Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Zodia Taurului


27 raspunsuri la acest subiect

#11
Luc

Luc
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 21 august 2003 - 15:40

scuze pentru duplicat. calculatorul , bate-l vina! precizare = mi-s nascuta in mai, poate cei din apriie or fi mai timizi

#12
arabella

arabella
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 21 august 2003 - 20:34

quote:
Originally posted by raluka
[bis] subscriu [:D] sunt incapatanara taaare, orgolioasa, imi spun mereu punctul de vedere, vorbesc mult(da' bine) [:D], imi fac prieteni repede,sunt sociabila, loiala...mai vreti???[cool]sunt pisaloaga cu sotul... ma puca repede nervii dar imi trec la fel,nu las nimic neterminat.......imi place sa mananc bineeee...[grasa] si ar mai fi defecte...(nu am rabdareeeeeeeee) ar fi mai multe da' nu le zic [;)] buna descriere[cool],asa-i si sotul meu;tot tauras [pup]tuturor
[canada]arabella & angelo[pup]

#13
Oana_B

Oana_B

    Membru de baza

  • Moderators
  • 5.756 mesaje

Postat 21 august 2003 - 20:54

[:D]Tiza mea de peste ocean, vrei un bebe tauras sau chiar tu esti tauras? Si eu sunt taur, nascuta in 25 aprilie. Impreuna cu scorpion si leu, taurul este una din cele mai puternice semne din zodiac, nu vreau sa scriu cum zic cartile, o sa zic din ceea stiu ca ma caracterizeaza pe mine, incapatanata, orgolioasa, tata spunea ca verbul care ma caracterizeaza este "a avea", imi plac lucrurile frumoase, natura din cauza semnului caracteristic pamant, comoda, greu de urnit dar odata ce ma pun in miscare nu ma opresc pana nu termin treaba, cu resurse interioare nelimitate, gurmanda, imi place dreptatea. Aveam un coleg in Romania a carui nevasta, si-a tot facut calcule sa aiba un baietel tauras, [:D] pot sa zic in termeni generali ca era un copil cu care nu te plictiseai niciodata, banuiesc ca daca ar vrea al doilea bebe s-ar gandi de doua ori inainte sa il faca in zodia taurului. Pana la coada, daca zodiile chiar exista si chiar dau anumite caracteristici unui nativ mie imi place zodia asta[cool]. Oana_B

#14
tzuc

tzuc

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 137 mesaje

Postat 21 august 2003 - 22:02

subscriu sunt incapatanara taaare, orgolioasa, imi spun mereu punctul de vedere, vorbesc mult(da' bine) , imi fac prieteni repede,sunt sociabila, loiala...mai vreti???sunt pisaloaga cu sotul... ma puca repede nervii dar imi trec la fel,nu las nimic neterminat.......imi place sa mananc bineeee... si ar mai fi defecte...(nu am rabdareeeeeeeee) ar fi mai multe da' nu le zic subscriu ...eu sunt in 15 mai...[alcool]

#15
Oana

Oana

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 638 mesaje

Postat 22 august 2003 - 10:55

Mai eu nu sunt Taur, (sunt Leoaica), si nu o sa fac nici bebe in zodia asta (oanaesn de ce ma intrebi, tu te-ai apucat de al 2-lea ?), dar cunosc pe cineva in zodia asta si voiam sa aflu mai multe caracteristici. Este o persoana care ma contrariaza si nu inceteaza sa ma uimeasca si am impresia ca n-o sa-i dau de cap niciodata. (probabil ca zodiile noastre nu prea comunica bine[zz]). Oricum mersi, se pare ca ceea ce spuneti se potriveste cu ceea ce am citit, dar si cu realitatea.

#16
raluka

raluka
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 22 august 2003 - 11:25

Draga Oana, se pare ca va trebui sa-i inghiti ifosele persoanei taur [zid] Eu sunt taur cum spuneam mai sus...iar sotul mei...e LEU[zz]..e o nebunie de combinatie...ne iubim muuuult, dar cand apar conflicte...leul cu tot cu coltii lui, e luat in coarne de taur de nu se vede [:D] Dar e o super relatie, contrar zodiacelor in care desigur nu cred [alcool]

#17
Oana

Oana

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 638 mesaje

Postat 22 august 2003 - 13:08

Ha-ha, Raluca ! De cind te cunosti cu sotul tau ? Cred ca ar fi o informatie foarte relevanta….. Banuiesc ca demult, demult….., nu? [:D]

#18
raluka

raluka
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 22 august 2003 - 13:46

Ha ha...doar de 6 ani...dar el e bun (a se citi tolerant) eu sunt chitra [:D] [mariaj] [}:)]

#19
Oana

Oana

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 638 mesaje

Postat 22 august 2003 - 13:53

Asa e Raluca, leii sunt toleranti, dar taurii sunt foarte incapatinati si nu poti sa-i scoti din ale lor orice ai face... Mie taurul mi se pare f. recalcitrant si greu de citit si trezeste spiritul meu de luptator. Am citit undeva ca numai dupa un timp foarte indelungat aceste 2 zodii ajung sa se cunoasca si sa invete sa se respecte reciproc.

#20
karula

karula

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.535 mesaje

Postat 22 august 2003 - 13:58

Dar eu sunt taur cu ascendent in... leu. Ce ma fac??? Ma bat cu mine insami si apoi leul din mine linge ranile taurului cazut in arena?! Sau mirosul de sange trezeste in leu o pofta gurmanda de... taur?!


Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Ieri, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Ieri, 20:46

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Ieri, 19:29

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Ieri, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Ieri, 13:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -