Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

sunt trista, dezamagita si scarbita...


30 raspunsuri la acest subiect

#1
ariel_7000

ariel_7000

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.517 mesaje

Postat 21 august 2003 - 01:35

nici nu stiu cum sa incep acest mesaj si nici in ce sectiune sa-l scriu.nici nu stiu de ce il sriu, poate pentru a-mi elibera o parte din dezamagire.daca moderatorii cred ca ocup spatiu aiurea cu acest msg ii rog sa-l "rada". lunea trecuta am primit un telefon de la o prietena care ma ruga sa ma angajez la o firma, in locul cumnatei ei care urma sa nasca peste 2 saptamani. a doua zi m-am prezentat la acea "firma" si am cunoscut-o pe cumnata. mi s-a comunicat ce aveam de facut (contabilitate primara) ,salariul...am intrebat de carte de munca, deoarece am mai lucrat 2 ani la o firma, unde patronii m-au trombonit ca imi fac...tipa a zis ca e ok, nici o problema. in aceeasi zi m-am dus la firma la care lucram de 3 ani si le-am zis adio si nu am cuvinte, mi-am anuntat mama ca va fi baby siter, iar a doua zi am lipsit de la inmormantarea bunicului meu, tocmai ca sa incep serviciul. si asa a inceput distractia. ariel http://community.web...r/alinapaveliuc http://community.web.../alinapaveliuc1 http://community.web.../alinapaveliuc2

#2
Julie

Julie

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 266 mesaje

Postat 21 august 2003 - 01:43

Ariel, iti imprumut lozincile mele, poate iti vor fi de folos: Fii tare ca o stanca, nu uita ca esti romanca! Pe ei, pe mama lor! Capul sus si tzatzele inainte! Si, cum zice cineva aici pe forum (scuze e 5 am la noi si io nu dorm...): ce nu te doboara te face mai puternic! Te pup, nu mai fi necajita. Julie

#3
petra

petra

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 783 mesaje

Postat 21 august 2003 - 01:54

Ariel, Stai asa si fa-ne sa intelegem,ai plecat de la locul tau de munca unde erai de 3 ani de zile , in alta parte, cu sperante de mai bine si de fapt ai gasit ... nimic din ceea ce ti-au promis???!!! Nu inteleg de ce atata graba sa pleci dintr-un loc in altul, asa peste noapte, nu ti-ai anuntat firma unde lucrai dinainte si sa mai stai 10 zile, sau 2 sapt. ?? De ce te-au zorit cei de la firma noua sa vii imediat la servici, nelasandu-ti macar ragazul de a merge la inmormantarea bunicului tau? Poate aici ai gresit si tu, nu ai analizat destul unde te duci si la ce renunti. Vezi totusi poate mai poti repara ceva , si sa faci servici cu placere! La toti numai bine!

#4
ariel_7000

ariel_7000

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.517 mesaje

Postat 21 august 2003 - 01:58

sorry..nu stiu ce s-a intamplat de am trimis mesajul accidental. sa continui...conditzii groaznice!!! biroul se afla deasupra halei obor, o caldura infernala (nu aveau nici macar un ventilator), fum de tigara mai rau ca in discoteca si ce era mai rau...nu exista toaleta! pentru asta era un wc public in hala, unde trebuia platit cate 3000 lei pt fiecare "vizita". am inghitit toate acestea, plus mutrele scarbite ale patroanei, care ne supraveghea de la biroul de vis a vis, pe care statea cu picioarele... tipa care m-a angajat, mi-a explicat cum ca inaintea mea a mai fost o fata, care i-a "lasat cu fundu' in balta" si ca eu trebuie sa invat in 2 saptamani, ceea ce fata cealalta a invatat in 3 luni. mi-am zis ca nu-i bai si m-am pus pe treaba (noroc ca-s isteata si prind repede).luni dimineata vad ca apare acea tipa...mi-a zis ca sefa mea a nascut si ca pana ma acomodez eu va veni ea sa-mi arate. eu m-am gandit ca e super , pt ca imi placea mai mult decat sefa mea:).ne-am acomodat repede una cu alta, am inceput sa ne placem una pe cealalta, iar ieri mi-a zis ca si-a rezolvat problemele din cauza carora nu mai putea sa vina si ca de acum inainte vom lucra impreuna.eram bucuroasa ca voi avea si eu o fatza zambitoare langa mine. tot ieri constat un minus de 85 milioane si raportez la patroana, ca mai apoi (peste 3 ore) sa apara la depozit marfa lipsa...eu am crezut ca e vorba de o neatentie, dar colega mea mi-a zis ca este de fapt ceva urmarit de cei de la depozit...ca sa ma testeze pe mine... azi dimineata am vorbit cu patroana de carte de munca, cand si cum...a ramas stabilit ca de la inceputul lunii viitoare... dar, cu o jumatate de ora inainte de finele programului vine colega mea care foarte trista imi da 800000 lei, plata mea pentru o saptamana...patroana nu mai avea nevoie de mine, pt ca deja avea o contabila, iar eu nu reprezentam decat un salariu "platit aiurea"... asa ca am pierdut si timpul si colaborarea cu cealalta firma, care nu mai vrea sa auda de mine..., nu am fost nici la inmormantarea bunicului meu, am indurat conditii de mizerie, m-am chinuit cu dureri datorita lactatiei (inca o mai alpatez pe bebitza mea de 4 luni si 1/2) si pentru ce???? ca sa fiu tratata ca ultimul om!!! nici macar nu a venit ea sa-mi comunice...cu toate ca in urma cu 1/2 ora ma "rugase" sa dau cu matura in birou si ud florile si sa-i fac o cafea...acum nu a mai avut 5 minute ca sa-mi dea papucii... mi-e scarba si ciuda ca am invatat atatia ani ca sa fiu tratata asa...mai ales de cineva pe care am vrut sa ajut! multumesc ca ati avut rabdare sa cititi "strigatul" meu de suparare. ariel http://community.web...r/alinapaveliuc http://community.web.../alinapaveliuc1 http://community.web.../alinapaveliuc2

#5
Julie

Julie

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 266 mesaje

Postat 21 august 2003 - 02:09

Ariel, povestea ta imi suna cunoscut. Gandeste-te ca poate era nevoie de un "iepuras" caruia sa i se impute gaura de 85 de milioane. Bine ca ai scapat din cloaca aia. Iti tin pumnii sa gasesti cat mai repede ceva care sa-ti placa si sa-ti aduca satisfactie. Inca o data, nu mai fi necajita, or sa vina si zile bune, ai sa vezi.[pup]

#6
iren

iren

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.502 mesaje

Postat 21 august 2003 - 02:45

Bine ca ai scapat la timp!Daca mai iesea o "gaura" pe care trebuia s-o acoperi tu?Asa ca "un sut in fund e un pas inainte"[:D]Capul sus,oricum ai invatat ceva folositor din asta si vei sti sa te feresti de "oferte" de genul asta pe viitor.Multa bafta[bis] Iren&Bogdanelu`[pup]

#7
Alina

Alina

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.461 mesaje

Postat 21 august 2003 - 02:54

Originally posted by Alina
Tiza draga, Te inteleg foarte bine dar nu merita sa-ti faci prea multe probleme...asa sunt unii mai nesimtiti cind dau de bani,de un scaun mai cald,etc. Uite ce dragut se poarta romanii din strainatate-functionarii Consulatului Roman din München-cu "fratii lor"...iti vine sa [bang][bang][bang]... De vreo 3 zile incerc sa obtin niste informatii pt schimbarea pasaportului si sun la ei dar nimeni nu raspunde. Azi am fost la ei,sa iau informatiile...curtea arhiplina de oameni(plictisiti si sifonati de caldura) cu bonul de ordine in piept si asteptau sa fie chemati.Usa inchisa.Am sunat si mi-a raspuns un domn(sa nu zic un nene,sa nu par rea dar asa arata si se exprima)defapt mi-a intins niste foi cu informatii dar nu cele de care am nevoie. Am vrut sa il intreb suplimentar dar mi-a spus ca el nu stie,tre`sa-i scriu la consul o scrisoare(dar sa am grija,sa pun si plic timbrat ca ei nu au bani...). Am intrebat cum este posibil sa nu existe un birou de informatii si a parut tare deranjat"cum de ce nu?!...muncim,nu avem timp de stat la povesti".Acelasi raspuns la intrebari de genul"de ce nu raspundeti la telefon si la mail". Nici macar nu s-a sinchisit sa fie mai amabil cind m-a vazut cu caruciorul si copilul mic dupa mine. Am fost foarte dezamagita...cred ca si vitele sunt tratate mai bine. [pup]Alina ps.Super lozinca Juliei:"Fii tare ca o stanca,nu uita ca esti romanca."

#8
petra

petra

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 783 mesaje

Postat 21 august 2003 - 04:01

Cam urata experienta, dar bine ca ai scapat de acolo cu obrazul curat si fara prea multe alte probleme. Poate si din cauza faptului ca ti-ai data seama de lipsa, te -au dat afara, poate cautau un om mai putin uite la minte ca apoi dupa cateva luni sa-i puna in carca lipsa. Mai bine uita ce ai patit si vorba aia : Un sut in fund un pas inainte! Asta este in viata, te mai si inseli! La toti numai bine!

#9
Violeta

Violeta
  • Membri
  • 4 mesaje

Postat 21 august 2003 - 10:31

Draga mea, esti o fata isteata si nu ai invatat degeaba, sigur vei gasi o slujba frumoasa unde sa te simti minunat... Ai rabdare, nu stiu de ce suntem nevoiti sa trecem prin asemenea experiente si sa gasim ceva oe sufletul nostru cand ne asteptam mai putin... Dumnezeu stie mai bine ce ne invata, ce ne rezerva, ce ne trebuie cu adevarat. Fruntea sus, ai o familie minunata si in alte domenii o sa reusesti la fel. [flo] Cu drag, Violeta

#10
Florys

Florys

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 10 mesaje

Postat 21 august 2003 - 10:37

Alina si eu am patit la fel ca si tine la Ambasada Ro. de aici. In primul rind ca se sta la niste cozi infernale (eu eram singura Ro. de acolo), iti dau info. gresite si acte gresite de la Consul. Ce sa-ti zic ca am niste prob. mai mari decit credeam fiindca unul din certificatele de nastere e gresit scris de ei si transcris asa cum a fost gresit de Pr. Sect. 1 Bucuresti. In concluzie, tribunale, procese, judecati, ca eu sint una si aceeasi cu cea de pe certificat (avind trei nume si in certificat apare doar unul). Si asta e vina celor de la Ambasada, ca ei mi-au eliberat nenorocitul ala de certificat gresit. Si mai sint si altele...................UFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFF [bang] [bang] [bang] N.B. sint doar doua zile lucratoare (deci patru ore pe saptamina) si "chipurile" ptr. Ro. au facut doua ore dar de dimineata 8-10 (cine se poate duce de dimineata cind are servici, copiii si casa???) Florenentina si copiii "Sanatate ca-i mai buna decit toate! Albumul: "http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=48&cid=473


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

  • Cum am aflat că sunt însărcinată?

    Ana1298
    - Ieri, 18:14

  • Prin Italia cu bebe in burtica

    Pau26
    - Ieri, 14:55

  • Ma copleseste oboseala

    ZDenisa
    - Ieri, 14:42

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -