Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Unde ma sfatuiti sa merg in concediu!?


5 raspunsuri la acest subiect

#1
Mickyyy

Mickyyy

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.478 mesaje

Postat 15 august 2003 - 16:19

Inainte sa aflu ca's [gravi], eram sigura ca o sa petrec cele 2 saptamani de concediu la mare, la Portita. Dar cum am auzit ca-n primele luni de sarcina nu-i recomandat sa stau cu burta la soare, plecatul la mare a picat [bang]. Asa ca de maine sunt in concediu...si n-am nici cea mai vaga idee unde o sa merg sau ce-o sa fac. Cine m-ajuta cu niste idei sau sfaturi?! Cele cu plecatul in strainatate le puteti exclude, pasaportul mi-a expirat si n-am timp sa-l reinnoiesc. [bang]

#2
Kiara

Kiara
  • Membri
  • 4 mesaje

Postat 15 august 2003 - 16:23

Mickyyy, eu l-am intrebat pe doctor daca pot sa merg ;la mare (am 8 saptamani) si mi-a zis ca da. Evident nu trebuie sa abuzezi de soare, apa. Eu intre timp am renuntat la idee, din simplul motiv ca mi-e rau si nu cred ca o sa rezist 4 ore cu masina pana la mare. Alta varianta ar fi evident muntele!

#3
Sabina

Sabina

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 11.695 mesaje

Postat 16 august 2003 - 15:49

Ai voie la mere, sub umbrela si cu tricou! dar in apa le scoti, nici o problema.Inotul e ideal la gravide! Sabina & Sofia Galagia

#4
tinatache

tinatache

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.717 mesaje

Postat 16 august 2003 - 18:21

ai voie la mare, cu tricou si sub umbrela, cum a zis si Sabina. Inotul e f bun pr gravide asa ca in apa poti sta fara probleme. Numai sa-ti pui ceva pe cap, chiar si in apa. Distractie placuta! Cristina, mamica cu burtica[flo]

#5
radu_tud

radu_tud
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 16 august 2003 - 20:57

Sunt o sumedenie de locuri tare frumoase. In functie de ce iti place: munte sau mare, potzi alege. O zona foarte frumoasa e cea din imprejurimile Brasovului (Bran, Moieciu, Fundata) sau cea din jurul zonei Miercurea-Ciuc. Daca vrei liniste si relexare alege zona Lacului Sfinta Ana sau Manastirea Simbata de linga Fagaras. O alta zona frumoasa e cea de la poalele muntzilor Apuseni. Gasesti cazare ieftina si conditzii foarte bune la localnici sau la pensiunile din zona. Evita hotelurile din statziuni pentru ca sunt infecte si au tarife mai mari ca la Paris. Succes! Radu Tudorica

#6
angi_gemeni

angi_gemeni

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 16 mesaje

Postat 16 august 2003 - 21:24

Si eu te sfatuiesc sa mergi la mare, asa cum ti-ai facut planuri. Nu stai mult la soare, stai sub umbrela, ai grija sa intri-n apa doar daca e calda! Eu, daca stau la mare, tanjesc tot timpul dupa munte si daca te-as ajuta cu un sfat, acesta ar fi sa mergi acolo. Noi am fost cu copiii, vara asta, la Breaza. Dar noua ne mai plac: Bran, Predeal, Busteni, Sinaia. Daca as fi in locul tau, cred ca m-as gandi si pe la un tur prin Moldova, la manastiri... Angi si gemenii "Cu cat zbori mai sus, cu atat vezi mai departe" Richard Bach-<Pescarusul Jonathan Livingston>


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Ziua naÈ™terii

    Roxanesss
    - Astăzi, 17:30

  • Eco

    Anamaria1706
    - Astăzi, 16:12

  • Usor usor..

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 15:42

  • 28 de saptamani

    kiki_2024
    - Astăzi, 15:27

  • Control lunar

    Vasilescu Georgeta
    - Astăzi, 12:38

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -