturi la intimpinare, aperitiv rece (babic, cascaval, muschiulet, pastrama, rosii, ardei, castraveti, masline, branza), gustare calda ( peste sau ficatei + ciuperci la gratar + crochete de pui + cascaval pane), sarmale cu mamaliga si ardei (BUNE!!!), friptura cu garnitura si salata la alegere (IMENSA!!!), 1l de suc si 1l de apa de persoana si cafea la discretie. Foarte curat, toalete extra si parfumate[:D] , serviciul ireprosabil (adica nu faci munte in scrumiera si nici nu stai cu paharul gol). Muzica:vi-l recomand din suflet pe d-nul Dariel, DJ-ul de acolo. 100$ dar merita banii! Stie exact ce sa puna si cand si are circa 1000 000 de titluri.De la disco la lautareasca. Absolut tot ce vrei. Restaurantul are 3 saloane: 120 p, 80p si 50p, fiecare cu terasa separat, aer conditionat si tot tacamul. NASPA: cutitele de friptura nu prea taie dar nici nu prea ai nevoie de ele!!!!!! Patronul, d-nul LIVIU e un baiat de nota 100! IMPORTANT: indiferent de ce salon rezervi PLATESTI doar pentru numarul de persoane care i-ti vin, nimic in plus. BAFTA si petrecere frumoasa!!!!!![cheers] recomandare de la ad_risnov, 06/06/2004, 12:33:31
...vreau sa prezint si eu restaurantul unde am facut botezul lui Rares pe 15 mai 2004. Restaurantul "La cocosu'rosu" se afla in zona Apusului (Militari) si este superb. Am fost supermultumiti de locatie, de mancare, de servire si, nu in ultimul rand, de pret. Restaurantul are o gradina superba, parter si doua etaje, de dimensiuni diferite. Noi am facut botezul in Salonul Rosu (la mansarda) de unde puteam iesi intr-o terasa f.f. mare. Acolo s-au jucat copilasii care au venit cu parintii. Vreau sa precizez ca tot restaurantul a fost renovat de curand si arata f. bine. La un meniu care a inclus: aperitiv, file de salau cu cartofi natur, friptura (ceafa de porc si piept de pui) la gratar cu cartofi prajiti si salata de varza, apa minerala (nelimitat), doua cafele (jacobs), suc (cola si fanta cate 1l de persoana), amenajarea salii cu baloane, servetele (albastre) am platit 13 euro. Am adus noi toata bautura, tortul, alune, fructe. Muzica: am angajat DJ-ul restaurantului si ne-a costat 2,5 milioane (de la ora 15 la 1 noaptea), iar muzica a fost mai mult decat extraordinara. La toate astea s-au adaugat 2 milioane pt. chelneri si sala, dar am fost f.f. multumiti de servire: chelneri tineri (17-18 ani), cu mult bun simt si f. atenti la tot ce tr. facut. In concluzie recomand tututor acest restaurant la care noi vom reveni cu mare placere. Adriana - mamica lui bb Rares (13feb.2004) http://community.web.../user/ad_risnov

#17
mariaangeli_que

mariaangeli_que

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 10 mesaje

Postat 30 aprilie 2004 - 09:44

Cabana Leghia,judetul Cluj la 40 de km. de Cluj-Napoca mancarea este f. proaspata ,servirea ireprosabila,ambient placut,noi am fost in 12 persoanesi am platit 120 de €.Si fiecare am mincat ce a vrut,(peste,escalop,pui ),aperitiv,felul intai,felul doi,si la sfarsitam comandat si cate doua deserturi,s-a baut vin,4-5 persoane,sucuri de fructe(multe)si cateva beri.Exelent,la vara ma mai duc

#18
Burtocika

Burtocika

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.786 mesaje

Postat 30 aprilie 2004 - 17:21

Casa Universitarilor strada Dionisie Lupu 46, Bucuresti (zona Batistei - Gradina Icoanei) contact: d-na Dumitru (contabil sef) Am facut nunta in octombrie 2002 si am cununat in septembrie 2003. Au mai multe saloane, unul jos, mai intim, maxim 80 persoane, cu ring separat, si 3 care comunica la etaj, cu dans pe hol. A fost foarte bine, serviciul bun, portiile rezonabile, musafirii s-au plins ca a fost prea multa mincare. Tacimul in jur de 22-24 dolari. Cuprinde un aperitiv rece, un aperitiv cald / peste cu cartofi, sarmale cu mamaliga, friptura cu garnitura si salata, tort, piscoturi, sampanie primire, 50 ml. votca + doua cafele... Poti stabili meniul cu cel putin 10 zile inainte, platesti chiria salii (8.330.000 lei pentru cele 3 saloane legate de la etaj si 4.760.000 lei pentru cel de la demisol), un avans de 50 % la stabilirea numarului exact de invitati, si restul la sfirsit. Nu fura (cel putin nu vizibil), sint prompti (daca ii lasi sa inteleaga ca le lasi si lor ceva), poti sa aduci un fel de vin de acasa, dar sucurile sint ieftine. Noi am fost multumiti, dar trebuie rezervat cu mult timp inainte (chiar si un an !) pt ca se ocupa repede. Boghi

#19
vrabiuta

vrabiuta

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 401 mesaje

Postat 03 mai 2004 - 14:56

Grand Ballroom - Crowne Plaza am avut nunta acolo duminica trecuta - totul a fost excelent, il recomandam oricui vrea sa isi faca o nunta de vis!! aperitive cu rulada de pui, icre negre si rosii, somon, branzeturi...; peste cu cartofi natur; sarmalute cu mamaliguta; friptura de pui si de porc cu cartofi lord byron. totul foarte gustos si proaspat, toata sala (120 persoane) servita in acelasi timp de catre 10 chelneri. servirea a fost ireprosabila, chelnerii foarte prompti si cu mancarea si cu bauturile de la bar - am intrebat invitatii si toti ne-au spus ca au fost serviti excelent. noi am adus bauturile spirtoase, la sfarsit ne-au aratat sticlele goale si cele incepute, ca sa stim exact cat s-a consumat. marcela si [copil] alexandra din burtica - DPN 5 sept - dr. nayel cfr2

#20
Moss

Moss

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 66 mesaje

Postat 08 iunie 2004 - 19:41

am avut nunta pe 08 Mai.. dupa indelungi cercetari am ales Vila Clubului Diplomatic. Totul a fost excelent: mancare foarte gustoasa ( aperitiv: icre manciuria, somon, anchoix, tartina mozarella cu rosie, pasta branza cu ardei gras, muschi file, dobos, rulou de sunca umplut cu salata de cruditati + medalion somon cu legume sote + sarmalute in foi de vita + piept de pui la gratar cu muchi de porc impanat si cartofi taranesti, cu salata de varza alba + berbecut la protap cu mititei si castraveciori murati + tort ambasador si inghetata ) totul a fost 50 euro / meniu ( fara bauturi ) - asta pentru ca noi am vrut acest meniu dar preturile sunt si mai jos. Servirea IREPROSABILA !!!!!!!!!! Nici la Casa Doina ( unde am fost sambata la o nunta ) nu am avut o asa servire. Ce sa mai spun: TOTUL A FOST IMPECABIL. Nunta a fost reusita si toti invitatii s-au simtit minunat ! Si acum mai primim telefoane... Pentru o nunta de vis recomand tuturor acesta locatie ( departe de zgomotul bucurestean ) cristina


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

  • Cum am aflat că sunt însărcinată?

    Ana1298
    - Ieri, 18:14

  • Prin Italia cu bebe in burtica

    Pau26
    - Ieri, 14:55

  • Ma copleseste oboseala

    ZDenisa
    - Ieri, 14:42

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -