Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 8 voturi

Betiveala canadeza - 1000 Insule, Thanksgiving


372 raspunsuri la acest subiect

#11
Ktrinel

Ktrinel

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.200 mesaje

Postat 18 august 2007 - 06:05

Ira, Dana, multumim de oferte...rumegam si poate totusi ne iese ...ar fi cam complicat sa va aglomerez cu scaun de masina si carutz.

Ktrinel si Ana Julia (24.11.2006)


#12
columbiana

columbiana

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.314 mesaje

Postat 18 august 2007 - 22:20


ma gindeam si eu la doua nopti, dar bag de seama ca fara cetatenie ne-ar trebui viza pentru Boldt Castle de ex, sau alte atractii de pe insulele ce apartin de USA

http://www.floriinro.ro/

#13
Simonna

Simonna

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.362 mesaje

Postat 18 august 2007 - 23:50

Hello!

Ira, bine-i sa ia 31 nu 37, vezi! Ca eu am fost supra-sigura ca mesajele Danei despre cozonaci si al tau despre vioara au fost postate la sezatoare nu aici, dar sint aici, asa ca pot sa contez si pe cozonaci si pe vioara... Mea culpa!

mQQm, bancul cu Matilda sa mi-l spui de-acum o data pe an sa te-ntreb eu de ce nu mi l-ai mai spus pina acum, ca ia uite ce-mi place!



Ana, sa stii ca eu am avut amici care-au fost la 1000 de insule si nici ei n-au zis nici aia de pe barca n-au intrebat daca sint sau nu cetateni ca sa mearga la fort... Nu cred ca sta cineva sa legitimeze poporul care se da cu naveta aia la fort si inapoi ca, oricum, suspectez eu, nu poti sa ramii pe insula si atunci li se rupe.

In ceea ce ma priveste, as sta si a doua noapte... Dar sa ma vad cu prima rezervata :)

Am sunat la aceeia si astept sa ma sune inapoi persoana care se ocupa de grupuri, va spun de cum am vesti. Eu am numarat 16 familii, asa ca rezerv la sigur 16 camere si zic ca as vrea up la 25 de camere, poate se mai razgindeste cineva sau mai vine lume din vacanta si are chef de chef!

Pusi,
Simonna


http://forum.desprec...?TOPIC_ID=72985

#14
CriPOD

CriPOD

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.522 mesaje

Postat 19 august 2007 - 00:16

Simonna, care banc cu Matilda? [:-)))]

Wish list de la mine, ca observ ca esti f saritoare si indraznesc... Daca tu stii toate fetele, poti pune in lista care de unde vine? Ca eu inca nu le cunosc pe toate. Si cate nopti se inscrie fiecare. Eu, sincer, sper la 2 nopti ca altfel as simti ca merg acolo sa dorm (eu sunt de-aia de o trage jos din pat camerista pt check-out).[bang]



Ana Stroe, eu cand am fost pe croaziera nu ne-a cerut nimeni niciun act. Dar drept e ca am inconjurat doar castelul cu vaporul in timpul in care ghidul ne spunea povesti.








mami Kiki & amazing Dedi (1995) & extremely private ex-Pauuu (1991)

#15
pitilache

pitilache

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.102 mesaje

Postat 19 august 2007 - 02:52

Simonna mai pune o familie pe lista (2 adulti + o fata de 15 ani). Cand au auzit de betivaneala la 1000 de insula au zis si ei prezent. Nu au nick pe DC!

Dana suna bine cozonacii tai! Salata de vinete cu usturoi va place, daca da, puneti pe lista de bucate de adus, si aduc!

Editez ca noi si cealalta familie am fi pentru o noapte doar.
Simonna, noi cand am fost cu echipa lui Seba in turneu, tipa care gestiona echipa a facut rezervarea si a negociat un pret de grup, dupa care fiecare familie a sunat si si-a confirmat rezervarea, dat cartea de credit, etc. Ma gandeam ca am putea proceda la fel si noi.

Va pup,
Roxana

Mamina de [bibe]Isabella (5 februarie 2007) si [bonjovi]Sebastian (12 august 1999)

#16
bebitzu

bebitzu

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 561 mesaje

Postat 19 august 2007 - 03:56

Simona, noi vrem pentru doua nopti - sambata + duminica, deci daca poti, te rog mult sa ne treci pe listuta cu 2 zile.
mercic




bebitzu

#17
Donia

Donia

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.910 mesaje

Postat 19 august 2007 - 06:31

Simonna, pune si pentru noi doua nopti te rog, sambata + duminica - altfel ne gasiti la desfacut si facut bagaje cam tot sejurul...:)

Parere/intrebare/sondaj/brainstorming: oare ar merge sa le cerem sa ne organizeze o masa de seara (sambata)? Bufet? Desi nu-mi prea place ideea de a sta intepenita la masa, dar de mancat trebuie sa mancam, si ar fi fain sa stam impreuna cu ocazia asta. Poate au ceva mese rotunde la care sa incapa 8-10 persoane... Haideti cu pareri.

mQQm, noi venim din Ontario, judetul Niagara. Voi? [:)]
Uite o ocazie buna sa facem prezentarile.

Haide Ktrinel, haide Ktrinel!



Copiii se nasc perfecti - rolul parintelui e sa nu strice ceea ce Dumnezeu sau natura a creat.

#18
CriPOD

CriPOD

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.522 mesaje

Postat 19 august 2007 - 10:16

quote:
Originally posted by Donia
mQQm, noi venim din Ontario, judetul Niagara. Voi? [:)]
Apoi, nu-i asa ca ar fi trebuit sa incep cu mine daca tot am atatea pretentii?!? [:p]Noi venim de la capitala. A lui Ontario, that is, Toronto. Multi struguri dulci la judetul vostru va dorim! Si daca aveti nevoie de o pauza in drum spre intalnire, lasa-ma sa stiu! [cheers]
mami Kiki & amazing Dedi (1995) & extremely private ex-Pauuu (1991)

#19
Simonna

Simonna

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.362 mesaje

Postat 19 august 2007 - 18:50

Buna dimineata, doamnelor!
Pe scurt:
- inca n-am vorbit cu cei de la 1000 de insule ca m-am dus in vizite ieri, cica ma suna dimineata.
- am adaugat pe lista numele copiilor, acolo unde am fost sigura, ca, de exemplu, "principiul Matilda" face victime!, n-am reusit sa-mi amintesc niste nume nicicum, desi mamicile le-au scris in repetate rinduri pe forum iar pe unii copii i-am si vazut! Amintiti-mi voi, ca eu sint de risul curcilor!
- am adaugat si 2 nopti pentru cei care au anuntat in consecinta, Ana, confirma!

Pupici, ma duc sa-mi spal frigiderul, nici eu nu stiu ce m-a apucat!
Simonna



http://forum.desprec...?TOPIC_ID=72985

#20
CriPOD

CriPOD

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.522 mesaje

Postat 19 august 2007 - 22:16

Simonna, mai anunt si eu o familie pentru "recunoasterea de la 1000 de insule", asa, sa fim siguri pana si-or face cont pe desprecopii [:D]!



2 adulti + 1 domnisoara de 12 ani din Montreal pentru 2 nopti



Abia astept sa citesc maine ca ati reusit cu rezervarile!!!



edit: maru vine de la Kitchener. MARU, undeeee eeeeesti? Ca uite cu cata constiinciozitate am eu grija de corectitudinea datelor despre voi a doua oara! [:D] Oare nu mai intra pe DC?


mami Kiki & amazing Dedi (1995) & extremely private ex-Pauuu (1991)


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

  • Cum am aflat că sunt însărcinată?

    Ana1298
    - Ieri, 18:14

  • Prin Italia cu bebe in burtica

    Pau26
    - Ieri, 14:55

  • Ma copleseste oboseala

    ZDenisa
    - Ieri, 14:42

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -