Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Aniversare 1 an - cadou


17 raspunsuri la acest subiect

#1
ruxi

ruxi

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 96 mesaje

Postat 04 august 2003 - 16:37

Dragele mele, Clara face un anisor in curand, pe 19 august. Eu si sotul meu ne-am tot gandit ce cadou mai special sa-l luam cu aceasta ocazie, si n-am ajuns inca la nici o concluzie. Haine nu vrem ca are destul, ne gandeam la ceva , poate o jucarie educativa, ceva sa o ajute in dezvoltare, ceva de care efectiv sa aiba nevoie de aici inainte. Din experienta voastra imi puteti spune cam de ce obiecte au nevoie copilasii dupa un anisor, voi ce cadouri le-ati luat cu aceasta ocazie? Va multumesc si va pup [:X][pup] Ruxi si Clara pisicuta, 11 luni Implinirea cea mai mare pentru o femeie este acea de a fi MAMA

#2
Lauraa

Lauraa

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 427 mesaje

Postat 04 august 2003 - 16:44

Cred ca e prea micutza ca sa inteleaga sensul de cadou. Cred ca i-ar place un tort colorat, balonase, muzica, si o jucarie noua, zornaitoare.Un pian din ala pt. copii cu voci de animale, ceva galagios (chiar daca voo... ) LAURA

#3
GabiG

GabiG
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 04 august 2003 - 16:58

Draga ruxi, Sa-ti traiasca puiul si LA multi Ani! Noi i-am cumparat tot o jucarie, ceva ce poate sa traga dupa ea si cind o atinge incepe sa cinte. Este f haioasa si numai buna (ne-am gindit noi) cind merge. Numai ca puiul meu o ridica de sforicica si o duce asa dupa ea...[V] Ceea ce ne-a dezamagit de ziua ei a fost faptul ca nu a fost interesata deloc de cadouri, ea tot la vechile jucarii se ducea...Iar de Craciun, cind avea doar 6 luni vroia sa desfaca toate pachetele. In schimb i-am pus baloane prin toata casa si a fost f bucuroasa... Adevarul e ca nu conteaza ce ei, se bucura si de o carticica...Dar parca nu te simti bine sa stii ca nu i-ai luat ceva, nu? Ca doar o data face 1 anisor! Hai sa ne traiasca la toti copilasii si sa ne bucuram de ei. Petrecere frumoasa GabiG Pe lumea asta exista un singur bebelas (copil) perfect! Si fiecare mama il are!

#4
roserb

roserb

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 147 mesaje

Postat 04 august 2003 - 17:04

Daca imi aduc bine aminte noi i-am luat la 1 an Biancai o masuta MODO de la Chicco , am stat o gramada sa ne gandim la jucaria potrivita, ca hainute aveam sa ne punem si in cap si oricum nu cred ca le apreciaza la varsta asta - respectiva masuta are doua fete, pe una se pot construi diferite "structuri" din cuburi- cred ca sunt in jur de 10 cuburi de forme si marimi diferite , iar pe fata cealalta sunt tot felul de chestii - o sina cu trenuletul aferent care merge si scoate sunete specifice cand tragi de o maneta , un telefon , niste mici carticele din plastic si alte "minunatii" - pe ea a distrat-o destul de tare jucarica si inca ii mai acorda atentie si acum , din cand in cand (are 1 an si 8 luni). Cred ca la varsta asta se potrivesc diverse chestii zgomotoase, sau animalute care merg singure, etc. Succese la cumparaturi si sa-ti traiasca domnisorica de 1 an! Roxana

#5
ruxi

ruxi

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 96 mesaje

Postat 04 august 2003 - 17:16

quote:
Originally posted by Lauraa
Cred ca e prea micutza ca sa inteleaga sensul de cadou. Cred ca i-ar place un tort colorat, balonase, muzica, si o jucarie noua, zornaitoare.Un pian din ala pt. copii cu voci de animale, ceva galagios (chiar daca voo... ) LAURA
Evident ca va avea petrecere cu mari si mici, tortulet, baloane, etc. Dar noi ne gandeam sa-i luam si ceva mai deosebit, fata de ce i-am luat in fiecare luna, hainute sau zornaitori. Multam, oricum [:X][pup] Ruxi si Clara pisicuta, 11 luni Implinirea cea mai mare pentru o femeie este acea de a fi MAMA

#6
ochinegri

ochinegri
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 04 august 2003 - 17:27

In septembrie am si io aceeasi tema. Ma gandeam la o tricicleta din aceea cu suport (sa nu cada) si cu maner s-o impingem. Just a thought. Oci ciornaie

#7
Maruca

Maruca
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 04 august 2003 - 17:35

si eu am vrut un cadou deosebit cind micuta mea a implinit 1 an, anul trecut - pe linga petrecere, baloane, jucarii si altele - dar mai ales, am vrut ceva pe care ea sa-l aiba mereu si despre care sa spuna, peste ani "asta mi l-au luat mama si tata cind am implinit 1 an" - si i-am cumparat un lant mic, din aur, un medalion cu Maica Domnului, si pe spatele medalionului am gravat "MARIA - 12 octombrie 2002" adica exact ziua cind implinea 1 an... nu-ti spun cit am umblat sa gravez atitea cuvinte pe un medalion micut, dar pina la urma am gasit, si sper ca peste ani, cum ziceam, sa-i faca placere sa se uite la el... Petrecere frumoasa, sa va traiasca fetita si sa fie sanatoasa!
quote:
Originally posted by ruxi
quote:
Originally posted by Lauraa
Cred ca e prea micutza ca sa inteleaga sensul de cadou. Cred ca i-ar place un tort colorat, balonase, muzica, si o jucarie noua, zornaitoare.Un pian din ala pt. copii cu voci de animale, ceva galagios (chiar daca voo... ) LAURA
Evident ca va avea petrecere cu mari si mici, tortulet, baloane, etc. Dar noi ne gandeam sa-i luam si ceva mai deosebit, fata de ce i-am luat in fiecare luna, hainute sau zornaitori. Multam, oricum [:X][pup] Ruxi si Clara pisicuta, 11 luni Implinirea cea mai mare pentru o femeie este acea de a fi MAMA
Gabi

#8
nadina

nadina

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 189 mesaje

Postat 04 august 2003 - 17:37

quote:
Originally posted by ochinegri
In septembrie am si io aceeasi tema. Ma gandeam la o tricicleta din aceea cu suport (sa nu cada) si cu maner s-o impingem. Just a thought. Oci ciornaie
Si noi vom avea cat de curand, in septembrie, aceeasi problema. Poate o iau pe bebi de o aripa si ne preumblam prin magazine ca fetele noatre sunt nascute in aceeasi zi. Si io cred ca o kestie foarte colorata si galagioasa e cea mai buna. cum are o gramada de jucarii dar prefera cutiile de la unguente :)) Pupi si spor la cumparaturi "Poate pentru lume esti o singura persoana, dar pentru o anume persoana esti intreaga lume"(G.J.G.MArquez)

#9
ruxi

ruxi

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 96 mesaje

Postat 04 august 2003 - 17:54

quote:
Originally posted by Gabriela
si eu am vrut un cadou deosebit cind micuta mea a implinit 1 an, anul trecut - pe linga petrecere, baloane, jucarii si altele - dar mai ales, am vrut ceva pe care ea sa-l aiba mereu si despre care sa spuna, peste ani "asta mi l-au luat mama si tata cind am implinit 1 an" - si i-am cumparat un lant mic, din aur, un medalion cu Maica Domnului, si pe spatele medalionului am gravat "MARIA - 12 octombrie 2002" adica exact ziua cind implinea 1 an... nu-ti spun cit am umblat sa gravez atitea cuvinte pe un medalion micut, dar pina la urma am gasit, si sper ca peste ani, cum ziceam, sa-i faca placere sa se uite la el... Draga Gabriela, unde ai gasit pana la urma sa-ti graveze? Petrecere frumoasa, sa va traiasca fetita si sa fie sanatoasa!
quote:
Originally posted by ruxi
quote:
Originally posted by Lauraa
Cred ca e prea micutza ca sa inteleaga sensul de cadou. Cred ca i-ar place un tort colorat, balonase, muzica, si o jucarie noua, zornaitoare.Un pian din ala pt. copii cu voci de animale, ceva galagios (chiar daca voo... ) LAURA
Evident ca va avea petrecere cu mari si mici, tortulet, baloane, etc. Dar noi ne gandeam sa-i luam si ceva mai deosebit, fata de ce i-am luat in fiecare luna, hainute sau zornaitori. Multam, oricum [:X][pup] Ruxi si Clara pisicuta, 11 luni Implinirea cea mai mare pentru o femeie este acea de a fi MAMA
Gabi
[:X][pup] Ruxi si Clara pisicuta, 11 luni Implinirea cea mai mare pentru o femeie este acea de a fi MAMA

#10
ruxi

ruxi

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 96 mesaje

Postat 04 august 2003 - 17:57

quote:
Originally posted by ochinegri
In septembrie am si io aceeasi tema. Ma gandeam la o tricicleta din aceea cu suport (sa nu cada) si cu maner s-o impingem. Just a thought. Oci ciornaie
M-am gandit si eu la asa ceva, insa la toti copii care i-am vazut in parc, nu dadea nici unul de pedale, erau doar impinsi si ei stateau, asa ca ori in carut ori in tricicleta aceea folosita drept carut, cam tot acolo. Mie asa mi s-a parut. [:X][pup] Ruxi si Clara pisicuta, 11 luni Implinirea cea mai mare pentru o femeie este acea de a fi MAMA


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Astăzi, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Astăzi, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - Ieri, 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Cum am aflat că sunt însărcinată?

    Ana1298
    - Astăzi, 18:14

  • Prin Italia cu bebe in burtica

    Pau26
    - Astăzi, 14:55

  • Ma copleseste oboseala

    ZDenisa
    - Astăzi, 14:42

  • Alegerea numelui

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:20

  • Plimbarica

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 10:10

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -