Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

de la lume auzite ptr. voi impartasite


15 raspunsuri la acest subiect

#1
roxanal

roxanal

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 461 mesaje

Postat 18 august 2003 - 12:20

Dragii mei, am auzit de la persoane care-au suferit pe propria piele ca exista multe enterocolite acum, adica multi copilashi cu enterocolita in diverse forme, internati in spitale(colentina,grigore alexandrescu, etc) de la iaurtul danonino...explicatia ar fi ca acest produs este singurul de la danone care este importat din Ungaria si sta prin vama, se mai strica uneori de masina frigorifica, daca stau prea mult in vama se restanteaza data de expirare, etc... drept urmare eu nu-i mai dau Mariei danonino si inca odata, 2 dintre pritenii nostri au contactat boala, din pacate, deci n-o stiu chiar asa de la a 7-a mana..deci atentie!! Roxana Lilea,mama Mariei 2 ani si ceva

#2
tinatache

tinatache

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.717 mesaje

Postat 18 august 2003 - 12:33

Si aici circula tot felul de gripe la stomac (asa se traduce direct) si o gramada de copii au asa ceva. Astea se manifesta cu febra, diaree si varsaturi. Copiii nu sunt internati in spital, se trateaza la domiciliu , de regula cu regim de mancare special, fara medicamente (doar paracetamol pt febra). Nu stiu daca e acelasi lucru, dar "suna" la fel. Si noi am avut, pe rand, Andra in schimb a scapat cu forme usoare, ea se pare ca e mai rezistenta. Dr. ne-a spus ca daca copilul intra in colectivitate (si Andra intra de 2 ori pe sapt. in grupuri de copii) sa nu ne speriem ca apare asa ceva si inca de mai multe ori. Sanatate la toata lumea! Cristina, mamica cu burtica[flo]

#3
Dana P

Dana P

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 46 mesaje

Postat 18 august 2003 - 12:42

Noi avem un amic care lucreaza la Danone si chiar el ne-a recomandat sa nu mai folosim produse Danone spre binele nostru.

#4
Daria

Daria

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 64 mesaje

Postat 18 august 2003 - 14:45

Dana, trebuie sa evitam toate produsele Danone? Ce stii? In Bucuresti, Danone este cel mai bun la iaurt si lapte. Ce altceva sa mai cumparam?

#5
Victoria

Victoria

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 942 mesaje

Postat 18 august 2003 - 15:08

quote:
Originally posted by Dana P
Noi avem un amic care lucreaza la Danone si chiar el ne-a recomandat sa nu mai folosim produse Danone spre binele nostru.
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! CUM E POSIBIL ASA CEVA????????????????? v.

#6
Anina_n

Anina_n

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.842 mesaje

Postat 18 august 2003 - 15:23

Vai, nu-mi vine sa cred ! Eu, numai produse Danone cumpar. [bang] Acum, cu ce sa le inlocuiesc ??? Nina & [copil] Nina-Cristina (1 an si 7 luni)

#7
Dana P

Dana P

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 46 mesaje

Postat 18 august 2003 - 15:30

va rog frumos, nu [neand] in mine ca m-a luat gura (mana) pe dinainte si v-am spus si voua. Face-ti cum va e voua bine. Iertare daca am suparat pe cineva. Noi am trecut pe produse Dorna (lactate, apa) ca sunt din zona protejata ecologic, mai sunt cateva care la fel sunt din zone ecologice. Acu pentru unii poate li se pare ca e snobism, dar pe noi nu ne intereseaza, consider ca e mai bine sa am grija ce cumpar decat sa o patim. Nu tot ce are scris pe el "natural" e si sanatos, ci doar cele care sunt din zonele amintite. Parerea me, pardon. Acu puteti [neand]

#8
MariaM

MariaM

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 28 mesaje

Postat 18 august 2003 - 15:34

parerea mea.... eu nu cred in asa ceva....ii dau lui vlad de la 4 luni danonino...cate 2 pe zi...nu a avut nimic.. noi...numai Danone mancam....si nu avem nimic....si nici nu am avut... nu zic..poate exista loturi care intarzie pe drum din cauza transportului....se mai strica...dar nu cred ca acum...Danone...este otrava...serios.... iar chestia aluia de la Danone....mie una mi se pare o aberatie...pe cuvant si fara nici o suparare.. [biz][biz][biz] Maria&Vladut

#9
bia

bia

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 58 mesaje

Postat 18 august 2003 - 15:39

Fetelor,sunt si alte firme de produse lactate;MILLI,LACTA GIURGIU,COVALACT.Mie mi-au fost recomandate chiar de medic aceste produse,in detrimentul celor de la Danone.Noi nu mai folosim de 1 an de zile produsele lor si tot la indictia medicilor.Stiau ei ceva.... dori

#10
Marina

Marina

    Membru de baza

  • Moderators
  • 6.356 mesaje

Postat 18 august 2003 - 16:12

si maria (8 luni) mananca tot danone. E drept simplu nu cu fructe si nu danonino dar pana acum nu a avut nimic marina


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

  • Burtica 35

    Roxana3001
    - Astăzi, 09:02

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -