Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Sfaturi pentru o mama trista


12 raspunsuri la acest subiect

#11
GabiG

GabiG
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 26 august 2003 - 18:35

Fetelor, mi-e frica sa nu afle batrina ca i-am pus viata pe tapet. Este un suflet sensibil si nu vrea sa-i stie nimeni durerea. Pe de o parte as vrea sa-i spun ce am facut si sa-i arat cita lume este alaturi de ea, pe de alta parte ma tem ca se va supara. Este durerea ei si ea zice ca numoare ea din atita lucru. Dar ideea de a-i trimite linkurile cu subiectele despre mama este grozava. Am sa o pun pe mama sa-mi trimita adresa "Dianei" si ii voi trimite linkurile. Poate chiar de pe o adresa de e-mail nestiuta de ea. Iubitele mele, va multumesc! GabiG si Francesca 1an2 luni Pe lumea asta exista un singur bebelas (copil) perfect! Si fiecare mama il are! http://f1.pg.photos.yahoo.com/adigabi

#12
adda

adda

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 96 mesaje

Postat 26 august 2003 - 19:12

Imi pare rau pentru prietena mamei tale [:(][:(]. E tare simpatica batranica...sa mearga ea la internet cafe la cei 70 de ani ai sai![:)]...nu-i lucru usor sa inveti cum sta treaba cu internetul la 70 de ani (mama mea are 50 si inca nu s-a dumirit [:D]) Revenind la subiect...cred ca o sa fac o nota discordanta cu mesajele voastre, insa eu as veni cu o alta explicatie...am citit zilele trecute, intr-un ziar, despre drama a doi oameni (sa le spunem Matei si Irina)care se iubeau foarte mult...erau pe punctul de a se casatori, dar dupa ce el termina armata...asadar, el a plecat in armata...isi scriau foarte des ...la un moment dat, scrisorile lui au incetat brusc, fara nici o explicatie...toate scrisorile pe care i le trimitea iubita lui se intorceau fara raspuns...intr-un tarziu, el a anuntat-o ca din punctul lui de vedere relatia s-a terminat...va dati seama ca ea a ramas socata, insa a reusit sa-si faca dupa o vreme un alt prieten cu care a hotarat, intr-un final, sa se si casatoreasca...numai ca, surpriza! cu o saptamana inainte de nunta, Irina primeste o scrisoare de la Matei prin care acesta o anunta ca doreste sa o vada de urgenta...Irina pleaca si...nu se mai intoarce...nestiind ce s-a intamplat cu Irina, viitorul sot pleaca dupa ea si o gaseste la locuinta lui Matei. Irina ii spune ca nunta lor nu va mai avea loc deoarece ea vrea sa se casatoreasca cu Matei...de ce aceasta intorsatura de situatie? Matei suferise in armata un accident in urma caruia o parte a fetei i-a fost distrusa...pe scurt, era desfigurat (a sarit in mijlocul unui incendiu pentru a salva un copil)...va dati seama ca pentru Irina n-a contat asta pea mult... Vedeti, desi eram tentati, la inceput, sa presupunem ca Matei isi gasise o alta fata sau pur si simplu nu mai avea sentimente pentru Irina, explicatia a fost cu totul alta... De ce v-am spus si voua povestea asta...nu e posibil sa se fi intamplat ceva asemanantor si in cazul de fata?? Poate Diana sa fi patit ceva si, nedorind s-o indurereze pe mama ei, a considerat ca e mai bine sa procedeze asa, sa fie cat mai distanta cu ea...poate daca ar fi continuat sa vorbeasca cu ea, i-ar fi spus pana la urma si de necazul ei (mama in Romania, ea Canada...mama ei ar suferi foarte mult stiind ca nu-si poate ajuta fiica nicidecum)... M-am gandit si la ipoteza aceasta, pentru ca nu pot sa cred ca cineva se poate purta asa cu propria mama (daca ma gandesc bine, nici eu n-am sunat-o pe mama de 3 zile...si e doar la 150 km fata de mine...) Oare care o fi adevarul?? Dumnezeu e singurul care stie...nu vreau sa lansez acuzatii in ceea ce o priveste pe Diana...am invatat ca de multe ori, lucrurile nu sunt chiar asa cum par....sper doar ca doamna sa-si gaseasca linistea. [8**]Dragostea e intotdeauna gata sa ierte, sa aiba incredere, sa spere si...sa indure orice urmeaza.

#13
Miguelle

Miguelle

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 29 mesaje

Postat 30 august 2003 - 00:33

Adda, inainte sa citesc ce ai scris tu, ma gandisem deja sa fa si eu nota discordanta, dar un pic altfel. Tu poate ai zis mai bine. Voiam sa spun ca adevarul e intotdeauna la mijloc, nimeni in afara de ele doua (mama si fiica) nu stie ce a fost intre ele, si numai Dumnezeu stie de ce toate astea. Asa ca aprecierile noastre sunt cam degeaba. Eu cred ca tot ce se intampla pe lume are un rost, oricat ne-ar parea de absurd si de neinteles. Nu judecati ca sa nu fiti judecati!


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:13

  • Control

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 21:41

  • Ce am învățat până acum în sarcină?

    Ana1298
    - Ieri, 20:26

  • Bye bye la job

    FloreClau
    - Ieri, 19:30

  • Palpitatii puternice

    RoxiMada
    - Ieri, 17:33

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -