Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Aniversare 1 an - cadou


17 raspunsuri la acest subiect

#11
nadina

nadina

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 189 mesaje

Postat 04 august 2003 - 18:07

quote:
Originally posted by ruxi
quote:
Originally posted by ochinegri
In septembrie am si io aceeasi tema. Ma gandeam la o tricicleta din aceea cu suport (sa nu cada) si cu maner s-o impingem. Just a thought. Oci ciornaie
M-am gandit si eu la asa ceva, insa la toti copii care i-am vazut in parc, nu dadea nici unul de pedale, erau doar impinsi si ei stateau, asa ca ori in carut ori in tricicleta aceea folosita drept carut, cam tot acolo. Mie asa mi s-a parut. [:X][pup] Ruxi si Clara pisicuta, 11 luni Implinirea cea mai mare pentru o femeie este acea de a fi MAMA
A noastra are deja tricicleta si e foarte incantata sa fie plimbata. Iar cand mai creste suportul pe care tine picioarele se poate scoate ca sa dea din pedale. In plus are niste butoane si canta niste kinezisme care pe ei ii amuza pupi, nadina "Poate pentru lume esti o singura persoana, dar pentru o anume persoana esti intreaga lume"(G.J.G.MArquez)

#12
Cary

Cary

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 319 mesaje

Postat 04 august 2003 - 18:19

Am si eu o idee Cat mai e cald afara si ne mai permitem iesiri in parc,eu as cumpara un set de jucarii de plaja (galetusa,diverse forme,lopeti si o stropitoare)aceste jucarii pot fi folositoare si in timpul imbaierii copilului in cada mare,iar mai tarziu,cand se strica vremea poti cumpara jumatate de sac de nisip si sa-l pui in balcon si sa lasi acolo copilul sa se joace in zilele ploioase. Petrecere frumoasa si LA MULTI ANI!

#13
adi69

adi69

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.771 mesaje

Postat 04 august 2003 - 18:28

Si eu am vrut o jucarie deosebita pentru bb cand a implinit un an.Insa nimic din ce am cautat ,nu am gasit atunci.Am vrut un calut din lemn care sa-i ramana peste ani si sa-i aminteasca de o copilarie,sper eu ,fericita,sau un topogan sau o casuta din lemn(un castel ceva).Nu am gasit asa ca i-am cumparat un calut dar din material plastic,un calut balansoar. Dia si bebe Rucsi

#14
ruxi

ruxi

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 96 mesaje

Postat 04 august 2003 - 18:38

quote:
Originally posted by adi69
Si eu am vrut o jucarie deosebita pentru bb cand a implinit un an.Insa nimic din ce am cautat ,nu am gasit atunci.Am vrut un calut din lemn care sa-i ramana peste ani si sa-i aminteasca de o copilarie,sper eu ,fericita,sau un topogan sau o casuta din lemn(un castel ceva).Nu am gasit asa ca i-am cumparat un calut dar din material plastic,un calut balansoar. Dia si bebe Rucsi
Dia, de unde ai luat calutul si cat a costat? Ia placut? Se da in el? [:X][pup] Ruxi si Clara pisicuta, 11 luni Implinirea cea mai mare pentru o femeie este acea de a fi MAMA

#15
angi_gemeni

angi_gemeni

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 16 mesaje

Postat 05 august 2003 - 09:27

De ziua copiilor mei, m-am gandit ca daca vin nasii cu cadouri(haine, jucarii, ba chiar fiecare a primit o bratarica de aur), ca daca e normal eu sa fac pregatirile(mancare, tort, sa iau baloane etc), atunci, am hotarat, cu o zi inainte de eveniment, sa le deschid un cont la banca si, in fiecare luna, sa le depunem o suma. Oricum, indiferent ce le-ai face cadou, nu realizeaza. Dar, peste ani... Angi si gemenii "Cu cat zbori mai sus, cu atat vezi mai departe" Richard Bach-<Pescarusul Jonathan Livingston>

#16
Anina_n

Anina_n

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.842 mesaje

Postat 05 august 2003 - 13:27

Micuta mea, din ce a primit la 1 an, se mai joaca si acum cu o papusa care canta, si o pasare care, tot asa, canta. Mai tarziu i-am cumparat si un carucior pt. papusa, pe care o plimba zilnic prin casa sau afara.
Petrecere frumoasa si [s] micutei Clara !


Nina & [copil] Nina-Cristina (1 an si 6 luni)

#17
ruxi

ruxi

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 96 mesaje

Postat 05 august 2003 - 16:35

Multumesc mult fetelor pentru sugestii si urari. Sunteti niste dragute! [:X][pup] Ruxi si Clara pisicuta, 11 luni Implinirea cea mai mare pentru o femeie este acea de a fi MAMA

#18
DanaR

DanaR

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 109 mesaje

Postat 05 august 2003 - 16:42

Nu stiu daca ti s-a recomandat dar Patric a primit la ziua lui de 1 an doua periute de dinti cu maner in forma de iepuras, care le-a folosit sigur ceva mai tarziu dar care i-au placut mult de la inceput... Deci o periuta de dinti haiosa... DanaR


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Control lunar

    Vasilescu Georgeta
    - Astăzi, 12:38

  • Agitatie pe final

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 12:03

  • Saptamana 28

    Deutzuk
    - Astăzi, 11:08

  • Testul de toleranta la glucoza

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:36

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -