Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

viata in germania 36


323 raspunsuri la acest subiect

#11
tinatache

tinatache

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.717 mesaje

Postat 24 mai 2006 - 12:36

andreia, multa sanatate si noroc de data asta sa fie bine. Felicitari pt nepotel, cred ca mama ta e tare fericita ca te poate ajuta si a fost alaturi si de sora ta.

katink, drum bun!

aschiutza, mersi, asta ne-a spus si noua la scoala, am avut un prof de HR super misto si ne-a 'scolit' cum e cu Zeugniss-urile astea dar uite ca de Zwischenzeugnis n-am intrebat atunci. Ma gasit si pe net "dictionare" pt tradus chestiile astea.


feteloooor, sunt rupta-n doua, Andra are excursie azi si pana n-o vad ajunsa inapoi nu-s buna de nimic, parca-s beata. Merge toata gradinita cu 2 autobuze la Jimmy's Funpark, cica un loc de joaca imens intr-o hala. Bine ca n-au udne sa se duca sa se piarda pe-acolo[:D]. Si mai am si un interviu azi la o firma, din pacate tot de Zeitarbeit dar ar fi ceva ce visez eu: Marketing! Nu zic hop pana nu vad, dar sperante tot am. Cred ca am sa sun inainte la gradi sa ii aud intorsi ca sa ma duc linistita...

Cristina
-----------------------------------------------
Explica-mi, si am sa uit
Arata-mi, si am sa-mi aduc aminte
Lasa-ma sa fac singur, si am sa inteleg.
Confucius


#12
osna

osna

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.072 mesaje

Postat 24 mai 2006 - 14:02

fetelor cum traduc Leichte Eisenmangelanämien
am venita cum de la medic si mi-a dar reteta pt asta.amenie usoara cauzata de lipsa deminerale???nu gasesc in dictionar.

[gravi]24






#13
copiloi

copiloi

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.166 mesaje

Postat 24 mai 2006 - 14:03

Eu as zice ca e lipsa de fier.


Alina

#14
osna

osna

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.072 mesaje

Postat 24 mai 2006 - 14:18

alina ai dreptate.e lipsa de fier,mi-am sunat sotulla servici sa-l intreb.sper sa fie bien de la pastile.






#15
tinatache

tinatache

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.717 mesaje

Postat 24 mai 2006 - 14:41

quote:
Originally posted by osna

alina ai dreptate.e lipsa de fier,mi-am sunat sotulla servici sa-l intreb.sper sa fie bien de la pastile.



e o anemie usoara pe baza de lipsa de fier, dar nu e cazul sa te ingrijorezi, cam toata gravidutele au asa ceva. Daca ti-a dat Fe pastilutze sa le iei si va fi bine. Sarcina usoara! mamaaa, ce de bebeii romanasi aici, noroc ca mai facem noi copii sa aiba si Nemtzia viitoru'n fatza[:D] nu ma bagati in seama, v-am zis ca azi nu raspund pt ce fac:))

Cristina
-----------------------------------------------
Explica-mi, si am sa uit
Arata-mi, si am sa-mi aduc aminte
Lasa-ma sa fac singur, si am sa inteleg.
Confucius


#16
Himmelsduft

Himmelsduft

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 495 mesaje

Postat 24 mai 2006 - 20:04

Andreea, iti doresc in continuare multa sanatate, sa te refaci bine repede si sa ne auzim mai des. [pup] tie si Biancai. Felicitari surorii tale pentru baietel, sa va bucurati de el.



Katink, drum bun si linistit.



Fetelor, va doresc o zi libera placuta si sa aveti parte de vreme buna.

Noi plecam la Altötting, sper sa fie vreme buna.








Ich bin eine Frau. Daraus ergibt sich das Geburtsrecht, bei Bedarf meine Meinung zu ändern.





photos



#17
Alina

Alina

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.461 mesaje

Postat 25 mai 2006 - 02:27

Andreia ,sanatate multa si refacere rapida!Am tot intrebat de tine,pacat ca nu ti-am cerut tel,te-as fi sunat.
Sa-ti traiasca nepotelul,sa fie sanatos si mincacios!

Katink ,petrecere frumoasa in Ro!

Alina


#18
tinatache

tinatache

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.717 mesaje

Postat 26 mai 2006 - 19:39

hei unde sunteti???


weekend placut si sanatate la toata lumea!

Cristina
-----------------------------------------------
Explica-mi, si am sa uit
Arata-mi, si am sa-mi aduc aminte
Lasa-ma sa fac singur, si am sa inteleg.
Confucius


#19
inca o zi

inca o zi

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 26 mesaje

Postat 26 mai 2006 - 22:57

Buna fetelor!! Am si eu o intrebare: la inceputul saptamanii m-a sunat o cunostiinta si m-a intrebat ceva,nu stiu sa o lamuresc, am promis ca ma interesez,dar...am uitat.azi m-a sunat din nou si acum pana nu ma iau cu altele am sa postez intrebarea cu RUGAMINTEA de a-mi raspunde, cele care aveti cunostiinte in respectiva problema: ea e casatorita aici de vreo 2 ani si ceva( nu stiu acum exact cat) si vrea sa divorteze.Dreptul de sedere permanenta il primeste in decembrie, cred ca pe la sf lunii.Ea vrea sa stie urmatoarele: daca de ex vrea sa inainteze divortul in urmatoarele luni, mai primeste dreptul de sedere permanenta? Sau daca asteapta sa primeasca viza,dreptul de sedere permanenta si apoi dupa vreo 3-4 luni inainteaza divortul, o poate afecta cu ceva?? Poate ca in urma divortului sa piarda,sa i se ridice acest drept?? Dupa divort ea mi-a zis ca vrea sa-si ia numele purtat inainte de casatorie inapoi.Deci...? Aveti un raspuns pt mine??Va rog mult pe cele care stiti cum stau pe aici lucrurile,mai precis zis legile, sa imi scrieti.Aaaa, inca ceva ce poate conta: locuieste in landul Baden- Württemberg.Duminica ma va suna din nou si sper sa pot sa o lamuresc cat e cat!! Va multumesc de pe acum[asia] celor care imi veti raspunde si va doresc un sf de saptamana placut!![flo]

Inca o zi(Mela)

#20
tinatache

tinatache

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.717 mesaje

Postat 27 mai 2006 - 00:11

quote:
Originally posted by inca o zi

Buna fetelor!! Am si eu o intrebare: la inceputul saptamanii m-a sunat o cunostiinta si m-a intrebat ceva,nu stiu sa o lamuresc, am promis ca ma interesez,dar...am uitat.azi m-a sunat din nou si acum pana nu ma iau cu altele am sa postez intrebarea cu RUGAMINTEA de a-mi raspunde, cele care aveti cunostiinte in respectiva problema: ea e casatorita aici de vreo 2 ani si ceva( nu stiu acum exact cat) si vrea sa divorteze.Dreptul de sedere permanenta il primeste in decembrie, cred ca pe la sf lunii.Ea vrea sa stie urmatoarele: daca de ex vrea sa inainteze divortul in urmatoarele luni, mai primeste dreptul de sedere permanenta? Sau daca asteapta sa primeasca viza,dreptul de sedere permanenta si apoi dupa vreo 3-4 luni inainteaza divortul, o poate afecta cu ceva?? Poate ca in urma divortului sa piarda,sa i se ridice acest drept?? Dupa divort ea mi-a zis ca vrea sa-si ia numele purtat inainte de casatorie inapoi.Deci...? Aveti un raspuns pt mine??Va rog mult pe cele care stiti cum stau pe aici lucrurile,mai precis zis legile, sa imi scrieti.Aaaa, inca ceva ce poate conta: locuieste in landul Baden- Württemberg.Duminica ma va suna din nou si sper sa pot sa o lamuresc cat e cat!! Va multumesc de pe acum[asia] celor care imi veti raspunde si va doresc un sf de saptamana placut!![flo]

Inca o zi(Mela)


nu cunosc legile cu divortul dar stiu ca atat vreme cat i a primit dreptuld e sedere permanenta, nu i-l mai ia inapoi. Daca divorteaza inainte de a-l primi, nu i-l mai da ca nu are motiv... asa ar fi logic, dupa parerea mea...

Cristina
-----------------------------------------------
Explica-mi, si am sa uit
Arata-mi, si am sa-mi aduc aminte
Lasa-ma sa fac singur, si am sa inteleg.
Confucius



Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

  • Burtica 35

    Roxana3001
    - Astăzi, 09:02

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -