Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Despre nunta..sfaturi, va rog


149 raspunsuri la acest subiect

#21
tilis

tilis
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 04 septembrie 2003 - 13:54

Eu fac nunta (paranghelia) la Hotel Caro, cununia religioasa la Biserica Dominita Balasa si civila la Sector2. Trebuia sa le pun in ordine inversa, dar asta e, emotia [:D][:D][:D]. Madi, cred ca tu te referai la rochie, dar eu sunt dusa cu capu' [bang][bang][bang]. rochia mi-o face o prietena care a lucrat la Dumarex si acum lucreaza la Mistake. Saptamana viitoare ma duc dupa materiale. Poti sa te duci si la case de moda specializate (nu fac reclama), dar pretul e pe masura. Va pup!!! tilis Viata e prea scurta ca sa fii normala!

#22
tilis

tilis
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 04 septembrie 2003 - 14:27

Madi, materialele mi-am facut eu un calcul cam la 3.000.000 - 3.500.000, iar manopera nu stiu exact sa-ti spun, dar fiind prietena cu mine nu imi ia fff mult. Cred ca in jur de 2.5000.000-3.000.000. Aflu sigur saptamana viitoare. Sfatul meu este sa le faci pe toate din timp. Noi asa am facut si nu prea am simtit la buzunar, dar nu am fost la mare anul asta, nu ne-am mai luat haine prea multe, strictul necesar. Este bine sa va faceti singuri nunta ca sa nu se gaseasca cineva sa comenteze ca nu-i place aia, ca ailaltata ar trebui sa fie nustiucum. Pe noi ne-au ajutat socrii mei (parintii lui Alex) si sunt de treaba, ne-au lasat sa facem cum vrem noi, dar tot au existat unele divergente. tilis Viata e prea scurta ca sa fii normala!

#23
tilis

tilis
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 04 septembrie 2003 - 14:58

Am inteles ca nunta este la anu', asa ca poti incerca la Cantina RATB, nu este o cantina, asa i-a ramas numele, este un local fff frumos si ieftin. Poti veni cu totul de acasa sau iti pot face ei la preturi rezonabile. Daca ai si pe cineva care cunoaste acolo, merita sa te duci. Locurile sunt rezervate cu un an inaite, asa ca grabeste-te!!! tilis Viata e prea scurta ca sa fii normala!

#24
Madi

Madi

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 607 mesaje

Postat 04 septembrie 2003 - 15:09

Multumesc, dar poti sa imi spui si in ce zona a Bucurestiului e?
quote:
Originally posted by tilis
Am inteles ca nunta este la anu', asa ca poti incerca la Cantina RATB, nu este o cantina, asa i-a ramas numele, este un local fff frumos si ieftin. Poti veni cu totul de acasa sau iti pot face ei la preturi rezonabile. Daca ai si pe cineva care cunoaste acolo, merita sa te duci. Locurile sunt rezervate cu un an inaite, asa ca grabeste-te!!! tilis Viata e prea scurta ca sa fii normala!


#25
tilis

tilis
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 04 septembrie 2003 - 15:47

Madi, este pe Sos Stefan cel Mare, cum vii dinspre Lizeanu pana in Spitalul Victor Babes. Nu este la strada, este undeva in planul 2, in spatele unor blocuri. tilis Viata e prea scurta ca sa fii normala!

#26
tilis

tilis
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 04 septembrie 2003 - 16:04

Nu ai ptr. ce, ma bucur ca iti pot fi de folos. Noi am ales sa facem la Hotel Caro ptr. ca era sala mai mare. Ideea noastra a fost sa facem la Carul cu Bere, dar erau in litigiu cu proprietari (revendicaresa localul), dar acum s-a rezolvat. Deja dadusem avansul la Caro si nu mai puteam renunta. Strageti-va bani de avans!!! tilis Viata e prea scurta ca sa fii normala!

#27
Babee

Babee

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 522 mesaje

Postat 04 septembrie 2003 - 17:19

Hai sa va spun eu de nunta...mama..ce de amintiri..si frumoase, si mai putin frumoase...deh..asta e... Cununia am facut-o asa:am zis gata, facem, in 2 saptamani eram cu acte puse la Primaria Sectorului 6, aranjasem pentru petrecera de dupa(am uitat numele restaurantului, era in Regie, select, imi placuse mie mult[bang]..am uitat...)Acolo a fost super..cu toate ca ne-am topit de caldura..deh..august... Nunta..din august pana in februarie am avut timp sa ma zbat nitelus...ca pe mine a cazut , sotul fiind la sute de km.. Cuninia religioasa a fost la Domnita Balasa(Tilis, super!!!merita), iar receptia[8D] la Hanul lui Manuc...noi am fost super incantati, am avut un DJ, si muzica pt toata lumea...Distrati-va cat de mult puteti...si ignorati 'binevoitorii'. Si felicitari fetelor... sa fiti iubite[;)] 'Fiecare dintre noi este un inger cu o singura aripa.Si nu putem zbura decat imbratisandu-ne unul pe celalalt.' Iubi, mamica cu burtica:)

#28
tilis

tilis
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 04 septembrie 2003 - 17:32

Da, Babee este super. Mi-a placut fff mult biserica. Initial ne-am dus la Sf Elefterie (pe la Eroilor), dar mi s-a parut mult prea mare. Si socrii mei tot la Domnita Balasa s-au cununat si m-am gandit ca ar fi frumos sa facem si noi acolo, mai ales ca am fost fff incantata. Multumesc ptr. urari!!! tilis Viata e prea scurta ca sa fii normala!

#29
carmendraghici

carmendraghici
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 04 septembrie 2003 - 18:50

Draga Madi, ma bag si eu in discutie pt a-ti recomanda o biserica. Eu m-am casatorit acum 2 sapt. la Manastirea Radu Voda care se afla pe diagonala de Camera de Comert si Industrie, langa pasajul Marasesti. Biserica este foarte frumoasa, este intr-o curte mare cu multa verdeata, flori, statui, bancute si pt ca se afla in incinta Seminarului Teologic este pazita, asa ca nu ne-a deranjat nimeni la iesire(puradei si mamicile lor cu fuste si acordeoane....). Slujba, desi a fost oficiata de un singur preot cu corul aferent, format din cativa baieti, a fost foarte frumoasa si toti invitatii au spus ca am facut o alegere excelenta. A, si fiind vorba de o manastire nu ne-au cerut nici un ban. Sigur ca am dat bani, dar ei nu au voie sa perceapa taxe asa ca dai atat cat poti. Casa de piatra si multa fericire!!! Carmen si bb

#30
alinkav

alinkav

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.142 mesaje

Postat 04 septembrie 2003 - 21:58

Ma bag si eu!!! Eu m-am casatorit pe 1 februarie, si cum era iarna, nu am avut nici un fel de probleme nici cu restaurantul nici cu biserica. De nunta m-am ocupat eu si sotul meu, nimeni altcineva, doar cand ne-am dus la restaurantul ales sa-l "degustam" cum se zice, ne-au insotit nasii nostri. Cununia civila(sectorul 2) am ales s-o facem vineri si religioasa sambata. Si a fost super bine gandit. Iti spun din propria experienta, nici asa n-am avut timp ptr nimic, nu stiu ce as face daca as fi avut totul in acelasi zi. Ptr ca numai 3 ore mi-a luat sa ma machieze si sa-mi faca coafura(intr-un salon desigur). Dupa cununia civila(la civila am invitat doar rude), ne-am dus acasa si am sarbatorit cu sampanie si tort(initial vroiam sa mergem undeva, dar ne-am razgandit, ca si stand acasa tot am obosit). Cununia religioasa am facut la Biserica Sf. Elefterie, cam scumpa a fost toata slujba(3,5 mil), au fost 2 preoti, un cor super de la opera, si atmosfera extraordinara. A meritat toti banii, chiar si acum imi face placere sa revad toata slujba. Si restaurantul, se numeste "Irisa"(vis-a-vis de primaria sect 1)a fost super. Are doua nivele, unul sus, o sala mare si unul la subsol(crama(sala mai mica).Noi am facut jos, aveam doar 50 de invitati. Cum am intrat acolo ne-am spus, da, asta e localul in cre vom sarbatori. E super! Au si meniul special de nunta: Gustare rece(o farfurie plina cu tot felul, peste, sarmale si gratar.Mancare e ca la mama acasa. Tortul a fost de la ei, si am mai fost de la ei vin alb de casa, care a fost inclus in meniu si 0,5 l de apa minerala. Restul bauturii am adus noi si fructele. m adus Dj nostru, care a fost de nota 10. Am dansat toata noaptea. Si cameramanu, dar care in final nu mi-a placut, asa ca ai grija cum il alegi. A, am mai inchiriat doua masini( cica de lux), un mercedes si un volvo, una ptr mine si una ptr sotul meu,care ne-au costat(sa nu mint) vreo 2 mil.Trebuia sa fie mai ieftin, dar era sa ne lase balta. Ne-au adus de acasa la biserica, si de la biserica la restaurant. Cam atat, poate imi mai aduc aminte de ceva. alinkav


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Ieri, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Ieri, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Ieri, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Ieri, 10:27

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -