Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

scolari


8 raspunsuri la acest subiect

#1
anchi

anchi
  • Membri
  • 7 mesaje

Postat 12 septembrie 2003 - 16:59

baiatul meu este clasa aIIIa, nu am curaj sa-l las singur sa vina de la scoala, are de traversat o intersectie pacatoasa. voi cum ati procedat cu copiii vostrii? pina la ce virsta au stat cu bona sau bunicii?

#2
VALIR

VALIR
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 16 septembrie 2003 - 14:56

[biz][bang]trebuie acordata incredre copilului. fetita mea este tot in clasa a III a si inca din clasa I-a merge singura.mi-am luat concediul de odihna si timp de o saptamana am mers impreuna cu ea si apoi am lasat-o singura, dar am urmarit-o fara sa stie ea, cum se descurca, dupa care am lasat-o singura. am verificat-o cum ajunge acasa, mi-a cam creat emotii pentru ca intarzia destul de mult cam 1 1/2 ore si am reusit sa o conving cu santaj ce-i place ei mai mult.

#3
korinna

korinna

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 153 mesaje

Postat 16 septembrie 2003 - 15:17

Si eu am un baiat in clasa 1.Si el are de traversat un bulevard foarte periculos.In el hai,as avea incredere,insa in soferii astia care merg haotic nu am deloc.Au avut loc atatea accidente pe treceerea aia de pietoni ca mi se zbarleste parul,...o data a dat o masina chiar peste o mamica cu un carut.mamica a scapat...dar la reanumare la spital,dar bb din pacate a pierit. Asa ca eu nu-l las singur.Cel putin deocamdata.Macar cat timp pot eu...nu-l las singur. soferii sunt niste iresponsabili.vedeti si voi ce arata la Tv...!!! KORINA mamica x 2 http://poze.acasa.ro/poze/album?id=408 http://poze.acasa.ro/poze/album?id=457

#4
marinaa

marinaa

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 34 mesaje

Postat 16 septembrie 2003 - 18:33

Buna[hia] Si fetita mea este in clasa a III a la o scoala din Bucuresti.Deoarece nu avem bunicii langa noi ,am apelat la o d-na pensionara(bona)care o aduce de la scoala ,ii incalzeste mancarea si sta cu ea pana mananca.Dupa aceea sta singura pana venim noi de la servici.Nu am curajul sa o las singura deoarece are de traversat 2 intersectii si mai multe strazi,iar in Bucuresti.... [:(][}:)] Marinaa

#5
EDDY

EDDY
  • Membri
  • 6 mesaje

Postat 16 septembrie 2003 - 19:17

[hopsieu] Io nu am puiutz asha mare inca dar itzi pot spune ca mama,l-a dus shi adus de la shcoala pe fratele meu(care acum este in clasa a-V-a),pina anul trecut,spre sfirshitul clasei a-IV-a. Motivele ar fi ca are de traversat 2 intersectzii,dintre care una nesemaforizata shi unde shoferii trec la mica intzelegere,urmarea fiind nu-mi mai amintesc,cite persoane lovite in plin pe trecerea de pietoni shi puzderia de ciini vagabonzi ce mishuna pe toate strazile din zona;odata,prin clasa a-II-a daca nu ma inshel,kiar a venit frate-miu acasa(mai devreme cu o ora caci era consiliu profesoral shi nu au facut ora de sport)ud tot shi nu de transpiratzie shi cu turul pantalonilor pe jumatate sfishiat [V] Parerea mea este le trebuie companie,pina cind tu,ca parinte eshti sigur ca poate traversa o strada in cele mai corecte shi sigure modalitatzi,caci despre ciini maidanezi...no comment!Sa shtii ca fratele meu protesta foarte vehement:ca este baiat mare,ca rid colegii de el ca-l mai aduce maica-sa la shcoala dar maica-mea nu a renuntzat,cu atit mai mult cu cit mai bine de jumatate din parintzii colegilor sai de clasa,faceau acelashi drum tot de 2 ori zilnic. Eddy & Antonia Naomi

#6
Mitzi

Mitzi
  • Membri
  • 4 mesaje

Postat 16 septembrie 2003 - 19:46

Eu zic sa cauti o solutie de ...mijloc. Poate poti face cu randul cu cate o alta mamica si ii duceti in continuare voi. Eu cred ca frica pazeste pepenii... Pe timpul meu..(nu acum 100 de ani) mergeam singura si la gradinita..! O fugaream pe biata bunica'mea "sa nu ma faca de rusine.." Dar deh, mai putine masini, mai putini oameni rai...

#7
alma

alma

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 334 mesaje

Postat 17 septembrie 2003 - 12:40

Am urmarit-o o saptamana, la inceputul anului scolar trecut, apoi am lasat-o singura. De fapt, mai multi colegi de clasa locuiesc in zona, una chiar in bloc cu noi si sunt mai linistita. O verific si eu cand ajunge acasa si daca depaseste cu mai mult de 30 de minute ora la care trebuia sa fie deja in casa, incep sa ma impacientez. Dar o gasesc ori pe la vecina (colega ei), ori a intarziat la leagane, ori si-a condus o alta colega pana in fata blocului si apoi s-a intors. Dimineata insa o duc eu, fiind aproape adormita ar ajunge dupa inceperea cursurilor. Mamicilor si boboceilor mult succes in noul an scolar! http://community.web.../user/freediaro

#8
missiday

missiday
  • Membri
  • 7 mesaje

Postat 06 octombrie 2003 - 00:26

Baietelul meu e clasa a II-a, insa nici eu nu-l las singur, atat datorita unei treceri de pietoni destul de "periculoase" care traverseaza un bulevard foarte circulat, cat si faptului ca eu sunt mai prapastioasa si nu vreau sa vina singur acasa(eu stiu, sa nu-l uramareasca cineva,etc.) Missiday

#9
Florys

Florys

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 10 mesaje

Postat 13 octombrie 2003 - 11:44

La noi e simplu... vine autocarul si il ia din fata casei si mi-l aduce inapoi cind se termina cursurile. Dar tot nu il las singur in fata blocului [bang] [bang] ptr. ca e prea devreme ( 7 fara ceva dimineata) si la intoarcere tot il astept la scara ( e mai bine). Flory, James & Sarah Catherine P.S. James va implini 6 ani in Ianuarie "Sanatate ca-i mai buna decit toate! Albumul: "http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=48&cid=473


Panic Questions

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

  • inchidere cont

    Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 19:23

  • Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 18:13

  • demetererika554@gmail.com
    - mar 30 2024 22:38

Last Blogs

  • Vitaminele în sarcină 💊

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:38

  • Frățiorul

    Denisa1996
    - Astăzi, 07:04

  • Cum a fost testul de toleranță la glucoză?

    Ddeenniissaaa
    - Astăzi, 00:45

  • Pregatiri

    Julix94
    - Ieri, 22:25

  • Burtica rotunda

    Roxana3001
    - Ieri, 18:47

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -