Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Fusta alba patata cu vin rosu. Sugestii?


13 raspunsuri la acest subiect

#1
GabiG

GabiG
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 18 august 2003 - 17:51

Mi-am patat ieri o fusta alba (la care tin foarte mult) din pinza foarte subtire si cu ceva dantelutze. Cu vin rosu. Am tinut-o in apa rece pina azi dimineata cind am spalat-o la masina. In prealabuil i-am pus spray din ala pentru pete. Si degeaba. Mai am vre-o sansa sa salvez fusta asta? sau o inmoi toata in vin rosu si vedem noi ce iese? Pup you! GabiG si Francesca 1an2 luni Pe lumea asta exista un singur bebelas (copil) perfect! Si fiecare mama il are! http://f1.pg.photos.yahoo.com/adigabi

#2
Oana_B

Oana_B

    Membru de baza

  • Moderators
  • 5.756 mesaje

Postat 18 august 2003 - 18:12

Nu mi s-a intamplat vreodata sa patez ceva cu vin rosu, dar uite ce am gasit pe net: Petele de vin rosu Articole lavabile – Clatiti cu apa calduta si inmuiati articolul intr-o solutie obtinuta din 15 ml borax si 500 ml apa calda. Sau: Varsati lapte dulce peste locul patat. Lasati o jumatate de ora. Clatiti. Metoda este la fel de eficienta si in cazul petelor de struguri negri. Oana_B

#3
camelia-daniela

camelia-daniela

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 14 mesaje

Postat 18 august 2003 - 18:24

Dragä Gabi, am vrut sä te sfätuiesc sä o bagi toatä in vin rosu, cä ar prinde o nuantä extraordinarä, dar mi-ai luat-o tu inainte!!![:D][:D][:D] Poti sä incerci si cu Quic´n brite...este pasta iai miraculoasä din America, cu care eu, am avut numai succese!!!...nu am incercat la toate petele, dar stiu cä neutralizeazä...eu asa fac...incerc cu asta si dacä nu functioneste, iau foarfeca, sau aplic cite ceva peste, sau ii trag si alte pete, ca sä o pot purta si cu alte combinatii de culori, sau ii dau culoarea cu pricina!!![:D] Dacä nu esti multumitä cu multilateralitatea sfaturilor mele, ia pixul si trage-i niste petale in jurul petei si sä vezi ce fustä originalä i-ti tragi!!! Spune-ne ce-a iesit...in orice caz!!!![:D] Pupici,[pup] Cami.

#4
camelia-daniela

camelia-daniela

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 14 mesaje

Postat 18 august 2003 - 18:26

Ufff!!!!...am uitat sfatul cel mai important!!! Unde mi-e capul????[bang] Altädatä sä nu mai bei vin rosu!!![:D][:D][:D]...cä uite ce probleme ai!!![:D] Tot Cami.

#5
osna

osna

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.072 mesaje

Postat 18 august 2003 - 18:29

poti incerca si cu pasta SIL.pina acum am reusit sa scot toate petele cu ea.

#6
GabiG

GabiG
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 18 august 2003 - 19:01

Dragi fete, este patata de sus pina jos, fix pe cusatura. O sa incerc sa cumpar ce ati spus voi. Cei de fatza la varsarea vinului au sarit fericiti: Botez, botez! Nu-mi pot imagina cum am ajuns sa fac baie in vin rosu, ca la felul cum am atins sticla trebuia sa se incline in cealalta parte... Cami, Cami, asa sfaturi dai tu?? Sa nu mai beau vin rosu zici? E din ala dulce dulce...mmmm, o bunatate! Ausbruch, cred ca il stiti! Mersi de sfaturi, poate totusi o recuperez. Intii incerc cu laptele, ca il am la indemina. GabiG si Francesca 1an2 luni Pe lumea asta exista un singur bebelas (copil) perfect! Si fiecare mama il are! http://f1.pg.photos.yahoo.com/adigabi

#7
lilach

lilach

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 233 mesaje

Postat 18 august 2003 - 19:37

Incearca si tu cu un vin alb!... cui pe cui se scoate![:D] "Un sfirsit e un inceput..." ella& laura,andrei,andra

#8
Camelia

Camelia

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 289 mesaje

Postat 18 august 2003 - 20:33

Am citit pe undeva ca petele de vin rosu se scot cu vin alb.Drept sa spun, n-am incercat niciodata , ca n-a fost cazul... Credinta face totul posibil; dragostea face totul usor

#9
Cosmina

Cosmina
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 18 august 2003 - 21:35

Buna, la noi este ceva "Flecken teufel" se numeste. Sunt niste sticlute mici de plastic, si scot orice pata. Sunt mai multe feluri depinde pt. ce pata vrei. Scrie pe ele. Eu am scos ulei de motor cu asa ceva. Deci e buna. Se gaseste cam peste tot, Schlecker, Wal-Mart.. Sper sa gasesti. [pup]Pupici, Cosmina P.S. Si intr-adevar vinul rosu e cel mai bun. [:)]

#10
Oana_B

Oana_B

    Membru de baza

  • Moderators
  • 5.756 mesaje

Postat 18 august 2003 - 23:31

[:D]Faza cu botezul nu o cred, ca eu am un talent deosebit la varsat tot felul de recipiente pline cu tot felul de lichide si n-am mai facut botez. Oana_B


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

  • Cum am aflat că sunt însărcinată?

    Ana1298
    - Ieri, 18:14

  • Prin Italia cu bebe in burtica

    Pau26
    - Ieri, 14:55

  • Ma copleseste oboseala

    ZDenisa
    - Ieri, 14:42

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -