Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

ginecolog bun Filantropia -urgent


8 raspunsuri la acest subiect

#1
crangutalil

crangutalil

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 147 mesaje

Postat 06 august 2003 - 10:04

Fetelor, ma duc maine la un control la filantropia, am trimitere de la medicul de familie pentru un control si analize de secretie si papanicolau.Vreau insa sa stiu si eu la ce dr. sa merg, sa nu ma duc asa la plesneala, mai ales ca am o problema mai delicata si as vrea si o alta parere a unui medic bun.Deci intrebarea mea este:ce medic bun imi recomandati de acolo?Va multumesc.

#2
danis

danis

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 331 mesaje

Postat 06 august 2003 - 11:31

draga crenguta, eu am fost pacienta doctorului Peltecu, iar de nascut am nascut cu doctorita Militaru. ambii sunt niste medici foarte buni si sper sa fii multumita daca ajungi pe mana lor. P.S. ti-am vazut poza in profil si cred ca am fost colege de facultate; ai stat in grozavesti camin A etaj 4, nu? iti doresc multa sanatate si sa-ti traiasca baietelul !

#3
lili

lili

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 101 mesaje

Postat 06 august 2003 - 12:30

Dr. HAMID REZA Lili

#4
Misilicu

Misilicu
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 06 august 2003 - 12:55

Dr Peltecu E un doctor cu care poti vorbi orice, foarte calm. Numai ca atunci cand te duci la spital( cel putin asa era cand mergeam eu) trebuie sa mergi de dimineata la opt si sa anunti ce doctor vrei sa vezi. De obicei era o doamna asistenta care se interesa ce doctori au pacienti care-i cauta. Si apoi, astepti putin si va veni doctorul la camera de consultatii de la parter. Daca vrei sa te duci la el si nu stii cum arata, mai intrebi si tu pe cineva sa ti-l arate, sigur vor mai fi si alte femei care vin la control la el. Mihaela

#5
crangutalil

crangutalil

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 147 mesaje

Postat 06 august 2003 - 16:02

Fetelor, multumesc mult de raspunsuri, chiar maine o sa merg , la 8 o sa fiu acolo.Danis, da, am stat in A la atajul 4, camera 416.Tu unde ai stat , ne cunoastem?As vrea sa mai vorbim, daca esti de acord trimite-mi un mail .

#6
danis

danis

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 331 mesaje

Postat 07 august 2003 - 14:41

draga crenguta, ti-am trimis un PM cu explicatii... si spune-ne si noua cum a fost la medic pupici

#7
crangutalil

crangutalil

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 147 mesaje

Postat 08 august 2003 - 15:00

Danis, ti-am trimis un raspuns la mesajul privat.Vreti sa stiti cum a fost la medic?Am venit foarte dezamagita, si mai ales scandalizata pe tara asta cu asigurarile ei de sanatate cu tot.Sa va povestesc.M-am dus acolo, lume ca la balamuc,un hol plin.Ma uitam si eu dupa niste cabinete de medici, cu numele lor pe usa, ceva, sa stie omul unde se duce.Nimic , decat cabinete de internari.In sfarsit intreband eu pe una si alta(nu asistente, ca astea n-aveau timp de noi)ma lamuresc unde trebuie sa stau pentru a fi consultata de dr.Peltecu.Cand intru acolo, surpriza, ca trebuie sa platesc consultatia.Nu era mult,50.000 dar atunci la ce dracu mai trebuie trimitere de la medicul de familie, mai ales ca e spital?Asa te duci la un particular si nu mai pierzi nici atata timp si -ti mai afci si o gramada de draci.In sfarsit, ma consulta dr. si imi spune ca nu-mi poate lua analize de secretie si Papanicolau ca dr. care citeste rezultatele e in concediu, dar ca daca vreau acum sa le fac, sa nu mai astept pana in septembrie sa sun la nr. care mi-l da el si sa fac acolo.Sun dupa- amiaza si aflu cu stupoare ca am sunat la cabinetul lui particular, unde se fac programari acum pt. octombrie si ca anlizele mar costa cam asa:270.000 papanicolau,270.000 secretia plus 370.000 consultatia.Ii explic asistentei aleia ca am fost dimineata la consultatie si ca ar trebui sa fac doar anlizele si-mi spune ca nu se poate, eventual sa-l intrebe pe. dr.si imi spune cand ma programez.Asa ca am renuntat, deci n-am rezolvat nimic, ca sa dau aproape un milion pe aste doua analize nu-mi convine.M-am interesat unde as mai putea sa le fac si am inteles ca la Sf.pantelimon, martea si joia cu trimitere de la medicul de familie asa ca o sa merg acolo.Ce sa va spun, am fost foarte scandalizata cu sistemul nostru asta aiurea.Asta e, m-am consolat ca traim in tara lui papura Voda unde fiecare face ce vrea.

#8
petruta

petruta

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 98 mesaje

Postat 08 august 2003 - 15:42

Da este tara lu' Papura Voda. O prietena a mea se simtea foarte rau, cind sa mearga la medicu' de familie care era in concediu, si deh, ca tot omu', ce sa chem salvarea , care vine, nu vine , pleaca cu sotul cu masina , cu doi copii dupa ea ca nu avea cu cine sa-i lase la Spitalul de Urgenta Floreasca. Acolo, foarte primitori, la camera de garda, o consulta, ii fac ceva analize urgent si o ecografie si in final , NOTA de PLATA. Si ce daca a platit asigurari pentru sanatate, si scrie ca serviciul de urgentza e gratuit. Asta este ! Platim voiosi in continuare asigurarile de sanatate ! Hai sanatate multa si scuze pentru interventie ! Petruta & bb Mihai [copil] http://community.web...user/gabrielmil

#9
osteffy

osteffy

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 25 mesaje

Postat 08 august 2003 - 20:46

>Ok n legatura cu anuntul tau ,la Filantropia este o doamna doctor foarte buna,numele ei este : Alexandra Atanasiu,este un medic exeptional si cu o dragoste pentru munca pe care o presteaza cum rar mai intalnesti in ziua de azi. >Poti lua legatura cu ea si prin telefon numarul fiind :0722300105 >multa bafta si toate cele bune! >apeleaza cu incredere stefi


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Astăzi, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Astăzi, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Astăzi, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -