Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

sunt trista, dezamagita si scarbita...


30 raspunsuri la acest subiect

#11
Arhistefy

Arhistefy

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.097 mesaje

Postat 21 august 2003 - 10:40

Se spune ca atunci cand Dumnezeu iti inchide o usa iti deschide o fereastra. Nu mai fi atat de suparata, ia-o ca pe o lectie de viata pentru ca sunt absolut sigura ca nu vei mai repeta niciodata aceeasi greseala. Uneori trebuie sa invatam pe calea cea mai grea dar te asigur ca ce ai invatat ramane. Hai, curaj, nu te lasa doborata de o prostie si mergi mai departe. [grup] Arhistefy

#12
dede

dede

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 44 mesaje

Postat 21 august 2003 - 10:45

Ufff, ariel !!! [flo] NU poti sa-l iei pe barbatu-tau si sa le faci o vizita, asa, de curtoazie ?!?! :D:D:D DeDe Câââââ

#13
roxanal

roxanal

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 461 mesaje

Postat 21 august 2003 - 10:53

Draga mea Alina, lase-ncolo, cu prostia lor, mai bine zi saru-mana cai scapat din o cloaca de asta, ca mult oricum nu rezistai tu acolo, mai ales in acele conditii mizerabile, puiul tau merita mai mult decat sa stai in fum de tigara si in caldura si sa vii acasa ca o rufa stoarsa..plus de asta, tu meriti mai mult [:D]...eu iti dau un sfat, sa nu ma injuri, please, o fac ptr. tine, nu merge niciodata sa lucrezi unde nu-ti place, altfel fiecare minut, secunda v/a/ devenii un cosmar pe care trebuie sa te gandesti, il infrunti 8 ore/zi, min. 5 zile/saptamana...asa ca studiaza bine terenul si pe urma purcede la treaba, ca-i pacat de tine...asta a fost doar un sut dar daca era mai rau? mai bine ca nu ai stat ca cine stie ce se mai intampla ....deci fruntea sus, bestjobs, munca.ro, romania libera, etc si o sa-ti gasesti tu ceva potrivit succes si-ti tin pumnii pupici la bebe scump Roxana Lilea,mama Mariei 2 ani si ceva

#14
cl

cl

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.738 mesaje

Postat 21 august 2003 - 10:54

Ariel, totul se intampla in viata cu un scop. Uneori intelegem, alteori nu. Esti fata isteata si o sa gasesti ceva pe masura valorii tale! Bine ca ai scapat din cloaca aia. Si eu cred ca aveau nevoie de "un "iepuras" caruia sa i se impute gaura de 85 de milioane". Capul sus si mergi mai departe. Bafta multa! Claudia

#15
ochinegri

ochinegri
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 21 august 2003 - 11:06

Imi pare rau !!!!!!! Curaj ! Trece momentul de soc ! Lili

#16
lilach

lilach

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 233 mesaje

Postat 21 august 2003 - 11:19

ariel "Un sfirsit e un inceput..." ella& laura,andrei,andra

#17
papadie

papadie

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.370 mesaje

Postat 21 august 2003 - 11:48

Ariel mai du-te o datä la "shefa" aia si spune-i numa' atâtica: "Maimutza cu cât se urcä mai sus în copac cu atât mai tare i se vede *urul!" (proverb chinezesc) "În afara de constiinta totul e bestialitate" (Camil Petrescu)

#18
Marina

Marina

    Membru de baza

  • Moderators
  • 6.356 mesaje

Postat 21 august 2003 - 11:56

ariel, da de ce nu te duci tu sa pui o reclamatie...e atata tamtam zilele astea cu munca la negru..incat sunt fericiti sa controleze pe oricine. Nu stiu exact unde trebuie reclamat,dar ne da cineva o idee si cred ca patroana "draguta" de acolo o sa aprecieze la maxim o scotocire a dosarelor ei. Fruntea sus, Marina

#19
Luc

Luc
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 21 august 2003 - 12:06

Dupa multe mesaje f. bune, mai accepta ,te rog, inca unul; pentru orice serviciu pe care intentionez sa-l obtii, alcatuieste o lista cu conditiile tale , cele care trebuie neaparat sa existe si cele la care mai poti face rabat - asa vei fi pregatita oricand va fi nevoie de multe ori te inhibi, sau pur si simplu uiti lucruri importante pe care trebuie sa le spui - nu se supara nimeni daca scoti listuta care poate fi pe o hartie sau intr-o mini agenda. Ideal ar fi sa discuti in termeni clari de la inceput toate conditiile, dar numai experienta te invata sa cunosti oamenii si sti cand sunt sinceri si binevoitori sau binevoitori doar la suprafata. fara prea multa suparare accepta proverbul" nu da vrabia din mana...." poti sa mai incerci la vechiul tau serviciu , unde trebuie sa spui adevarul - acela care nu deranjeaza _ eventual sa motivezi graba de a pleca de la ei ca a fost dictata de dorinta de a fi mai aproape de copil, program..bla,bla - asta daca ai lasat loc de buna ziua, mai poti incerca daca crezi ca merita, mai putin decat acum nu poti obtine, dar iti oferi o sansa de a castiga bafta,L

#20
Camelia

Camelia

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 289 mesaje

Postat 21 august 2003 - 12:13

Din pacate, ceea ce ti s-a intamplat tie, li se intampla frecvent multor romani! Stiu ca asta nu te consoleaza dar in situatii asemenatoare se gasesc multi altii.Si asta datorita faptului ca legislatia romana este asa cum este.Sa nu mai vorbim de cate procese au curajul sa deschida cei carora li s-au facut diverse magarii de catre atatia "patroni" binevoitori si cati au castigat... Ca-n Romania: castiga cine are bani si putere.Poate ca nu rezolvi mare lucru dar si eu zic ca merita incercat sa faci o reclamatie.Daca toata lumea tace, situatia asta va persista mult si bine. Bafta multa sa-ti gasesti un loc de munca asa cum iti doresti! Credinta face totul posibil; dragostea face totul usor


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Control lunar

    Vasilescu Georgeta
    - Astăzi, 12:38

  • Agitatie pe final

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 12:03

  • Saptamana 28

    Deutzuk
    - Astăzi, 11:08

  • Testul de toleranta la glucoza

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:36

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -