Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

HELP !!!PARCHET MELAMINAT!!!


15 raspunsuri la acest subiect

#1
palmyrah2002

palmyrah2002

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 411 mesaje

Postat 27 august 2003 - 17:41

Cine ma poate ajuta cu un sfat!!! Ce marca sa aleg ?In ce tara sa fie produs? E mai bun cel cu click sau cu cel cu adeziv!!! MULTUMESC ANTICIPAT!!!![flo][flo]Cristina

#2
alinuche

alinuche

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 13 mesaje

Postat 27 august 2003 - 17:49

habar n-am care sunt mai bune. eu am cu click - nu stiu marca, dar stiu ca e nemtesc. Mi se pare ok l-am luat de la bricostore alinuche

#3
danielac

danielac

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.498 mesaje

Postat 27 august 2003 - 17:57

noi avem tot din cel nemtesc, este pus de aproape 3 ani si e la fel ca la inceput.

[*] Dana si Diana-Maria [*] http://www.desprecop...id=201&cid=1072
paginuta personala:
http://www.desprecop...ckname=danielac

#4
bia

bia

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 58 mesaje

Postat 27 august 2003 - 18:24

Nu sunt probleme daca sa zicem,cade ceva pe jos,nu se sparge?Nu se zgarie,este usor de intretinut? dori

#5
gabid

gabid

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 150 mesaje

Postat 27 august 2003 - 18:53

Noi avem de un an click-clack nemtesc si arata bine.O sa ai o senzatie nasoala la inceput(parca esti pe trambulina)dar apoi te obisnuiesti.Al nostru este maro-roscat(cires batran). TE pup, Gabi.

#6
Cristina

Cristina

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 89 mesaje

Postat 28 august 2003 - 09:43

Noi avem cu click, este mai bun decat cel cu adeziv, nu ai chiar senzatia aia ca mergi "pe carton". Plus ca se monteaza mult mai usor si daca te plictisesti de el, il poti scoate imediat si schimba (sau daca te inunzi il scoti, il usuci si-l pui la loc). Este rezistent la zgariere, eu chiar am scapat un pic de oja pe el si am sters-o cu diluant - nu s-a intamplat nimic. Eu am nemtesc, gros de 7 mm. mai bun este de 15 mm dar este mult mai scump. Ideea este ca trebuie sa fie shapa perfecta si se pune intre shapa si parchet o folie de poliflex (de 2-3 mm). succes! Cristina&Sanziana

#7
palmyrah2002

palmyrah2002

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 411 mesaje

Postat 28 august 2003 - 09:51

Va multumesc mult,mult de tot pentru raspunsuri. Eu m-am hotarit in final tot la un parchet nemtesc cu dublu click HARO,culoarea ciresului!Ati auzit de el? Eram zapacita cu toate reclamele facute prin magazine,ba ca-i mai bun ala cu adeziv,ba ca-i mai bun cel click incit nu mai stiam de care sa iau! Va multumesc inca odata pentru ca m-ati scos din CEATA![pup][flo]Cristina si Mihnea

#8
camelia-daniela

camelia-daniela

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 14 mesaje

Postat 28 august 2003 - 14:11

Dragä Palmyrah ( mamä ce nickname ai!!![:D]) cel mai bun este cel cu clic...dacä este dublu, cu atit mai bine!!! Vezi sä fie ceva mai gros si sä aiba pe etichetä, oameni mai multi!!...äla este cel mai rezistent!!...cred cä are 10 ani garantie si se foloseste de regulä pt incäperi cu public...deci, dacä tu il folosesti acasä, o sä-l ai toatä viata!!![:D] Eu am de vreo 5 ani, pe äla cu adeziv ( cä atunci incä nu apäruse ästa smecher!!!), dar a cam inceput pe alocuri sä-si arate craterele!!...e bine totusi, cä si-a ales locuri potrivite, pt. glume de ästea!![:D] Incä ceva...sub laminat, se pune o folie impermeabilä, dupä care se pune ceva special, pt. amortizarea pasilor...cea mai ieftinä variantä ( cä aia e prea scumpä si pe aici, pe la noi ) este sä pui carton...poti sä pui chiar 2 straturi. Pe lingä asta, este si izolant de cäldurä, in cazul in care stai la parter!! Hai cä ti-am fäcut capul mare!! Sä vezi ce misto derapeazä motanul meu pe el!!![:D]...aleargä citiva pasi pe loc, dupä care isi ia vitezä!!!...dar de zgiriat, nu se sgirie. Pupici,[pup] Cami.

#9
missiday

missiday
  • Membri
  • 7 mesaje

Postat 28 august 2003 - 19:10

Si eu am tot nemtesc, cu click, pentru trafic intens, de un an.Mi se pare foarte rezistent, se sterge foarte usor(cu "Pronto") si arata foarte bine(eu am nuc, e mai inchis la culoare, dar foarte frumos).Cat despre zgarieturi, exista o chestie care repara, un fel de kit(sper ca asa se scrie), insa eu n-am avut nevoie, n-am "reusit" sa-l zgariem pana acum[:)]. Missiday

#10
palmyrah2002

palmyrah2002

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 411 mesaje

Postat 29 august 2003 - 09:56

SARU' MANA PENTRU SFATURI!!! Sa stiti ca datorita voua,am inima deschisa acum si nu mai cumpar cu frica parchetul.Astia de la firma de la care cumpar m-au innebunit cu cit este de bun,adica si-au prezentat foarte bine marfa si m-au convins.Plus ca este NEMTESC!!Asta a "atirnat foarte greu in balantza",asa incit astazi incep sa-l monteze...Iuhuu! Draga Camelia, Da mi-am ales un nick....[:D]...[hippi] E numele unei carti politiste pe care am indragit-o mult in copilarie.Din nefericire nu mai retin autorul(Se numea "Palmyra cere rendez vous").Cind am incercat sa ma loghez pe forumul actual cu numele de pe cel vechi,nu am reusit.Am mai incercat vreo 10 variante si nu am reusit,iar cu palmyra si h de la numele de familie a mers din prima[:D] si asta este povestea nick-ului meu ciudat[:p][:D]. [pup][flo]Cristina si Mihnea


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Ieri, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Ieri, 08:13

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -