Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Pasaport urgent


7 raspunsuri la acest subiect

#1
joxy

joxy

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 614 mesaje

Postat 19 august 2003 - 01:50

Subiect valabil numai pentru datele de 19-20.08.2003 Am toate actele ok, taxe platite... imi trebuie o pila sa-mi scot pasaportul la urgenta... k s-au trezit ashtia de la serviciu sa ma trimita la nu stiu ce intalnire in Turcia sapatamana viitoare. Daca as depune actele normal.. l-ash lua la sfarsitul lu septembrie. Ma simt... daca e cineva sa ma ajute si nu ma duk cu mana goala. Eu stau in sectorul 6 (deci circa 21) ... sau servicul pasapoarte ala mare din Iorga. Multumesc. Cu respect, Florin

#2
liviu`s

liviu`s

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 18 mesaje

Postat 19 august 2003 - 11:03

Exista si o procedura de urgenta.

#3
joxy

joxy

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 614 mesaje

Postat 19 august 2003 - 11:05

A fost.. odata demult... Acum este numai pentru situatii familiale.. contracte de munca..

#4
ruxij

ruxij

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.277 mesaje

Postat 19 august 2003 - 11:17

Joxy, au mai intrebat si altzii si nu cred ca o sa itzi dea nimeni pila lui, cei care o au. Eu zic sa te duci tu acolo si sa insisti, poate reusesti. Eu am reusit fara pile, m-am milogit pe acolo pe la comandantul ala, initial m-a refuzat si am revenit a doua zi, dar n-a fost o experientza placuta. Tipul ala n-a avut curaj sa imi primeasca banii. Bafta! ruxij

#5
Dana P

Dana P

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 46 mesaje

Postat 19 august 2003 - 11:33

Mai exista si urgente. In martie am primit o invitatie pentru a participa la o conferinta in afara tarii. Problema era ca pasaportul meu nu mai era valabil de 4 ani, asa ca am fost la sediul marea pasapoarte (Iorga) unde am cerut eliberarea pasaportului in regim de urgenta. Actele + copie la invitatia pentru conferinta le-am depus joi iar pasapotul l-am ridicat martea urmatoare. Incearca.

#6
liviu`s

liviu`s

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 18 mesaje

Postat 19 august 2003 - 11:38

Inca exista procedura de urgenta. http://www.mi.ro/Dia...INF/apasinf.htm Paºapoartele pot fi eliberate ºi în regim de urgenþã în termen de cel mult trei zile de la data depunerii cererii, în situaþii, cum ar fi: - îmbolnãvirea gravã ori decesul unei rude apropiate; - efectuarea unui tratament medical de urgenþã; - citarea într-un proces ce are loc în strãinãtate; - alte situaþii temeinic justificate. Persoana aflatã într-una din aceste situaþii: - se prezintã în audienþã la conducerea serviciilor de evidenþa informatizatã a persoanei pe raza cãreia are domiciliul, unde probeazã, cu documente, motivaþia regimului de urgenþã; - plata unei taxe de 100.000 lei achitatã la C.E.C. sau trezorerii Cred ca poti dovedi ca esti intr-o situatie de urgenta, pe care s-o justifici prin invitatia in Turcia. Succes!

#7
iomi

iomi

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 13 mesaje

Postat 19 august 2003 - 13:02

oameni buni, nu vreau sa va sperii, dar cica audientele astea se desfasoara intre 16 - 18, si, conform bunului obicei romanesc se fac liste si listutze de cu seara pentru a doua zi...[bang] asta stiu de la o prietena care a incercat si ea marea cu sarea. pana la urma a folosit metoda "milogeala" enumerata de cineva mai sus, adica s-a dus mai spre sfarsitul programului si l-a abordat pe un nene de acolo su saru'mana...stiti...am si eu mare nevoie...va rog... cica pana la urma a mers!!! succes orice metoda ai alege si inarmeaza-te cu rabdare, ca altfel nu razbesti cu minunatii nostri functionari!!! Ioana & bb Luca

#8
joxy

joxy

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 614 mesaje

Postat 19 august 2003 - 13:32

Am cerut de la turci invitatzie nominala... ca altfel cica nu se discuta!... oi vedea!.. daca nu reushesc urgent, depun normal.. si s`or descurca ei fara mine in delegatzia asta.


Panic Questions

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

  • inchidere cont

    Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 19:23

  • Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 18:13

  • demetererika554@gmail.com
    - mar 30 2024 22:38

Last Blogs

  • Prom Dress Dos And Don'ts to Steal The Spotlight

    Ozma123
    - Astăzi, 11:01

  • Vitaminele în sarcină 💊

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:38

  • Frățiorul

    Denisa1996
    - Astăzi, 07:04

  • Cum a fost testul de toleranță la glucoză?

    Ddeenniissaaa
    - Astăzi, 00:45

  • Pregatiri

    Julix94
    - Ieri, 22:25

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -