Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 8 voturi

Betiveala canadeza - 1000 Insule, Thanksgiving


372 raspunsuri la acest subiect

#371
Donia

Donia

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.910 mesaje

Postat 11 octombrie 2007 - 03:45

Eu le-am dat sanse moderatorilor sa inchida subiectul... se pare ca mi-au dat si ei mie sansa de a raspunde...
quote:
Originally posted by Simonna
Cu acelasi drept, rog pe oricine s-a simtit lezat de intentia de a descoperi cine se afla in posesia aparatului MEU sa se intrebe ce ar fi facut daca i-ar fi disparut aparatul personal. Doar cu titlul de introspectie.



Simona, simt ca vorbele de mai sus imi sunt adresate mie.
Spune drept, par atat de nesimitita si nu-mi dau seama, iar asta e felul tau dragut de a-mi spune chestia asta?[:D]
Daca da, da-mi voie sa-ti spun ca imi pare rau ca ai pierdut poze dragi si ca ti-a disparut aparatul, ti-am spus asta si la intalnire, o repet cu toata sinceritatea. Am pierdut si eu poze dragi cu tatal meu, cu fratii mei, cu nepotii mei, oameni pe care nu ii vazusem de ani de zile. Inteleg sentimentul de pierdere, am pierdut-o pe mama si imi doream foarte mult sa imi spuna cineva cine e de vina pentru moartea ei ca sa-i pot sparge capul.
Dar nu mi s-a parut corect sa imi proiectez furia mea, durerea mea, supararea mea asupra celor din jur.
Tu si altii credeti ca 1-2 oameni au furat. Cineva incepe o ancheta si acuza in felul asta un grup de oameni. Eu nu cred in teoria furtului, asta ma face nesimitita? Mie se pare ca sunt acuzati indirect si inutil o gramada de oameni, asta ma face nesimtitoare?
Da, vreau sa fie gasit aparatul si amintirile din el, dar nu vreau sa vad ca pe langa tine, care esti victima, mai devin victime inca o gramada altii.




Copiii se nasc perfecti - rolul parintelui e sa nu strice ceea ce Dumnezeu sau natura a creat.

#372
nelia

nelia

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.179 mesaje

Postat 11 octombrie 2007 - 03:46

Simonna, da, sint o idealista, dar asta nu inseamna ca nu ma doare ce s-a intimplat. Ceea ce am spus, ramurica de maslin pe care am intins-o a fost tocmai pentru ca eram sigura ca se va ajunge la postari pline de frustrare, si mai rau fara sa duca la o rezolvare, ca cel care a avut obrazul gros si a facut asa ceva, nu-l va avea in veci atit de subtire incit sa recunoasca, pot sa pun mina in foc pentru asta. Asa ca toti devin suspecti fara sa fie vinovati cu nimic si mi-e ciuda ca am ajuns sa facem asta si ca intilnirea noastra superba este umbrita de un gest atit de urit. De exemplu, si sotul meu a iesit din sala in timp ce cinta Ira, dar ca sa aduca prajitura cu mere. Si bag mina in foc pentru el![:D] De fapt, el nici nu a stiut pina acasa. Am intrebat-o din nou pe Agata si a zis ca asa i se pare ca a vazut ceva negru, care semana cu un aparat, sub o masa (aflu acum ca al tau era argintiu, deci e clar ca nu era aparat ce vazuse ea). Eu nu stiam ca l-ai cautat si sub mese si ca ai intrebat deja la receptie. E ultima postare pe care o fac si inchei cu o parere de rau pe care nici nu o pot descrie in cuvinte. Si imi pare rau de sufletul tai si al nostru si de pozele pierdute, nu musai de aparat, asta se poate cumpara, dar restul nu... Dar la intilniri tot vin si de scris voi scrie pina la ultima pagina a ultimului capitol de la Sezatoare si nu plec decit daca ma dati afara![:D] Imi sinteti mult prea dragi ca sa pot face altfel!



CORNELIA , mami de [baietel]33+ , AGATA si TUDORA



In viata ta si a celor dragi tie, tu trebuie sa fii solutia.... nu problema.



Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Astăzi, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Astăzi, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -