Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Ameteli mari dimineata ,ce analize trebuiesc facu


7 raspunsuri la acest subiect

#1
Aurelia

Aurelia

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 260 mesaje

Postat 28 august 2003 - 12:56

Ma poate ajuta cineva cu o sugestie in acest sens? de patru-cinci zile am ameteli mari dimineata cind ma trezesc si trec abia spre ora prinzului,mi s-a intimplat de mai multe ori pina acum si le-am ignorat luiind cite o saptamina vitamine si magneziu,ma intreb insa care^poate fi cauza si ce analize ar trebui sa fac sa vad ce anume produce acest lucru in organism!apelez la voi intrucit medicul meu de familie este o doctorita foarte draguta si amabila care-mi spune invariabil de cite ori merg la ea cu o problema ca sint "perfect sanatoasa "si ca-mi fac probleme degeaba!!!m-am saturat de retete cu eferalgan di dolipran!as vrea sa am o mica idee de ce se intimpla cu mine ca sa pot sa-i cer clar si hotarit un anumit tip de analize pe care sa le fac!va multumesc anticipat tuturor celor care gasiti un moment liber sa va opriti asupra acestui subiect,[flo][flo] Aura&Luca,18 luni

#2
lilach

lilach

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 233 mesaje

Postat 28 august 2003 - 13:24

Aurelia, tu maninci ceva dimineata,bei apa ,cafea...? "Un sfirsit e un inceput..." ella& laura,andrei,andra

#3
papadie

papadie

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.370 mesaje

Postat 28 august 2003 - 13:30

fä un test de sarcinä[;)]

#4
Victoria

Victoria

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 942 mesaje

Postat 28 august 2003 - 14:18

Eu anul trecut am avut ameteli f.f. mari... Fa-ti analizele, vezi cum stai cu calciul... La mine se pare ca a fost pe oboseala&stress, mi-a dat sa iau 3 fiole/zi de Magne B6 buvabil, Mentat (e pe baza de plante), si inca ceva pt. circulatia sangelui. Cum am plecat in concediu, am scapat V. veni, vidi, Victorie!

#5
Aurelia

Aurelia

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 260 mesaje

Postat 28 august 2003 - 14:19

Da liliach,mama eu sint dintre cei care maninca bine dimineata,adica jambon cu piine si cu ou,s-au tartine de piine cu unt si brinza s-au si una si alta,ma trezesc deja cu foame la 7 dimineata,cafea beau doar o juma de ceasca asa ca sa beau si eu ceva cald ,deci nu sint "cafegioaica" nici nu fumez ,doar ca am arderile rapide si maninc de sparg fara sa pun nimic pe mine am 55 de kg la 1,65 m dupa o sarcina normala in timpul caruia am luat pina la 67 de kg ,deci foarte normal zic eu ,ma mai gindesc un pic la o dereglare a tiroidei ,dar sint numa presupuneri......Papa [cheers],sa dea dumnezeu sa cistigi la loto o suma mare ca tare m-ai amuzat de dimineata asa ,mai fato bebe nu e ca n-are cum sa fie!!!!!!![bang]vrei sa-ti spun cum decurge "procesul tehnologic" la noi ca sa vezi de ce sint asa sigura?!!!!![^]facui deja o analiza dinasta luna trecuta din cauza unuia care zicea ca am o sarcina extrauterina pentru ca ma durea burta la ciclu!!!!!aici sint marfa de medici nu gluma mai!!!![mariaj][flo][flo][flo] Aura&Luca,18 luni

#6
Aurelia

Aurelia

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 260 mesaje

Postat 28 august 2003 - 14:25

Victoria s-ar putea sa nu fiu departe de tine ,mi-ai dat o idee buna cu medicamente pe baza de plante ,incepe sa-mi placa din ce in ce mai mult aceasta forma de tratament![dual][flo] Aura&Luca,18 luni

#7
romana

romana

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 135 mesaje

Postat 29 august 2003 - 07:54

Mai Aurelia ! De ce nu schimbi medicul de familie? Nu de alta dar nu e bine sa mori sanatos. copil] Cristian si Romana o mamica obosita

#8
anemona

anemona

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 598 mesaje

Postat 29 august 2003 - 23:32

Draga Aurelia, daca ametelile persista, te sfaruiesc sa consulti un ORL-ist. O mare parte din ameteli este cauzata de dezechilibre la nivelul aparatului vestibular, care face parte din urechea interna si de asemenea probleme se ocupa ORL-istii. Sunt si niste investigatii specifice care se fac tot intr-un serviciu de ORL. Multa sanatate si toate cele bune iti urez!


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

  • Cum am aflat că sunt însărcinată?

    Ana1298
    - Ieri, 18:14

  • Prin Italia cu bebe in burtica

    Pau26
    - Ieri, 14:55

  • Ma copleseste oboseala

    ZDenisa
    - Ieri, 14:42

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -