Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Cadouri pentru profesori


35 raspunsuri la acest subiect

#1
craciunitza

craciunitza

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.347 mesaje

Postat 26 mai 2006 - 19:44

Pentru profesorii aceia in fata carora iti vine sa pleci capul, in semn de respect si de multumire.

Am vrut sa duc astazi un cadou frumos unei profesoare speciale, a fost si ziua ei ieri (am aflat in timp ce ma duceam la scoala) si m-am blocat, am luat un buchet de flori si atat. Imi pare rau ca nu am avut nici o idee, ca nu o cunosc suficient de bine incat sa stiu ce-i place, ce-si doreste.

Ce cadouri daruim acestor oameni, ce se cuvine sa le facem cadou?



Nu certati copiii cand viseaza!

Copiii

Noi doi

Mitele iubitele



#2
ingerash

ingerash

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 680 mesaje

Postat 27 mai 2006 - 00:30

Craciunitza, no ofence, dar asta cu oferitul de cadouri la profesori, mai ales separat de clasa si colegi e de-a dreptul [xx(]
Gndeste-te, daca toti si-ar face meseria asa cum trebuie, i-ai cadorisi pe toti? Inteleg ca e vorba de o profa minunata, dar totusi eu zic ccc ca nu e cazul. Eventual, la sfarsitul scolii ceva din partea tuturor, dar de ziua ei in nici un caz. Suna a mita (chiar daca intentia ta poate e una buna) si are aspect de mita mai ales in fata colegilor.




Nu înceta niciodata sa zâmbesti, nici chiar atunci când esti trist, pentru cã nu se stie cine se poate îndragosti de zâmbetul tãu!


#3
ana_maria222

ana_maria222

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.803 mesaje

Postat 27 mai 2006 - 00:41

quote:
Originally posted by ingerash
Craciunitza, no ofence, dar asta cu oferitul de cadouri la profesori, mai ales separat de clasa si colegi e de-a dreptul [xx(]Gndeste-te, daca toti si-ar face meseria asa cum trebuie, i-ai cadorisi pe toti? Inteleg ca e vorba de o profa minunata, dar totusi eu zic ccc ca nu e cazul. Eventual, la sfarsitul scolii ceva din partea tuturor, dar de ziua ei in nici un caz. Suna a mita (chiar daca intentia ta poate e una buna) si are aspect de mita mai ales in fata colegilor.
Nu înceta niciodata sa zâmbesti, nici chiar atunci când esti trist, pentru cã nu se stie cine se poate îndragosti de zâmbetul tãu!

eh...ingerash nu as zice chiar asa. acum depinde. si eu aveam o profesoara de suflet....Dna Pletea de psihologie...si oricum ar fi fost ceilalti profesori tot ea era cel mai aproape de sufletul meu. Si da, ii luam flori de ziua ei....dar nici vorba de mita! Si asta..ca daca un elev da si clasa nu...e aiurea..nu sunt de acord..sunt libera sa fac ce vreau si cum vreau! restul..e treaba lor....p.S. scuze ca am deviat de la subiect. cu ideile de cadouri e mai greu...eu le-am mai luat uneori cate o brosa de argint..sau o esarfa (era un cadou neutru si le facea placere)..mai ales ca vedeam ca poarta...multe pozeHAI DINAMO!!!!

#4
craciunitza

craciunitza

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.347 mesaje

Postat 27 mai 2006 - 11:04

Nu este vorba de un cadou oferit in scoala sau in clasa. Si ziceti ca e mita? Adica nu pot darui nimic unui profesor pe care-l pretuiesc? [cit]



Nu certati copiii cand viseaza!

Copiii

Noi doi

Mitele iubitele



#5
alinaxeni

alinaxeni

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 448 mesaje

Postat 27 mai 2006 - 11:59

Atentia conteaza si uneori un buchet de flori face mai mult decat un cadou.

In momentele grele trebuie sa gasesti ceva sa te motiveze sa mergi mai departe.

#6
criss

criss

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 56 mesaje

Postat 27 mai 2006 - 19:43

Buna,

Craciuniza, eu nu consider deloc ca ar fi luat un cadou drept mita. Fiecare are simpatii si antipatii, de ce sa nu faci un cadou unui profesor din moment ce simti ca doresti sa o faci?
In momentul in care ai simtit ca asa ai face inseamna ca este un om deosebit si trebuie sa fie altfel privit decat cel ce doar plimba catalogul in clasa si inapoi( intre noi fie vorba....pentru acelasi salar).

Sa fim seriosi, pica bine oricarui profesor si oricaruia dintre noi ar pica bine.
Eu am cumparat dirigintei fiului meu un parfum FlowerbyKenzo, alta data o cutie de bomboane Baci, de Paste un ou de ciocolata mare Lindt....
SI nu sunt singura din clasa care ofera cadouri. Este o persoana speciala si se ocupa foarte frumos de clasa. In duce in excursie, tabara, iarna iese cu ei la ski...multe

Fara suparare, este parerea mea.

C


#7
ingerash

ingerash

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 680 mesaje

Postat 28 mai 2006 - 01:04

Raman la parerea mea.
Criss, scuza-ma ca iti zic, chiar daca diriginta copilului tau e minunata, sa faci asemenea cadouri pe cont propriu mi se pare exagerat. Din nou - parerea mea!




Nu înceta niciodata sa zâmbesti, nici chiar atunci când esti trist, pentru cã nu se stie cine se poate îndragosti de zâmbetul tãu!


#8
craciunitza

craciunitza

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.347 mesaje

Postat 28 mai 2006 - 11:13

Deci nu le ducem nimic.[:D]





Nu certati copiii cand viseaza!

Copiii

Noi doi

Mitele iubitele



#9
Adrianaa

Adrianaa

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 726 mesaje

Postat 29 mai 2006 - 20:55

quote:
Originally posted by alinaxeni

Atentia conteaza si uneori un buchet de flori face mai mult decat un cadou.




Insotit de cuvintele potrivite pentru reusita acestuia ca om si pedagog.

#10
ingerash

ingerash

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 680 mesaje

Postat 30 mai 2006 - 02:26

quote:
Originally posted by Adrianaa

quote:
Originally posted by alinaxeni

Atentia conteaza si uneori un buchet de flori face mai mult decat un cadou.




Insotit de cuvintele potrivite pentru reusita acestuia ca om si pedagog.




Asa e perfect!




Nu înceta niciodata sa zâmbesti, nici chiar atunci când esti trist, pentru cã nu se stie cine se poate îndragosti de zâmbetul tãu!



Panic Questions

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

  • inchidere cont

    Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 19:23

  • Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 18:13

  • demetererika554@gmail.com
    - mar 30 2024 22:38

Last Blogs

  • Vitaminele în sarcină 💊

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:38

  • Frățiorul

    Denisa1996
    - Astăzi, 07:04

  • Cum a fost testul de toleranță la glucoză?

    Ddeenniissaaa
    - Astăzi, 00:45

  • Pregatiri

    Julix94
    - Ieri, 22:25

  • Burtica rotunda

    Roxana3001
    - Ieri, 18:47

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -