Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Ce hobby-uri aveti?


63 raspunsuri la acest subiect

#51
alina_antoaneta

alina_antoaneta
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 16 octombrie 2003 - 13:27

[hopsieu] Compuneam poezii,[amoras] pt sotul meu[:D] iar dupa...plangeam, mai ales daca era o vreme cum este cea de afara[q] Acum..nu mai am nici timp si...nici starea aceea.Dar ar fi o ideea sa ma apuc.Da,da chiar simt nevoia. pupici!!!![pup] alina

#52
amik

amik

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 220 mesaje

Postat 16 octombrie 2003 - 18:00

noua mea pasiune sunt florile.de cand am casa mea imi place sa o infrumusetez cu tot felul de ghivece cu flori cat mai variate.vorbesc cu ele,le ingrijesc cat pot de mult...acum ma preocup pt soarta lor pe timpul iernii,caci deocamdata sunt tot pe balcon si nu am unde sa le bag in casa. idei,ceva? o alta placere mare a mea este sa citesc.mult!din pacate nu prea mai am putilinta in ultima vreme.citesc cateva randuri cand ma bag in pat dar adorm prea repede si...

#53
viorela hoff

viorela hoff

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 257 mesaje

Postat 13 noiembrie 2003 - 02:36

Inchipuiti-va ca eu am venit de 4 luni in Germany si am luat din Ro cu mine lucrurile cele mai importante: catelu si plantele de apartament. Saracu' sotul meu, l-am molipsit si pe el acum de boala plantelor, cat despre catel, numai vorbesc ca am avut si zile critice pe care le-am trecut cu bine. Deci asta este "zestrea" cu care m-a luat Edy de nevasta! Dintre plante, am avut atunci vreo 4 orhidee si acum dupa 4 LUNI cred ca veam vreo 25, si o multime de violete, toate soiurile si culorile. Cineva m-a intrebat dar cu ce le-am adus cu un tir? Nu, cu o Hondita mai maricica si cu mult noroc la vama ca nu m-a intrebat nimeni ca si muream daca ar fi trebuit sa le las pe acolo! mai imi plac la nebunie filmele americane in general, oricum sunt o cinefila infocata, cartile si se pare ca mi-am revenit in ultimul timp si am inceput sa citesc...........dar in germana.........incet..incet.... ce sa fac! va pup Vio

#54
micosi

micosi
  • Membri
  • 9 mesaje

Postat 13 noiembrie 2003 - 11:31

Mie imi place sa impletesc, sa crosetez iar de croitorie m-am apucat de curand si imi trebuie ceva timp pana imi lucrez ceva (dureaza f mult pana scot tiparul, croiesc, surfilez)voi, priceputelor in ale croitoriei tot asa va chinuiti? Bineinteles ca imi plac cartile (poezii, beletristica, autobiografice), florile, muzica (cea clasica nu o inteleg - sunt usor tampita [ups]). Mi-ar place sa facem schimb de modele (tricotaje, croitorie)si sfaturi practice. Ce spuneti? Va pup, [pup]

#55
micosi

micosi
  • Membri
  • 9 mesaje

Postat 13 noiembrie 2003 - 11:37

Apropo de florile de apartament, ce faceti in caz de purici? Stie cineva vreo metoda naturista? [fuga]

#56
ada

ada

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 26 mesaje

Postat 14 noiembrie 2003 - 11:54

Mie imi place sa calatoresc, imi place la nebunie sa schiez si sa inot, de-abia astept sa-l invat si pe pitic, imi place Feng-Shui pentru ca imbina cumva o filozofie cu un mod de viata dar din pacate nu pot sa-l aplic decat local pentru ca de-abia acum ne pregatim sa facem un credit si poiate in vre-un an sa ne luam o casuta, imi plac foarte mult si fotografiile desi nu sunt prea priceputa, precum si florile dar e cam acelasi lucru cu casuta. Ada si bb Andrei

#57
hanna

hanna
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 14 noiembrie 2003 - 12:54

Ce-mi place mai mult sa fac?- cam greu sa selectez; dar am sa incerc. Cu cele doua manute imi place sa tricotez si sa lucrez goblen, cat se poate de multe goblenuri. De colectionat, m-am apucat de mica sa colectionez servetele, si poate o sa radeti de mine, dar si acum cand gasesc cate un servetel frumos, il iau si-l pun la colectie- cred ca sunt in jur de 6 - 7 mii de servetele. Si tot atat de mult imi place sa ma joc cu cele doua cateluse ale mele. Hanna

#58
scarmanus

scarmanus

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 480 mesaje

Postat 14 noiembrie 2003 - 13:01

Dragelor, Ma bucur ca a inviat subiectul, atatea idei frumoase de petrecere a timpului liber ne dati incat e greu sa rezisti tentatiei de a nu le incerca pe toate (acum vorbesc de mine). Micosi, puricii se combat cu o solutie de apa cu sapun. Se sterg frunzele pantei atacate cu o carpa moale inmuiata in solutia asta. Se repeta pana pier. Daca planta e foarte atacata si se preteaza la asa ceva (de ex. petuniile sau muscatele) tai-i scurt, pana aproape de nivelul solului. Nu numai ca vei scapa de purici, dar va creste o planta noua, intinerita si mai vigurosa. Incearca totusi cu solutia amintita mai intai. scarmanus

#59
viorela hoff

viorela hoff

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 257 mesaje

Postat 23 noiembrie 2003 - 01:15

Pt. Micosi, e buna reteta cu solutia din apa si sapun, mai ales daca ai sapun de casa, il razi pe razatoare si-l dizolvi in apa. Eu am incercat metoda pe trandafirul meu japonez si am reusit cu sapun de rufe.

#60
lulu75

lulu75

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 469 mesaje

Postat 23 noiembrie 2003 - 02:46

De 2 luni am internet nelimitat cu 10$/luna si de atunci v-am descoperit pe voi[dc]. Acesta e hobby-ul meu in ultima vreme. Luminita


Panic Questions

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - Ieri, 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

  • inchidere cont

    Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 19:23

  • Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 18:13

Last Blogs

  • Geanta bebelusului

    LarisaG89
    - Ieri, 22:32

  • Cezariana È™i recuperarea

    AnaDemsa
    - Ieri, 12:03

  • Friiig

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 10:16

  • Geanta bebelusului

    ely4
    - Ieri, 10:14

  • Alegerea numelui

    BiancaDragnea
    - Ieri, 09:39

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -