Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

problemele cu accesul la chat interzis


8 raspunsuri la acest subiect

#1
Admin

Admin

    Membru senior

  • Administrators
  • 3.322 mesaje

Postat 23 iulie 2003 - 03:41

Traiesc cu impresia ca am gasit si am rezolvat problema cu: "Accesul la chat interzis". Din acest moment toti care sunt logati pe forum ar trebui sa aiba acces la chat. Daca nu este asa sau daca aveti altfel de probleme in legatura cu chatul va rugam sa raspundeti la acest mesaj. Numai bine Florin

#2
Julie

Julie

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 266 mesaje

Postat 23 iulie 2003 - 04:14

La mine merge, doar ca trebuie sa dau fire-wall-ul off (logic, nu? :)).

#3
Admin

Admin

    Membru senior

  • Administrators
  • 3.322 mesaje

Postat 23 iulie 2003 - 11:59

quote:
Originally posted by Julie
La mine merge, doar ca trebuie sa dau fire-wall-ul off (logic, nu? :)).
Depinde cum este configurat fire-wall-ul. Este adevarat ca acesta poate creea probleme.

#4
Flower

Flower
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 23 iulie 2003 - 16:17

Io una inca nu reusesc sa intru direct la chat ! Daca nu dau "Ai uitat parola" , nu ma duc pe mail-ul personal pentru pasul nr. 2 , nu apas linkul de acolo , nu reintroduc parola , nu ma intorc pentru re-logare si nu am putin noroc ca sa intre acum si sa nu trebuiasca sa o iau de la inceput....[bang]. , n-am nici o sansa ! Dimineata , insa , am reusit sa intru de vreo 2 ori pe chat - a mers "uns" - in timp ce raspundeam la testele noului portal ! Acu' cand am incercat din nou , imi zice , ca de obicei , sa ma loghez din nou in sistem [ ca io am trecut de faza "Acces interzis la chat! , acu' am probleme cu ... securitatea ( nush' ce security )] ! Ufff ! Si io credeam ca s-a rezolvat !

#5
Flower

Flower
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 23 iulie 2003 - 16:31

STOP ! M-am prins ...dimineata eram pe linkul de la Anunturi desprecopii.com , intrasem pe prima adresa de acolo si totul mergea uns ! Pe vechiul forum nu merge , dar pe cel nou , da , merge uns ! Ahaaa, aici era diferenta ! [flo] PS : Ca sa vad cine e pe chat io intram din pagina comunitatii la chat si vedeam acolo in ce camere stau membri la taclale ! Acu e 0 lume in sufragerie si sunt sigura ca sunt cel putin 6-7 "lumi" acolo ! Iar in gradina sunt 3 de ieri si , de fapt , nu e nimeni !Cred ca acolo ar mai trebui umblat putin , ca tot veni vorba si de statistici ! [flo]

#6
Julie

Julie

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 266 mesaje

Postat 24 iulie 2003 - 03:07

Admin, saru'mana. Am aflat intre timp ce e cu fire-wall-ul meu - ai avut dreptate. Trebuie sa deblochez cooky-urile, in rest sunt la adapost :))) Si da, se afiseaza aiurea nr. de persoane care ar fi pe chat :)))

#7
imagine_me

imagine_me
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 24 iulie 2003 - 03:11

la mine nu merge! nu mergea nici aseara, nici acum ! traieste-ti viata ca si cum ar fi ultima zi.

#8
Mirunda

Mirunda

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 119 mesaje

Postat 04 august 2003 - 01:57

Nici la mine nu merge, nicidecum, nu stiu de ce. Intrebarile mele trimise prin email au ramas pana acum fara raspuns...Mirunda

#9
Admin

Admin

    Membru senior

  • Administrators
  • 3.322 mesaje

Postat 04 august 2003 - 12:16

Cateva lucruri care pot ingreuna accesul la chat: - nu acceptati cookies: chatul nu merge fara cookies deci trebuie sa le folositi. Alegeti optiune Help din Internet Explorer, si cautati despre cookies. Acolo gasiti ce trebuie sa faceti ca sa faceti ca sa activati cookies. - atentie daca aveti windows XP la fierwall. Acesta este in mod automat activat si interzice folosirea cookies. Apasati start->Help si cautati firewall si gasiti ce trebuie sa faceti. Alte software-uri de firewall pot creea si ele probleme deci atentie. - atentie la softwareurile care fac inchid automat pop-up-urile. Fereastra de logare in chat este un pop-up si daca nu este lasata sa ruleze nu va puteti loga! Cam acestea sunt ideile pe care vi le pot da acum. Daca alti utilizatori mai au idei sa scrie aici.


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Ieri, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Ieri, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Ieri, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Ieri, 10:27

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -