Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Sugestii pentru aniversare 4 ani


36 raspunsuri la acest subiect

#1
Andruska

Andruska
  • Membri
  • 5 mesaje

Postat 26 septembrie 2003 - 14:44

Imi puteti da cateva sugestii pentru aniversarea baietelului meu de 4 ani ? Sunt insarcinata [gravi] si nu pot sta prea mult la bucatarie dar vreau sa ii serbez ziua fiului meu cel mare. Multumim foarte mult [flo] Andra cu burtica de 21 saptamani si Andrei (4 ani)

#2
alba

alba

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 610 mesaje

Postat 26 septembrie 2003 - 15:06

Andra,da nu ati serbat inca ziua lui Andrei ? Cind faceti party ? Revin mai incolo cu ceva idei,acu zbor la gradi,sa-l iau pe Darian acasa! [pup] ***Alba*** http://www.desprecop...p?nickname=alba

#3
Andruska

Andruska
  • Membri
  • 5 mesaje

Postat 26 septembrie 2003 - 15:49

Maine o serbam ptr ca sambata trecuta am fost nasi de cununie si ne-a fost imposibil. Multumiri, Andra cu burtica de 21 saptamani si Andrei (4 ani)

#4
alba

alba

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 610 mesaje

Postat 26 septembrie 2003 - 16:39

Aha,deci miine este evenimentul cel mare! Bun,as fi avut niste idei mai multe,dar nu mai este timp pina miine,asa ca iti spun pe scurt cam ce am facut noi,duminica trecuta! Deci,facuram o salata boef,frumos ornata,o salata de paste de culori diferite,(le place mult la pitici),chiftelutze mici cu mult usturoi,puse pe scobitoari de plastic(colorate)cu o rosie cheri si o maslina verde,puse pe un platou cu frunze de salata,oua umlute cu ton,deasupra cu o "palarie" de rosie punctata in forma de ciupercutza,(cu maioneza),cirnaciori in foi de placinta,diferita salate de cruditati(castravete,varza dulce) un platou cu brinzeturi diferite si cu ciorchini de struguri albi,ca decor ! Fiind mai mult un party pentru copii,am facut un punch special fara alcol cu suc de fructe si ceai de fructe rosii,inauntru cu diferite fructe taiate mici! Le-am facut si un fel de "frigarui" cu fructe. Ai nevoie de citeva betzisoare de lemn subtiri(20 cm),kiwi,capsuni,banane si struguri(de preferat negri),ciocolata alimentara. Spel si cureti fructele,le tai in bucati nu prea mici,bananele in rondele,strugurii boaba,kiwi si capsunile bucatzele! Iei un betzisor si insiri toate fructele pe el,in ordinea care o vrei! Aaa,bananele se dau cu suc de lamiie sa-si pastreze culoarea! Asezi toate frigaruile intr-o farfurie frumoasa ! Intre timp,topesti ciocolata,o pui intr-o punga de ornat si faci peste frigarui zig - zaguri de ciocolata! La copii le-a placut mult si iti luau ochii! Aaaa, si bineinteles ca am facut si un tort : Tort curcubeu ! Camera lui Dari,am decorat-o in felul urmator: am cumparat o plana de plastic subtire tare(Bauhaus) si o gramada de baloane colorate si de forme diferite! Am intins folia aceea transparenta si am prins-o de tavan cu tesa film incolor,,am umflat vreo 30 de baloane si le-am pus intre tavan si folie,dupa aia am inchis-o complet! Cind s-a terminat "circul" am eliberat baloanele din tavan si copii le-au spart in picioare si si-au luat si unul acasa. Fiecare copil a primit la plecare o pungutza cu dulciuri diferite,frumos legate cu o funditza (obicei german)! So,daca mai vrei sa stii ceva,eu sunt aici !Spor la treaba,sa ne spui cum a fost! [cheers] PETRECERE FRUMOASA! ***Alba*** http://www.desprecop...p?nickname=alba

#5
2mami

2mami
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 26 septembrie 2003 - 17:24

Oau Alba, am ramas cu gura cascata .... Ai niste idei excelente, daca mai ai si altele mai spune-ne si noua. Eu am sa incerc sa fac intocmai peste o luna si jumatate cand ii voi aniversa cei 5 anisori ai Evei. Ea deja ma intreaba cum vom aranja casa, cine vor fi musafirii, etc. Daca mai ai si alte idei pentru astfel de petreceri, te rog sa ne spui. Simona

#6
alba

alba

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 610 mesaje

Postat 27 septembrie 2003 - 02:01

[flo] Buna Simona si bun venit printre noi ! Hai ca mai vin cu o idee,este vorba despre invitatii originale pentru ziua celor mici! Deci eu am facut asa,am umflat niste baloane mari & colorate si am scris pe baloane invitatia cu un marker de ala subtire. Exemplu:
INVITATIE Darian(numele copilului) are placerea de a va invita la aniversarea celor 4 anisori ! Data:... Orele:... Adresa:... Va asteapta cu mult drag, Darian & parintii X & Y Dupa asta se dezumfla baloanele si se pun intr-un plic,dupa care se expediaza la adresa invitatilor sau se inmineaza intr-un plic personal,iar cind umfla balonul...surpriza...WOW o invitatie...
Si inca o idee mica,despre un mod mai deosebit de a multzumi musafirilor pentru cadourile aduse la party. Exemplu:copilul primeste in dar un ursuletz de plush. Scrieti pe un carton cu litere mari:MULTUMESC,apoi ii faceti o [foto]poza la copil cu ursuletzul si cu cartonul in bratze,iar poza o daruiti celui care a adus cadoul respectiv ! Daca imi mai aduc aminte mai postez! Petrecere frumoasa !
***Alba*** http://www.desprecop...p?nickname=alba

#7
Marianar

Marianar
  • Membri
  • 6 mesaje

Postat 27 septembrie 2003 - 22:11

Alba, cred ca a fost o petrecere foarte frumoasa, dar am si eu o intrebare: Markerul nu s-a sters dupa baloane? avand in vedere ca le-ai umflat le-ai desumflat... Am scris si eu la o petrecere pe baloane cu marker si doar daca atingeai un pic scrisul cu degetul si se stergea [q]..si totusi am folosit un marker bun....marker a la Romanika, ca sa-i faci. [:D] Mariana & Vladutz

#8
alba

alba

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 610 mesaje

Postat 27 septembrie 2003 - 23:33

Mariana,eu una am folosit un marker de scris pe CD-uri (LUMOCOLOR),dar balonulul trebuie lasat umflat sa se usuce bine(cu foenul)... Practic ar trebui sa functioneze si sa nu se mai stearga ! Pupici [pup] ***Alba*** http://www.desprecop...p?nickname=alba

#9
teo1970

teo1970

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 543 mesaje

Postat 29 septembrie 2003 - 12:15

Alba, ne dai shi retzeta de tort curcubeu? Multzumim mult pt. ideile frumoase!!! Sa va traiasca Darian si sa va bucuratzi de el! [pup] [flo]

#10
alba

alba

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 610 mesaje

Postat 29 septembrie 2003 - 12:29

quote:
Originally posted by teo1970
Alba, ne dai shi retzeta de tort curcubeu? Multzumim mult pt. ideile frumoase!!! Sa va traiasca Darian si sa va bucuratzi de el! [pup] [flo]
[flo] Teodora,eu va dau cu mare placere reteta,dar... I-am dat reteta si lui Danza,care sta in Moldova,si mi-a spus ca unele ingrediente, nu se gasesc,pe acolo: Capsuni,ca nu e anotimpul Gelatina/foi sau praf Coloranti alimentari de culori diferite/tuburi mici Deci,daca in Ro gasiti aceste ingrediente,va rog sa-mi dati de stire si eu trimit reteta care este f.buna si simpla ! P.S.Capsuni congelate sunt la supermarketuri,cred ca merg si alea,in caz ca proaspete nu sunt! ***Alba*** http://www.desprecop...p?nickname=alba


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Ieri, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Ieri, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Ieri, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Ieri, 10:27

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -