Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

hipnoza


11 raspunsuri la acest subiect

#1
carola

carola

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.085 mesaje

Postat 13 august 2003 - 01:27

ce parere aveti? s-a lasat cineva hipnotizat? cunoasteti pe cineva care se ocupa cu asa ceva?

#2
Anina_n

Anina_n

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.842 mesaje

Postat 14 august 2003 - 13:33

As fi curioasa sa stiu cam ce am fost intr-o viata anterioara si pe unde am trait. Dar mi-ar fi frica sa ma las hipnotizata, sa nu existe urmari negative asupra mea. Nu cunosc pe nimeni care se ocupa cu hipnoza sau care s-a lasat hipnotizat. Nina

#3
carola

carola

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.085 mesaje

Postat 16 august 2003 - 00:26

si eu as vrea sa aflu ce am fost in vietile anterioare si sa aflu greselile grave pe care le-am facut.

#4
Andrada

Andrada

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.253 mesaje

Postat 16 august 2003 - 00:38

De ce crezi ca ai facut greseli grave si de ce vrei sa le afli? A L’amore che move il sole e l’altre stelle. Dante Iubirea misca soarele si celelate stele

#5
maudi

maudi
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 17 august 2003 - 08:51

da, eu am avut parte de o sedinta de hipnoza, sa ma las de fumat, anul trecut. am fost perfect constienta, nu am adormit, nu m-am transportat pe alte coclauri, daramite in alte vieti, si ma pregatisem asa strasnic pentru experienta asta cu hipnoza! n-a fost nimic exceptional, mai mult o sedinta de relaxare: psiholoaga citea de pe foaie "relaxeaza-te, goleste-ti mintea, acum simti caldura in brate, acum in deshte etc" si cam asta a fost tot, ma asteptam sa imi pierd cunostinta si sa vad stafii macar, ca Hamlet! da' de unde! ce face dezinformarea din pacienti! a trebuit sa beau o cafea dupa aia ca abia mai pasheam de relaxata ce eram. si, cum la cafea merge si o tigarusca...valeu, pacatele mele uite ca am platit hipnozista degeaba![hot] asta din experienta vorbind. ce stiu de prin carti nu se pune. [medic]

#6
Adela P

Adela P

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 211 mesaje

Postat 17 august 2003 - 17:25

Pai maudi, poate nu te-a hipotizat ca lumea ca din cate stiu eu te duce mai departe decat o simpla relaxare. Si mai ales ca nici nu s-a prins sugestia de tine. Si eu am de gand sa merg dar eu vreau "sa-mi scoata din cap" dulciurile. Cat despre ce am fost in viata trecuta sau ce prostii am mai facut pe-acolo, nu prea ma intereseaza ca am facut destule in viata asta, ce sa-mi mai incarc constiinta si cu alea....[:D] Adela http://community.web...er/adela23_1999

#7
maudi

maudi
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 17 august 2003 - 19:59

Adela, nu stiu cat de mai departe trebuia sa ma duca, stiu doar ca mi-a dat foicica pentru acasa, sa ma mai hipnotizez si singura ca sa ma las de fumat. da' ce rau ti-au facut dulciurile, Adela? :))))))

#8
Adela P

Adela P

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 211 mesaje

Postat 17 august 2003 - 22:04

quote:
Originally posted by maudi
Adela, nu stiu cat de mai departe trebuia sa ma duca, stiu doar ca mi-a dat foicica pentru acasa, sa ma mai hipnotizez si singura ca sa ma las de fumat. da' ce rau ti-au facut dulciurile, Adela? :))))))
Pai din cate stiu eu, daca hipnotizarea e facuta cu succes, nu-ti amintesti nimic din ce s-a intamplat la sedinta respectiva, plus ca se prinde sugestia. Dulciurile......eh, cate nu mi-au facut,nenorocitele?!! Nu vreau sa renunt total la ele, da' macar sa stiu si eu cum e sa le mananci in moderatie...[:D] Adela http://community.web...er/adela23_1999

#9
maudi

maudi
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 18 august 2003 - 05:42

tipul acela de hipnoza nu este permis in USA, din cate stiu eu. pacientul trebuie sa fie constient tot timpul si nici un medic nu are voie sa ii "controleze mintea" cum zici tu, adica in asa fel incat bietul sa nu mai stie nimic dupa sedinta. practica asta este interzisa. cat despre dulciuri, Adela, mai da si la altii, ma ofer primitor voluntar daca ai si ciocolata!! :)))

#10
Adela P

Adela P

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 211 mesaje

Postat 18 august 2003 - 07:14

Nu stiam ca in SUA e interzisa hipnoza. In Canada din cate stiu eu e permisa dar e recomandat sa ai pe cineva martor pe timpul sedintei. Ciocolata zici?...pai sa iti zic cum sta treaba la noi: eu imi cumpar, sotul meu o gaseste, o ascunde, eu o gasesc de cele mai multe ori de pe unde o ascunde el, o mananc, el intamplator da peste locul cu pricina daca mai gaseste ceva "se sacrifica " el si mananca restul ca sa nu mai ajung eu la ea......si tot asa. Eu tot zic ca de maine gata, renunt, da' cum vad pe rafturi cum mi se inmoaie picioarele si tre' sa-mi iau. De aia sper ca hipnoza sa fie ultiam mea sansa pt ca doar cu vointa la mine nu merge.[bang] Adela http://community.web...er/adela23_1999


Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Analizele au arătat o deteriorare a stării ficatului. Ce să fac?

    MaryJane999
    - mar 21 2024 12:16

  • Progesteron

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

Last Blogs

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 13:30

  • Morfologie 2

    Erika91
    - Astăzi, 12:04

  • Locul de muncă È™i sarcina

    Ioone
    - Ieri, 23:41

  • Kinetoterapie

    Vasilescu Georgeta
    - Ieri, 23:32

  • Ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 21:29

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -