Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Tatal nostru- Pater noster


45 raspunsuri la acest subiect

#11
Samsara7

Samsara7

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 47 mesaje

Postat 09 octombrie 2003 - 01:33

In franceza: Notre Père Notre Père qui es aux cieux, que ton Nom soit sanctifié, que ton règne vienne, que ta volonté soit faite sur la terre comme au ciel. Donne-nous aujourd'hui notre pain de ce jour. Pardonne-nous nos offenses, comme nous pardonnons aussi à ceux qui nous ont offensés. Et ne nous soumets pas à la tentation, mais délivre nous du mal. Amen Mihaela

#12
Otilia

Otilia

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 428 mesaje

Postat 09 octombrie 2003 - 01:48

Notre Père Notre Père Qui es aux Cieux Que Ton Nom soit sanctifié Que Ton Règne vienne Que Ta Volonté soit faite sur la terre comme au ciel Donne-nous aujourd'hui notre pain de ce jour Pardonne nous nos offenses comme nous pardonnons aussi à ceux qui nous ont offensés Et ne nous soumets pas à la tentation Mais délivre-nous du mal Car c'est à Toi qu'appartiennent : le Règne, la Puissance et la Gloire Pour les siècles des siècles Amen! [popa] Otilia&LaAdelita

#13
cici

cici

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 299 mesaje

Postat 09 octombrie 2003 - 03:39

va scriu si eu o rugaciune care are darul de a va scapa de necazuri: DUMNEZEULE, DUMNEZEULE ,DUMNEZEULE CAUTA IN CER SI TRIMITE DIN CELE PATRU VINTURI ALE PAMINTULUI DUHUL TAU CEL SFINT ,PESTE OASELE MELE PACATOASE SI ALUNGA DE LA MINE TOTI VRAJMASII VAZUTI SI NEVAZUTI ,TOATA FRICA SI TOATA PRIMEJDIA. AMIN cici

#14
teo1970

teo1970

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 543 mesaje

Postat 09 octombrie 2003 - 10:48

dar o rugaciune pentru copiii, ca s-o spuna seara inainte de culcare ? cum ar fi "inger, ingerashul meu" stie cineva sa ne-o reaminteasca? [pup] [flo]

#15
EDDY

EDDY
  • Membri
  • 6 mesaje

Postat 09 octombrie 2003 - 11:03

Teo uite aici Ingerasul Inger,ingerasul meu Ce mi te-a dat Dumnezeu Totdeauna fi cu mine Si ma-nvata sa fac bine. Eu sint mic,Tu fa-ma mare! Eu sint slab,Tu fa-ma tare! In tot locul ma-nsoteste Si de rele ma pazeste! AMIN Eddy & Antonia Naomi

#16
palmyrah2002

palmyrah2002

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 411 mesaje

Postat 09 octombrie 2003 - 11:33

Rugaciunea pe care o spuneam atunci cind eram copil si pe care o spun si astazi impreuna cu tatal nostru: Doamne,Doamne,ceresc tata Noi pe Tine te rugam, Lumineaza a noastra minte Lucruri bune s-a-nvatam Ca tu esti stapinul nostru Si al nostru Tata esti, Si pe toate cele bune Numai tu le implinesti. AMIN

#17
joxy

joxy

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 614 mesaje

Postat 09 octombrie 2003 - 11:41

eu nu sunt foarte credincios de felul meu.. dar celor care doresc le-ash da un link catre o pagina oficiala a mitropoliei romane.. site ce are (spre deosebire de altele) binecuvantarea bisericii romane. Acolo gasiti cam tot ce va doreste inima. Dat fiind ca nu este un site comercial ("06. Desprecopii.com nu tolereaza reclama pe forum Tocmai pentru a pastra obiectivitatea discutiilor, mesajele ce au acest scop vor fi sterse fara preaviz iar utilizatorii care nu respecta aceasta regula vor fi sanctionati."), cred ca nu ma incadrez la acest capitol dar astept totusi acceptul unui.. moderator. Cu respect, Florin

#18
romana_74

romana_74

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 547 mesaje

Postat 09 octombrie 2003 - 12:30

Am o continuare la rugaciunea pentru copii care a scris-o Eddy: Inger, ingerasul meu Ce mi-i te-a dat Dumnezeu In tot locul fii cu mine Si ma invata sa fac bine Eu sunt mic Tu fa-ma mare Eu sunt slab Tu fa-ma tare In tot locul ma pazeste Si de rele ma fereste Doamne ingerasii Tai Fie pazitorii mei Si in zi Si in noapte Pana-n ceasul cel de moarte Amin. ROMANA&BB MATEI

#19
Ortansa

Ortansa

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 498 mesaje

Postat 09 octombrie 2003 - 12:32

Je Vous Salue Marie Je vous salue, Marie, pleine de grâce. Le Seigneur est avec vous. Vous êtes bénie entre toutes les femmes, et Jésus, le fruit de vos entrailles, est béni. Sainte Marie, Mère de Dieu, Priez pour nous, pauvres pécheurs, maintenant et à l'heure de notre mort. Amen Rugaciunea am invatat-o de la fetita mea,Maria.Apropos de credinta,intr-o zi am intrebat-o de ce oare imi trece durerea(de cap,burta etc)atunci cand isi pune manutele pe locul dureros.Mi-a raspuns:pentru ca pe mine ma cheama Maria,ca pe Sfanta Fecioara. Ortansa-de[copil][copil]X mamica

#20
Yasmine

Yasmine

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.020 mesaje

Postat 09 octombrie 2003 - 12:37

Ich glaube an Gott dem Allmächtigen, dem Schöpfer des Himmels und der Erde. Und an Jesus Christus, Seinen eingeborenen Sohn, empfangen durch den heiligen Geist, geboren von der Jungfrau Maria, gekreuzigt unter Potius Pilatus, gelitten, gestorben und begraben. Am dritten Tage auferstanden von den Toten, er sitzt zur Rechten Gottes des allmächtigen Vaters, von dort wird er kommen, zu richten, die Lebenden und die Toten. Ich glaube an den heligen Geist, die heilige katholische Kirche, die Gemeinschaft der Heiligen, die Vergebung der Sünden, die Auferstehung der Toten und das ewige Leben. Amen


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Control lunar

    Vasilescu Georgeta
    - Astăzi, 12:38

  • Agitatie pe final

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 12:03

  • Saptamana 28

    Deutzuk
    - Astăzi, 11:08

  • Testul de toleranta la glucoza

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:36

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -