Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Toaletele nasilor la nunta


13 raspunsuri la acest subiect

#1
cgabriela

cgabriela

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 21 mesaje

Postat 24 iulie 2003 - 17:05

Cam ce toalete au nasii (nasele la nunta, nu am mai fost de mult, si nu am timp cu bebe sa stau prin fata bisericilor sa vad! Nici prea pompos nici foarte simplu, la o nunta de 180 invitati si la cantina-restaurant! Mersi - Ceau ! Gabi

#2
angi_gemeni

angi_gemeni

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 16 mesaje

Postat 24 iulie 2003 - 18:13

Cand am cununat, mi-am cumparat o rochie de la Casa de moda "Ioanin" din Bucuresti. Au rochii frumoase si la preturi acceptabile. Daca esti din Bucuresti, mergi pana acolo, pentru ca ai de unde alege! Angi si gemenii "Cu cat zbori mai sus, cu atat vezi mai departe" Richard Bach-<Pescarusul Jonathan Livingston>

#3
bogux

bogux
  • Membri
  • 8 mesaje

Postat 24 iulie 2003 - 19:30

Nasele trbuie sa aiba o toaleta deosebita. NU cred ca conteaza localul. Acum depinde shi de ce bani dispui. NU conteaza nr de invitati shi localul. Bogdan - Viitor Tatic.

#4
ghemotoc

ghemotoc
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 24 iulie 2003 - 23:16

Eu am fost nasa anul trecut si am avut o rochie rosie din satin cu bretele si un fel de trandafir din acelasi material cu rochia.Eu am vrut neaparat rochie scurta ca nu m-as fi simtit bine deloc in rochie lunga , pentru ca aveam de gand sa dansez toata seara. In schimb la anul , cand o sa cununam din nou, o sa-mi iau rochie lunga, dar tot rosie, mi se pare culoarea perfecta pentru o nasica.[olala]. Cred ca gasesti rochii dragute pentru o nunta normala ( adica nu e la Mariott sau ceva de genul asta ) la Unirea sau Cocor .

#5
ionela-roxana

ionela-roxana

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 79 mesaje

Postat 25 iulie 2003 - 01:30

ceau!Si eu voi fi nasica in septembrie si m-am gandit la o rochita tip cea de mireasa dar visinie sau rosie pe corset! Ione`

#6
Lauraa

Lauraa

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 427 mesaje

Postat 25 iulie 2003 - 02:03

Mey nasicilor, lasati miresele sa fie frumoase!!! Vreti sa va fure frun nuntash? [amoras] LAURA

#7
Candy

Candy

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 380 mesaje

Postat 25 iulie 2003 - 11:23

Incearca pe http://www.casatorie...ls.php?album=11, gasesti poze cu toalete pentru nasa. Culorile potrivite ar fi visiniu, rosu, mov, negru, negru cu alb, argintiu, auriu, exclus alb sau crem. Dupa parerea mea, alege si in functie de silueta, daca esti zvelta, merge orice, dar esti mai plinuta evita imprimeurile si axeaza-te pe culori uni. Dupa mine, uni-ul e muuuult mai elegant decat imprimeul. Poti alege, de exemplu, un material cu textura (ca in relief), de culoare uni. Fii atenta ca la biserica in principiu trebuie sa ai umerii acoperiti, deci renunta la umeri goi si/sau decolteuri generoase. O idee ar fi o esarfa din acelasi material cu rochia. De asemenea, mai exista o regula nescrisa, si anume asortarea cu rochia miresei, a dsoarelor de onoare si, daca nu sunteti singura pereche de nasi, cu cealalta nasa. Regula se refera la lungimea rochiei nasei - daca mireasa are rochie lunga, nasa nu poate avea rochie scurta. Lungimea trebuie sa fie aprox. egala cu a rochiei miresei.

#8
melinav

melinav

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 162 mesaje

Postat 25 iulie 2003 - 12:24

Poti sa iti dau si eu un sfat: du-te la Lizeanu, la magazinul Mistral. Au o gama variata, pentru toate gusturile, de rochii de ocazie. De curand am trecut si eu pe acolo si am probat cateva - sunt deosebite! Poate reusesti aici sa te decizi asupra toaletei! Melina

#9
Victoria

Victoria

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 942 mesaje

Postat 25 iulie 2003 - 12:26

La Agnes Toma in Unirea gasesti ceva frumos. V.

#10
CameliaH

CameliaH

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 294 mesaje

Postat 25 iulie 2003 - 15:34

Si eu sunt nasa in septembrie si inca nu m-am hotarat ce rochie sa-mi fac. Eu ma gandesc la o rochie galbena pe corset, dar nu stiu daca sa indraznesc chiar asa... Toate bune!


Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Analizele au arătat o deteriorare a stării ficatului. Ce să fac?

    MaryJane999
    - mar 21 2024 12:16

  • Progesteron

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

Last Blogs

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Astăzi, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 13:30

  • Morfologie 2

    Erika91
    - Astăzi, 12:04

  • Locul de muncă È™i sarcina

    Ioone
    - Ieri, 23:41

  • Kinetoterapie

    Vasilescu Georgeta
    - Ieri, 23:32

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -