Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Bani de buzunar pt. copii.. CIT?????


87 raspunsuri la acest subiect

#81
OtiliaLia

OtiliaLia

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 57 mesaje

Postat 03 martie 2004 - 16:24

Scuze Rici, pentru afirmatia "mama", credeam ca mama e cea care cere parerea. Lia-S

#82
descintec

descintec

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 207 mesaje

Postat 03 martie 2004 - 21:29

na, uite cum cum dezbina barbatii femeile [:D] Lia, nu era necesar sa stergi postarea. Eu m-am straduit sa pricep, da sint batrina si neuronii mei tooot mai putini [flo] D.

#83
Ella

Ella
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 05 martie 2004 - 04:22

quote:
Originally posted by oz
quote:
Stii, copilul meu nu trebuie sa faca P.R. pt mine ca sa spuna lumea, "Vai, uite ce instariti sunt astia".
trebuie sa te dejamagesc, habar n-am ce inseamna PR si oricum pe mine nu ma intereseaza si nu m-a interesat niciodata ce zice lumea. Cat despre copii, sa stii ca si ai mei sunt politicosi si cumsecade, impartitul inghetatei cu prietenii nu le-a stricat caracterul.
Draga OZ [hia] P.R. înseamna Public Relation..în cazul în care te mai intereseaza Rici..nu am cuvinte.. Au voie si copii tai sa aibe Hobbys?Sau trebuie sa le împarta pe ale tale cu tine? Ella

#84
Ella

Ella
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 05 martie 2004 - 04:29

Rici http://www.familienh...agen/s_231.html 2-5 Jahre:0,5 Euro wöchentlich maximal 6-7 Jahre: 1,5 Euro wöchentlich, maximal 2 Euro 8-9 Jahre: 2 Euro wöchentlich, maximal 2,5 Euro 10-12 Jahre: 10 Euro monatlich 13-15 Jahre: 20 Euro monatlich oder: 10-11 Jahre: 12,5 Euro monatlich 12-13 Jahre: 17,5 Euro monatlich 14-15 Jahre: 22,5 Euro monatlich 16-17 Jahre: 30-40 Euro monatlich

#85
rici35

rici35

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 36 mesaje

Postat 05 martie 2004 - 12:10

Deocamdata participa la Hobbyurile nostre. De ce ti se pare asa ceva ciudat??? Nu este fortat, ci ii place, atit mersul cu bicicleta, cit si cu skiurile. Dar la tine a juca gameboy, playstation sau a sta cu orele in fata TV-ului se incadreaza in domeniul Hobby ??? Sau la ce Hobby te referi? In domenul Taschengeld, cu 1,5 euro pe saptamina in clasa a doua, suntem exact la ceea ce recomanda Jgendamtul. Cu drag Rici [/quote] Draga OZ [hia] P.R. înseamna Public Relation..în cazul în care te mai intereseaza Rici..nu am cuvinte.. Au voie si copii tai sa aibe Hobbys?Sau trebuie sa le împarta pe ale tale cu tine? Ella [/quote]

#86
OtiliaLia

OtiliaLia

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 57 mesaje

Postat 05 martie 2004 - 14:41

quote:
Originally posted by rici35
Deocamdata participa la Hobbyurile nostre. De ce ti se pare asa ceva ciudat??? Nu este fortat, ci ii place, atit mersul cu bicicleta, cit si cu skiurile. Dar la tine a juca gameboy, playstation sau a sta cu orele in fata TV-ului se incadreaza in domeniul Hobby ??? Sau la ce Hobby te referi? In domenul Taschengeld, cu 1,5 euro pe saptamina in clasa a doua, suntem exact la ceea ce recomanda Jgendamtul. Cu drag Rici
Draga OZ [hia] P.R. û‹seamna Public Relation..û‹ cazul û‹ care te mai intereseaza Rici..nu am cuvinte.. Au voie si copii tai sa aibe Hobbys?Sau trebuie sa le ûŠparta pe ale tale cu tine? Ella [/quote] [/quote] Scuze Ella ca raspund si in numele tau Si eu si Ella nu am spus ca e necesar un gameboy sau mai stiu eu ce jocuri electronice. Noi ambele ne referim la "viata" copilului tau, caruia tu-i oferi "nimic" decat aceleasi activitati pe care le puteau face copiii si acum 100 de ani ! Si cu asta eu ma retrag ca tot nu pricepi ce vrem sa spunem. Pe tine te doare in "cot" de sufletul copiilor tai, doar tu si parerea ta conteaza. Ce faci cu copiii tai e "crima" dar te priveste. Si repet ma refer la cam tot ce ai scris pe aici (dar si pe la alte subiecte, ca mi-au sarit in ochi ideile, nu pentru ca te-as fi "urmarit" in mod special, poate nici nu le-am vazut pe toate) nu la chestia cu jocurile electronice. S-a nimerit sa nu ma mai pot abtine atunci, nu avea o legatura directa raspunsul meu cu ultima ta afirmatie despre jocurile electronice. Lia-S

#87
rici35

rici35

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 36 mesaje

Postat 06 martie 2004 - 14:37

Dragele mele, eu cred ca voi incercati sa aparati cu vehementa faptul ca copii vostrii isi petrec timpul liber in fata cutiilor electronice de tip gameboy, playstation si TV. Daca cautati un pic pe net, veti gasi in mod sigur studii care nicidecum nu vad avantaje in modul de educare "modern" cum il numiti voi. Si eu si Ella nu am spus ca e necesar un gameboy sau mai stiu eu ce jocuri electronice. Noi ambele ne referim la "viata" copilului tau, caruia tu-i oferi "nimic" decat aceleasi activitati pe care le puteau face copiii si acum 100 de ani ! Deci a pune copii cu orele in fata ecranelor, vi se pare modern, iar eu ca merg cu ei la innot, ski, cu bicicleta, la locurile de joaca, etc, asta inseamna ca eu ii educ ca acum 100 de ani. Eu nu chiar am 100 de ani, si poate e incredibil pt tine. Dar eu nu am avut ca copil de 8 ani nici ski, si nici bicicleta. Unde in lumea asta copii au avut acuma 100 de ani bicicleta si skiuri?? De a numi jocurile Gameboy, si Playstation Hobby, asta insa le intrece pe toate. Vad in multe familii: In loc sa petreci timpul cu copii, sa te joci cu ei, sa intreprinzi cu ei ceva, mai bine ii lasi de capul lor in camera lor unde la instalezi un TV, un gameboy, sau un Playstation. Si ce e mai incredibil... Spui ca ii educi modern. Dragii mei, asta nu este modern, asta este doar lipsa de interes pt copii. Ei sunt dati deoparte. Educatia o face ecranul jocului electronic. Si voi aveti timp de problemele vostre. Si cind vedeti ca altii isi petrec timpul efectiv cu copii, atunci spuneti ca astia nu au voie sa aibe Hobby. Si cu asta eu ma retrag ca tot nu pricepi ce vrem sa spunem. Pe tine te doare in "cot" de sufletul copiilor tai, doar tu si parerea ta conteaza. Ce faci cu copiii tai e "crima" dar te priveste. Daca chiar crezi ca este atit de nociv, ce fac cu copii mei, iti pot da la dispozitie adresa mea privata si poti trimite "Jugendamtul" (asociatia de tineret) pentru a inpiedica aceasta crima ce o fac la copii mei. De a compara modul meu de educatie al copiilor cu crima... Nu mai am cuvinte..... Fara cuvinte Rici

#88
descintec

descintec

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 207 mesaje

Postat 06 martie 2004 - 14:59

pentru ca nimeni nu asculta cu adevarat pe nimeni si numai despre cati bani ar trebui sa dam copiilor nu se mai discuta, eu am sa inchid acest subiect [flo] D.


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Testul de toleranta la glucoza

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:36

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Ieri, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 11:06

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -