Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Cu ce va imbracati baieteii ?


12 raspunsuri la acest subiect

#1
ilinca

ilinca
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 16 octombrie 2003 - 13:20

Baiatul meu de 5 ani si jumatate nu mai vrea sa poarte dres pe sub pantaloni, zice ca dresurile sunt pentru fetite, si eu nu stiu ce as putea sa ii pun pe sub pantaloni, deoarece diminetile au devenit friguroase. ilinca

#2
laura111

laura111

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 20 mesaje

Postat 16 octombrie 2003 - 16:49

Cauta sa-i cumperi pantaloni mulati pe picior, din bumbac. Suni ca niste egari (!), dintr-aia cum se purtau pe vremea noastra (cand eram in liceu)dar colorati si unii au si o mica broderie la glezna (ceva gen Mickey Mouse, etc.) Iar pt. talpa piciorului ii pui niste sosete mai groase sau 2 perechi de sosete. O alta solutie ar fi sa-i cumperi pantalonasi vatuiti care pot fi purtati direct pe piele , sunt suficient de grosi. Laura - mama lui Vlad

#3
cl

cl

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.738 mesaje

Postat 16 octombrie 2003 - 17:49

Cauta sa-i cumperi dresuri simple, fara modele, eventual mai inchise la culoare si spune-i ca sunt speciali pentru baieti. Claudia

#4
Laura _Oprescu

Laura _Oprescu

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 94 mesaje

Postat 16 octombrie 2003 - 20:35

Rares are patru ani si un pic si in iarna asta cred ca voi renunta la dresuri...ce pot sa va spun e ca anul trecut in Canada la gradinita numai copiii de romani erau cu dresuri si credeti-ma era ingrozitor de frig afara...educatoarele insa recomanda inca o pereche de pantalon de iarna(salopeta) daca ii scot afara si inauntru numai pantaloni obisnuiti fara nimic dedesubt...la mine insa nu va fi asa greu sa ma decid ,deoarece in casa sau la gradi va fi clar fara dres pentru ca e cald, iar afara va avea salopeta peste pantalonul respectiv obisnuit..si gata! Laura

#5
ilinca

ilinca
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 17 octombrie 2003 - 11:18

Multumesc mult pentru raspunsuri. ilinca

#6
Master Draciel

Master Draciel
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 04 noiembrie 2003 - 12:19

Buna Ilinca Cu aceeasi problema m-am confruntat si eu anul trecut, cind baiatul meu avea aproape cinci ani .L-au vazut colegii la toaleta cu drssuri si au facut o mare bascalie de el.Din clipa aianici nu a mai vrut sa auda de dresuri, spunind ca sint numai ptr fete.Acelasi lucru mi s-a intimplat ptr cagula (care din pt de vedere al mamelor este f practica!!!)si nici despre ea nu mai vrea sa auda, spunind ca este pentru bebelusi.Problema dresurilor am rezolvat-o in zilele friguroase cu pantaloni dublati si sosete groase mai lungute, aproape de genunchi.Iar ptr cap l-am dus sa isi aleaga ceva intr-un magazin si a gasit o sapca polara cu urechi, de care e f incintat. Ca vrem sa recunoastem sau nu, baietii nostrii s-au marit!!!!!

#7
furni

furni

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 44 mesaje

Postat 04 noiembrie 2003 - 15:16

Dar la petreceri, cum imbracati un baiat de 6 ani ? II puneti tricou sa fie comod, camasa sau sacou? Blugi, costum? Pentru petrecerea de ziua lui ?

#8
korinna

korinna

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 153 mesaje

Postat 04 noiembrie 2003 - 16:32

Eu am un baietel de 7 ani.Poarta si acum dresuri negre,bleumarin,verzi pe sub pantaloni.Nu a facut niciodata fitze. La petreceri ..pulovar...si blugi Dealtfel la el...blugii sunt baza,sau acum iarna pantaloni din aia dintr-un fel de fas...cu dunga rosie,portocalie pe parti...si buzunare aplicate..foarte moderni.cam atata.. KORINNA mamika x 2

#9
laura111

laura111

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 20 mesaje

Postat 05 noiembrie 2003 - 17:11

Pentru petrecerea de ziua lui eu i-as pune hainute noi. Ca stil , prefer stilul sport,nu cu costum, sacou. Pantaloni: blugi sau raiati In partea de sus: tricou, bluzon sau camasa sport. Laura - mama lui Vlad

#10
cl

cl

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.738 mesaje

Postat 07 noiembrie 2003 - 11:36

quote:
Originally posted by furni
Dar la petreceri, cum imbracati un baiat de 6 ani ? II puneti tricou sa fie comod, camasa sau sacou? Blugi, costum? Pentru petrecerea de ziua lui ?
Ca si Laura, si eu tot pentru varianata sport as opta. Blugi, raiati sau alt pantalon sport, cu un tricou sau o bluza de bumbac cu maneca lunga si cu diverse imprimeuri pe ea si adidasi (noi toate). Cred ca cel mai important este sa fie comod, sa se poata juca. Petrecere frumoasa! Claudia


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Astăzi, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Astăzi, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Astăzi, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -