Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


13 raspunsuri la acest subiect

#1
bebi

bebi

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 60 mesaje

Postat 15 august 2003 - 12:55

Fetita unei romance, violata si ucisa in SUA Dorinta de mai bine a transformat in cosmar viata unei romance plecate in Statele Unite. Magdalena Cuhal Padilla, de 33 de ani, a cunoscut pe Internet un cetatean american care a venit apoi in Romania si a luat-o de sotie. Conform cotidianului ,,The Daily News,, (foto), ea se afla in SUA cu o viza de un an. Miercuri, Linda, fetita de doi ani a Magdalenei, a murit la spital dupa ce a fost violata si batuta bestial de tatal ei. Un caz cutremurator i-a socat pe locuitorii din League City, un orasel din Texas. O fetita de doi ani a murit miercuri la pranz dupa ce a zacut in coma timp de patru zile. Cand a fost adusa la spital, sambata trecuta de tatal ei, cetateanul american Frank Padilla, fetita era plina de vanatai, avea capul spart in mai multe locuri, leziuni pe creier, un picior si mai multe coaste rupte. In plus prezenta semne de agresiune sexuala. Tatal fetei le-a declarat medicilor ca Linda a cazut pe scari pe cand se juca. Desi omul parea sfasiat de durere, medicii nu au crezut aceasta afirmatie si au anuntat politia. Frank Padilla a fost arestat in cursul serii de sambata sub acuzatia de agresare sexuala si vatamare corporala a unui minor. ,,Sunt politist de 24 de ani, insa nu am mai vazut un caz in care un copilas sa fie batut atat de bestial. Mai multi colegi care au copii m-au rugat sa nu le incredintez lor cazul, pentru ca nu au puterea sa vada pozele fetei. Tatal ei e un monstru,,, a declarat capitanul de politie Pat Bittner. Linda a fost conectata la aparatele de mentinere artificiala in viata, in speranta ca-si va reveni. Medicii au vrut sa deconecteze marti aparatele, in momentul in care au realizat ca fetita nu mai are nici o sansa, insa mama micutei a anuntat ca analizeaza posibilitatea donarii de organe. In aceste conditii, conducerea spitalului Memorial Hermann a luat decizia sa mai tina copilul in viata inca o zi, timp necesar pentru eliminarea medicamentelor din organele pasibile de a fi donate. In cele din urma, miercuri, Magdalena Cuhal Padilla a decis sa-si dea acordul pentru deconectarea fetitei de la aparate, insa nu a acceptat donarea de organe. Acum, anchetatorii analizeaza acuzatiile care i se vor aduce lui Frank Padilla. In cazul in care va fi gasit vinovat de omor cu premeditare, avand in vedere ca victima are mai putin de sase ani, el risca pedeapsa cu moartea. Acuzatia de ,,infractiune de gradul 1,, l-ar trimite pe Frank Padilla in spatele gratiilor pentru o perioada cuprinsa intre cinci si 99 de ani. Love is all around

#2
Arhistefy

Arhistefy

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.097 mesaje

Postat 15 august 2003 - 13:05

Doamne Dumnezeule![q][q][q][q][q] Arhistefy

#3
GabiG

GabiG
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 15 august 2003 - 13:14

Eu nu am inteles daca era tatal ei biologic? Este infiorator, pedeapsa cu moartea este o pedeapsa prea mica pentru fapta sa! GabiG si Francesca 1an2 luni Pe lumea asta exista un singur bebelas (copil) perfect! Si fiecare mama il are! http://f1.pg.photos.yahoo.com/adigabi

#4
Dana P

Dana P

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 46 mesaje

Postat 15 august 2003 - 13:14

Sunt de-a dreptul socata. Sa-i de-a Dumnezeu putere, Magdalenei, sa-si revina. Saraca. A visat o la o viata mai buna, si Doamne Dumnezeule uite unde a ajuns.

#5
maska

maska
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 15 august 2003 - 13:26

Doamne fereste! Aproape in fiecare seara vedem la stiri cel putin cite una similara. Faptul ca pe toate meridianele lumii exista astfel de monstri nu ne face decit sa ne rugam in fiecare clipa la Dumnezeu sa ne fereasca copiii de astfel de.... nici animale nu pot spune, e oricum prea blind! Numai bine si multa sanatate!

#6
GabiG

GabiG
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 15 august 2003 - 13:36

maska, ai dreptate, nici animale nu le poti spune, pentru ca animalele isi apara puii si nu le-ar face rau... GabiG si Francesca 1an2 luni Pe lumea asta exista un singur bebelas (copil) perfect! Si fiecare mama il are! http://f1.pg.photos.yahoo.com/adigabi

#7
Anina_n

Anina_n

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.842 mesaje

Postat 15 august 2003 - 13:43

Am vazut, si eu, stirea, ieri la tv. Cutremurator !!![q] GabiG, era tatal vitreg. Intr-adevar, pedeapsa cu moartea este prea mica. Ar trebui inchis pe viata, iar acolo [bruta][haibat][sm] sa primeasca inapoi ce a dat ! Nina

#8
bubutzu

bubutzu
  • Membri
  • 6 mesaje

Postat 15 august 2003 - 13:45

Doamne..e cumplit;numai o minte diabolica putea sa faca asa ceva;saracul copil pentru ce a trebuit sa treaca prin chinuri groaznice,un suflet nevinovat... Nici nu pot sa-mi imaginez prin ce trece mama ei....cuvintele sunt de prisos[q][q][q][q][q]...

#9
Flower

Flower
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 15 august 2003 - 13:47

Am vazut si eu aseara reportajul la stiri. M-a socat povestirea luata de pe internet si privirea tatalui vitreg - din cate am inteles eu. Nu stiu cum de s-a lasat pacalita femeia aia de asa un om ( e prea mult spus om ) , mai ales ca figura lui numai bunatatate si blandete nu exprima. Si-o va lua bine de tot in inchisoare , pentru ca peste tot sunt "bine" primiti violatorii si ucigasii de copii ! Personal , nu cred ca va apuca sa-si primeasca portia de gaz , dar , oricum , tot ce va indura va fi mult prea usor pentru namila aia... Dumnezeu sa il ocroteasca pe bietul ingeras ![q]

#10
GabiG

GabiG
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 15 august 2003 - 13:56

Trebuie s ava marturisesc ca atunci cind am depus juramintul lui Hipocrate am jurat strimb. Pentru ca, daca ar fi cazul, eu nu as putea salva un astfel de individ. Acum nu-mi iese din cap treaba asta si asa patesc de fiecare data cind vad sau aud de asa ceva. Chinurile inchizitiei ar fi un scenariu prea usor pentru mintea mea cind e vorba de astfel de bestii! Va rog sa ma scuzati, sint asa de suparata si ma ambalez pe aici de una singura... Poate si mama fetitei are un dram de vinovatie (stiu ca se invinovateste si ea, saraca, mi se rupe sufletul de ea). Sint atite afete care pleaca "la mai bine" si uite unde ajung. Aud atitea cazuri de fete romance abuzate de sotii sau prietenii lor, dar ele sint in America si asta conteaza pentru ele. Nu ma intelegeti gresit, dar trebuie deschisi bine amindoi ochii pina iei o astfel de hotarire si mai ales daca este implicat si un copilas. Nu mai continui ca poate incep sa spun prostii si nu vreau sa supar pe nimeni! Va pup! GabiG si Francesca 1an2 luni Pe lumea asta exista un singur bebelas (copil) perfect! Si fiecare mama il are! http://f1.pg.photos.yahoo.com/adigabi


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

  • Burtica 35

    Roxana3001
    - Astăzi, 09:02

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

  • Cum am aflat că sunt însărcinată?

    Ana1298
    - Ieri, 18:14

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -