Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Zodia Taurului


27 raspunsuri la acest subiect

#1
Oana

Oana

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 638 mesaje

Postat 21 august 2003 - 13:52

Ce stiti despre zodia Taurului ? (22 aprilie-22mai). Spuneti aici cei care sunteti nascuti in aceasta zodie sau care aveti rude sau cunostinte « taurine » . Mersi.

#2
iuliac

iuliac
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 21 august 2003 - 13:56

Eu sunt taur. Sunt frumoasa, desteapta si mai ales modesta.[:p]

#3
Sorina

Sorina

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 14 mesaje

Postat 21 august 2003 - 14:20

Vezi ca s-a mai discutat despre zodia Taurului. Da-i o cautare. Si eu stiam ca incepe din 21 aprilie.... Copii sanatosi si parinti voiosi

#4
raluka

raluka
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 21 august 2003 - 14:24

[bis] subscriu [:D] sunt incapatanara taaare, orgolioasa, imi spun mereu punctul de vedere, vorbesc mult(da' bine) [:D], imi fac prieteni repede,sunt sociabila, loiala...mai vreti???[cool]sunt pisaloaga cu sotul... ma puca repede nervii dar imi trec la fel,nu las nimic neterminat.......imi place sa mananc bineeee...[grasa] si ar mai fi defecte...(nu am rabdareeeeeeeee) ar fi mai multe da' nu le zic [;)] [pup]tuturor

#5
oanaesn

oanaesn

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 11 mesaje

Postat 21 august 2003 - 14:30

Oana, te gandesti sa faci un tauras?[cheers] Sotul meu e taur, si cativa prieteni buni. Eu sunt rac si ma inteleg foarte bine cu ei, asa ca Paul va avea un fratior/surioara pe cinste (daca e cazul). Uite cate ceva aici: http://www.desprecop...rms=,zodia,taur Am citit undeva o descriere mai buna dar acum nu o gasesc.

#6
osolita

osolita

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 162 mesaje

Postat 21 august 2003 - 14:52

Si eu sunt taur si mi se cam potriveste descrierea clasica, mai ales incapatanarea. Ce nu mi se potriveste chiar deloc si am vazut in mai multe descrieri ale zodiei: bijuteriile. Eu nu suport decat verigheta si cerceii iar in zodie scrie ca taurii sunt innebuniti dupa bijuterii. La voi cum e?

#7
vilma

vilma

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 460 mesaje

Postat 21 august 2003 - 14:59

Ancuta mea e taur. E super-afectuoasa, are nevoie de siguranta si de tandrete. Mananca foarte bine, fara mofturi. Mie mi se pare cam nesigura pe ea, un pic timida, sper sa nu ramana asa. Vilma, Ancuta si fratiorul.

#8
joxy

joxy

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 614 mesaje

Postat 21 august 2003 - 15:16

Descriere generala Taur : Simbolul Taurului a fost venerat inca din timpurile erei Taurului, incepand din 4.000 - 2.000 i.e.n. Coarnele Taurului reprezinta fertilitate, dezvoltare si inceputul unui nou ciclu asemeni primaverii, cand pamantul este fertil si totul creste din abundenta. Traind sub semnul Pamantului, Taurii apreciaza toate lucrurile materiale care li se ofera. In fapt, cu cat este ceva mai frumos si mai scump cu atat mai bine pentru el. Taurul apreciaza luxul, mancarurile fine, dezvoltarea in plan financiar, cultura si tot ceea ce ii aduce placere si confort si nu trebuie sa lucreze din greu sau in timp indelungat. ACHIZITIA este cuvantul tau cheie si iti da forta necesara. Calitatile tale practice influentate de Pamant precum si capacitatea ta de a fi complet concentrat asupra unei probleme s-ar putea risipi daca nu exista o recompensa materiala in tot ceea ce faci. Iti place sa faci progrese constante de-a lungul unui plan bine stabilit si iti urmaresti scopurile cu perseverenta si convingere. Rabdarea si toleranta caracteristice descind din propriile-ti resurse. Stii ca ai vointa si tenacitate sa obtii tot ceea ce-ti doresti prin rutina si regularitate. Daca dorintele pe care le urmezi ti-au fost infranate sau ai fost prea solicitat, poti fi deveni nervos, certaret, incapatanat si irascibil.

#9
Luc

Luc
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 21 august 2003 - 15:25

daca vei avea un bebe tauras sa nu te mire personalitatea ce se revarsa ca o casacada dintr-un baraj....nu incerca sa-i pui stavila... o povestire: in clasa a doua, careul de final de scoala, scolari in prag de vacanta - multi, parinti si mai multi...se striga si numele meu, o data, de doua ori si dupa multe inghionteli de la ai mei , ma duc frumusel in fata la D-na Invatatoare si ii explic ca eu nu primesc cartile de premiul al II-lea pentru ca eu merit premiul I si oricum am cartile acasa ( mama stia ce premiul voi lua si imi cumparase si cateva carti pe care din intamplare le vazusem ) probabil ca mai sunt copii si din alte zodii, a caror personalitate surprinde, dar eu parca ma vad ; un ghindoc de fata care pune la colt pe cei mari care au nedreptatit-o cu varsta am mai capatat diplomatie - sotul meu zice ca nu prea un pupic de la femininul TAUR[:D] L

#10
Elena I.

Elena I.

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 36 mesaje

Postat 21 august 2003 - 15:33

Subscriu la descrierea Ralukai. In plus adaug timiditatea (ma caracterizeaza si pe mine, si pe nepotica mea, tot tauras) si aplecarea spre arte.[si-eu]


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Ieri, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Ieri, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Ieri, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Ieri, 10:27

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -