Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Cum scapam de musafirii de vara ? ! :)


16 raspunsuri la acest subiect

#11
Sobo

Sobo

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 10 mesaje

Postat 15 august 2003 - 14:42

Nu ma pricep cum e la mare, dar eu zic ca daca voi mergeti in vizita pe capul lor atunci sa vina si ei la voi si atunci trebuie sa-i suporti, daca nu, NU. Trebuie fiecare tratat dupa cum este, cine este nesimtit trebuie sa-i spui cat mai direct ca nu poti sa-l primesti. Mie imi plac raspunsurile celor din strainatate, ei sunt mult mai directi nu au timp de ocolisuri. Ai mei au suferit toata viata pe urma bunului simt, si ca atare aveau neamuri pe cap non-stop. Pana cand a inceput tata sa fie mai direct si le-a taiat macaroana. Pa!Pa!

#12
joxy

joxy

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 614 mesaje

Postat 15 august 2003 - 15:02

Pune pe al tau barbat sa umble poetic in boxeri prin casa.. scarpinandu-se agale in nas... si in alte partzi... de cateva ori pe zi ! Gasehte motive k in perioada verii sa fiti ocupati si nederanjabili... dar asta inka din primavara. Cu respect, Florin

#13
Oana

Oana

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 638 mesaje

Postat 15 august 2003 - 16:23

quote:
Originally posted by cl
Oana, mi-aduci aminte de copilaria mea! [:D] Stateam in Constanta, chiar la intrarea in Mamaia! Si aveam 3 camere! Toata vara dormeam pe jos, tot neamul era programat la noi. S-au potolit in anul in care trebuia sa dau admiterea in liceu, prima treapta, anul urmator era sora-mea cu treapta, apoi eu treapta a doua...si tot asa. Dar cum tu ai baietelul mic si pana la admiterea la liceu mai e ceva vreme...ar trebui sa le spui direct ce te deranjeaza. Daca nu poti spune-le ca plecati din localitate sau, pentru perioada cand vor sa vina, vin niste prieteni pe care nu i-ati vazut demult din nu stiu ce capat de tara sau lume...gasesti tu ceva. Pana la urma or sa priceapa mesajul. Bafta! Claudia
Claudia, stii, exact asa era si la noi cind eram mica, erau calare pe noi vara in fiecare an, pina cind eu si sora-mea am inceput cu treptele la liceu, cu admiterile la facultate si atunci tata le-a spus la toti ca noi avem de invatat si ca nu ii mai putem primi si de atunci s-au dezvatat si am stat linistiti. Acum nu mai sunt cu ai mei, avem alti musafiri, mai mult rude de-ale sotului, si nu pot sa zic prea multe ca sunt rudele lui….

#14
Oana

Oana

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 638 mesaje

Postat 15 august 2003 - 16:28

quote:
Originally posted by joxy
Pune pe al tau barbat sa umble poetic in boxeri prin casa.. scarpinandu-se agale in nas... si in alte partzi... de cateva ori pe zi ! Gasehte motive k in perioada verii sa fiti ocupati si nederanjabili... dar asta inka din primavara. Cu respect, Florin
Joxy, in conditiile in care sunt rudele sotului, ….. orice masura ar fi de prisos, nu se sperie ei de asa ceva……

#15
cl

cl

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.738 mesaje

Postat 15 august 2003 - 16:40

quote:
Originally posted by Oana ... Acum nu mai sunt cu ai mei, avem alti musafiri, mai mult rude de-ale sotului, si nu pot sa zic prea multe ca sunt rudele lui….
Oana, dar pe el nu-l deranjeaza? Normal ar fi sa aiba el o discutie cu neamurile lui, sa le explice ca e copilul mic si nu mai puteti. Fa-i camera copilului si cu interdictie de intrare in ea, iar voi inghesuiti-va cu musafirii in aceeasi camera. O sa va fie greu, dar cat crezi ca vor rezista musafirii? [:D] Merita sa incerci! Bafta multa! Claudia

#16
Cornelia

Cornelia

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.351 mesaje

Postat 16 august 2003 - 14:37

Oana, m-am distrat si eu citind subiectul asta. Pacat ca nu ai gasit reteta, ca as fi vrut-o si eu. In vara asta eu nu prea bag musafirii in seama pt. ca am ochi doar pt. Mariuta, dar pe mama au innebunit-o. La noi acasa e o nebunie. Se pare ca Maria o sa fie foarte sociabila. Oricum, nu mai adoarme decat cu cel putin 5 persoane in jurul ei care vorbesc cat mai tare[:D]. Eu m-am resemnat. Nu exista solutii. Daca nu a reusit sa ii opreasca nici un bebelus de o luna... Asta e, rudele nu ti le alegi. Si aveti dreptate cu cei 7 ani de acasa. Cornelia

#17
Cornelia

Cornelia

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.351 mesaje

Postat 16 august 2003 - 14:39

A, si daca nici urletele Mariutei de azi noapte nu a reusit sa ii faca sa plece, sigur nu mai e nici o sansa [bang].


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Astăzi, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:13

  • Control

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 21:41

  • Ce am învățat până acum în sarcină?

    Ana1298
    - Ieri, 20:26

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -